Ніхто у світі не вкладається в тероризм більше, ніж росія – Зеленський

28 липня у День Української Державності росія здійснила черговий ракетний обстріл. Дії росії віднайшли свою ідентифікацію – Сенат США прийняв резолюцію росію державою-спонсором тероризму. У разі визнання росії державою терористом Держдепом США, за словами Давіда Арахамії, це матиме великі наслідки і буде гірше дефолту. Тим часом Андрій Єрмак повідомив, що дорожню карту санкцій виконано на 60%, а Володимир Зеленський закликав відключити від SWIFT усю російську банківську систему. Михайло Подоляк наголосив, що фактично Захід вже у стані війни з росією. Передачу далекобійних ракет ATACMS підтримують в Конгресі США і українські політики відкрито покладають надії на їх скорішу поставку. Своєю чергою, Олексій Данілов все частіше заявляє про імовірність ударів по Керченському мосту. А Олексій Резніков розповів про нову систему закупівлі зброї, яка розроблена за зразком НАТО. Україна отримала очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а Денис Шмигаль заявив про реєстрацію законопроєкта щодо умов отримання українського громадянства. Фандрейзингова платформа UNITED24 продовжує свій розвиток і отримала нового амбасадора, а МЗС України долучилось до інформаційної кампанії «Авангардна історія України».       

Президент України Володимир Зеленський

Володимир Зеленський заявив, що День Української Державності розпочався з ракетного терору. «Неспокійний ранок. Знову – ракетний терор. Ми не здамося. Не опустимо рук. Нас не залякати. Україна – самостійна, вільна, неподільна держава. І буде такою завжди. Ще далеко не всі вороженьки – як роса на сонці…Але ми – козацького роду. А отже, нам точно усміхнеться доля», – заявив він. «Всі етапи історії державності України, її захисту та боротьби за неї можна описати одним реченням. МИ БУЛИ, Є І БУДЕМО!», – додав президент.

Також президент повідомив про чергові кадрові призначення в країні – почав працювати керівник САПу Олександр Клименко. «Головні завдання прокуратури на сьогодні – притягнення до відповідальності всіх російських воєнних злочинців, відновлення справедливості та обстоювання інтересів України. Переконаний, що Андрій Костін як професійний юрист зможе забезпечити системну роботу Генеральної прокуратури. Його першим важливим рішенням на новій посаді стало призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ним став Олександр Клименко», – зазначив Зеленський.

«Ми станемо не новою легендою про героїчний опір, а державою переможців. Не трьомастами спартанцями, чий подвиг вартий оспівування в книжках, виставах і фільмах, а багатомільйонним народом-героєм, який вартий життя, перемоги і навчатиме інших у світі, як захищатись. Ми запамʼятаємося не як ті, хто намагався, а як ті, хто зберіг, посилив і передав дітям нашу державу, щоб вони передали її своїм дітям. Вільну, міцну, сучасну й ефективну державу. Це зробимо ми, громадяни України», – заявив Володимир Зеленський на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди Дня Української Державності.

На засіданні президент заявив, що  сьогодні процес європейської інтеграції переведений в Україні зі сфери зовнішньої політики у сферу внутрішньої політики, і з цього починається справжня євроінтеграція. «Все, що маємо зробити для цього, ми зробимо. Синхронізувати законодавство України з правом Євросоюзу – ми виконаємо. Сформований і план імплементації всіх регламентів та директив ЄС у межах виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом», – наголосив президент. Президент також оголосив про створення в межах Президентського університету Коледжу Європи, який готуватиме фахівців для роботи з інституціями Європейського Союзу.

Крім цього, президент повідомив про нового амбасадора фандрейзингової платформи UNITED24. «Креативний директор Balenciaga Демна Гвасалія став амбасадором нашої фандрейзингової платформи UNITED24 @u24_gov_ua у напрямі «Відбудова України» для допомоги тимчасово переміщеним особам. На підтримку платформи Balenciaga створили спеціальний світшот. 100% прибутку з продажу таких світшотів буде переказано на напрям «Відбудова України», – зазначив президент.

Перші «Стінгери» Україна отримала від Литви, про це заявив Володимир Зеленський на спільному брифінгу з Президентом Литви Ґітанасом Науседом. «Литва з перших днів війни надала нам вагому оборонну підтримку. Перші «Стінгери» Україна отримала саме від литовських друзів. Така допомога свідчить про близькість наших народів. Ми будемо завжди вдячні за це», – заявив він. Також Президент Литви повідомив про новий пакет допомоги Україні – амуніція та десять бронемашин, а також анонсував передачу антидронні системи невдовзі.

Володимир Зеленський повідомив і про відкриття першого в ЄС (Литві) центру ВПО. «За ініціативою перших леді наших країн нещодавно у Вільнюсі був відкритий перший на території Європейського Союзу Український центр для громадян, які були вимушені виїхати з нашої держави через російську війну», – зазначив Президент.

У вечірньому відеозверненні Володимир Зеленський позитивно відреагував новині щодо схваленої резолюції Сенатом, яка закликає Державний департамент США визнати Росію державою – спонсором тероризму. «Можна взяти будь-який день в Україні – сьогоднішній чи будь-який інший після 24 лютого, щоб побачити, що ніхто у світі не вкладається в тероризм більше, ніж росія. Це справді потребує юридичної реакції на глобальному рівні. І немає жодної раціональної причини, щоб такої реакції не було, зокрема у США», – заявив Зеленський.

Крім цього, президент заявив, що санкції мають значний вплив на росію. «Санкції є великою допомогою з боку всіх європейських країн, які все-таки пішли тим шляхом, коли вони не балансують між Україною та Росією, а повністю визнали агресію РФ і започаткували шлях санкційного тиску. І він справді дуже допомагає. Навіть якщо Росія всюди в медіа каже, що в них немає проблем через санкції, – це неправда», – зазначив Володимир Зеленський. Глава держави закликав також відключити від SWIFT усю російську банківську систему. «Є багато можливостей посилити санкції. Інколи не вистачає сміливості відключити від системи SWIFT усі російські банки. Потрібні рішення, які зможуть зменшити енергетичну залежність Європи», – сказав він.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак

«Неспокійний ранок. Спроба ракетного терору від тих, хто не знає, що таке свобода. Тих, хто обрав рабство і телевізор замість волі. Вони історично бояться вільних людей, бояться українців. Але нам точно усміхнеться доля. Бо ми самі вирішуємо, якою вона буде. Єдність, потужність, сміливість, успішність – це синоніми української держави. Слава героям, які захищають Україну та загинули у боротьбі за державу. Слава кожному українцю. Слава Україні», – заявив Андрій Єрмак на День Державності України.

Андрій Єрмак наголосив, що Україна потребує далекобійні ракети для знищення логістики ворога. «Нам потрібні ракети ATACMS, які можуть вражати цілі на відстані понад 280 км. Передачу їх Україні підтримують в обох партіях Конгресу США, повідомила член Палати представників від Демократичної партії Елісса Слоткін з Мічигану на брифінгу за підсумками зустрічі депутатів із представниками Білого дому, передає CNN. Ці ракети дозволять обрізати військову логістику росіян, яку вони панічно намагаються перебудувати після вдалих ударів нашої армії по військових складах», – зазначив Єрмак.

Крім цього, Єрмак повідомив про ухвалення резолюції Сенатом США щодо визнання росії країною спонсором тероризму. «Сенат у США ухвалив резолюцію, яка закликає Держдеп визнати росію державою-спонсором тероризму через її дії в Україні, Грузії, Сирії та Чечні. Дякуємо Сенату за підтримку заклику України. росія – це держава-терорист. Настав час визнати це офіційно та зруйнувати російську економіку», – сказав він.

Керівник Офісу президента на зустрічі з журналістами провідних ЗМІ Європи повідомив, що дорожню карту санкцій виконано на 60%. «Ще чотири місяці тому все це здавалося неймовірним. Два місяці тому дещо стало можливим. Сьогодні це стало неминучим. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб завтра факт виконання всіх рекомендацій нашої групи став доконаним», – наголосив він.

Андрій Єрмак зазначив, що метою міжнародної санкційної групи є перетворення росії на паперового тигра з картонним мечем. «Економіка – це кров війни. Гроші – це зброя і в прямому, і в переносному значенні. Необхідно завдати нищівного удару по економіці агресора, позбавити його грошей. Образно кажучи, замінити його сталь на картон», – пояснив керівник Офісу Президента.

Керівник переговорної групи України Давид Арахамія

«Наша державна традиція століттями будувалася на принципах свободи, демократії, захисту своєї землі. Українських правителів приймали й поважали в західному світі. Наша держава завжди орієнтувалася на європейський вибір. У нас була своя держава ще тоді, коли російську територію складали ліси й болота. І як би вони не намагалися вкрасти нашу історію, 24 лютого весь світ побачив ту потужну державу, традиції якої ми зберегли, модернізували й цінності якої на генетичному рівні прокинулися в кожному з нас у час найбільшої небезпеки», – заявив Арахамія в День Державності України.

Крім цього, Арахамія прокоментував можливе визнання росії державою спонсором тероризму, зазначивши, що це гірше дефолту. «Ми вже маємо результати, які можуть бачити всі. Це і системне руйнування тилів окупантів, і показові голосування Сенату США, як сьогодні, у День Української Державності, – щодо визнання росії спонсором тероризму. Це не фінал, однак це ще один дуже важливий крок до нашої мети – не лише перемогти у війні, а зробити так, щоб росія та кожен росіянин заплатили найвищу ціну за напад на Україну. І вони за це заплатять. Статус громадянина держави-спонсора тероризму – це вам навіть не дефолт. Після такого доведеться дуже довго «вставати з колін», – наголосив Давид Арахамія.

Прем’єр – міністр України Денис Шмигаль

В День Державності України прем’єр – міністр повідомив про реєстрацію Урядом законопроєкту щодо умов набуття громадянства України. «Після ухвалення цього закону для отримання українського громадянства необхідно буде скласти комплексний іспит зі знання основ Конституції України, історії України та української мови. Ті ж, хто отримають громадянство за визначні заслуги перед Україною, або ті, хто проходять службу в Збройних Силах України й отримали громадянство, мають скласти три відповідні іспити протягом двох років із часу його отримання», – заявив Шмигаль.

«Український народ своєю сміливістю та згуртованістю сьогодні пише нову історію України. Історію, де подвиг українського війська та всіх українців буде назавжди закарбований в пам’яті поколінь як приклад мужньої та самовідданої боротьби за свободу. І ми не дозволимо ворогам і недругам вкрасти чи стерти нашу історію, знецінити подвиги наших воїнів, митців, учених, подвиги нашої Української держави. Громадянство України — це привілей, який потрібно заслужити знаннями й повагою до основоположних засад нашої країни. Пам’ятаємо про всіх героїв минулого і сучасності. Захищаймо своє!», – додав прем’єр.

Крім цього, Шмигаль наголосив на євроінтеграційному напрямку України. «Перемогти росію у цій війні та збудувати оновлену європейську Україну — наш спільний обов’язок. Українська нація була, є і буде в колі вільних європейських народів. Сильна, заможна Українська держава, де люди хочуть жити, працювати й ростити дітей. Це мрія, до якої йшло не одне покоління нашого народу, і сьогодні ми як ніколи міцні в її реалізації», – заявив Денис Шмигаль.

Секретар РНБО України Олексій Данілов

Олексій Данілов на своїй сторінці у Facebook заявив, що з початком повномасштабної війни росія почала процес деколонізації російської квазіфедерації. Секретар РНБО зазначив основні «здобутки» росії:

  • Запущено механізм втрати домінуючого впливу росії на країни, які входять до складу СНД;
  • Країни Центральної Азії та Кавказу починають динамічну переорієнтацію власного стратегічного зовнішньополітичного вектору з росії на інші держави – Туреччину, ЄС, Китай;
  • Руйнується роль та значення міждержавних об’єднань ОДКБ, ЄЕП;
  • Дано старт відцентровим рухам для національних республік та інших народів, які тимчасово входять до складу рф;
  • Формуються всі необхідні передумови для фрагментації російського федерального квазіутворення, руйнації системи управління, побудованої на насиллі, для активних акцій громадської непокори та розгортання визвольного руху національних республік і народів проти кремлівської влади;

«Весь демократичний світ має допомогти національним республікам і народам позбутися колоніального гноблення зі сторони московії для реалізації своїх міжнародно визнаних прав на незалежність, самовизначення й відокремлення. Свобода народів – це повна деколонізація росії! Деколонізація, дерусифікація і денуклеаризація ерефії! А ЗСУ допоможе вирвати гнилі й отруйні російські імперські зуби!» – додав Данілов.

Також Данілов заявив, що ЗСУ вдарять по Керченському мосту, коли буде поставлено відповідне військове завдання. «У разі необхідності це рішення приймуть військові. Що стосується Кримського моста або іншої інфраструктури, повірте, все знаходиться під пильним контролем. Як тільки буде необхідність, можливість і завдання – все буде зроблено і не тільки щодо цього об’єкта», – зазначив він

Крім цього, Данілов заявив, що країна буде вичищена від зрадників та колаборантів. «Людина, яка займається політикою, має публічно повідомити про наявність у неї іншого громадянства, окрім українського. Ми будемо й надалі наполегливо вичищати країну від агентів впливу РФ, зрадників і колаборантів», – сказав секретар РНБО.

Олексій Данілов вважає, що обстріл ракетами здійснюється з метою залякати українців та пригальмувати опір їх та ЗСУ. «О 4-й ранку сьогодні відбувалися перші обстріли нашої країни. Це обстріл уже відчаю. Загалом сьогодні п’ять областей були під ракетними ударами РФ. Єдине їхнє завдання – це нас залякати для того, щоб той опір, який чинить наш народ, наші Збройні сили, щоб ми його якось пригальмували», – розповів секретар РНБО.

Міністр оборони України Олексій Резніков

Олексій Резніков повідомив подробиці механізмів закупівлі зброї. «При Міністерстві оборони працюватиме два агентства, аналогічні NSPA: одне – «Агенція оборонних закупівель» – займається всім, що стосується озброєння, друге – буде займатися тиловими речами – закупівлями амуніції, палива, харчування, питаннями логістики тощо за прозорими західними стандартами», – заявив міністр оборони.

За словами міністра, «Агенція оборонних закупівель» створювалось за зразком натівської логістичної організації NSP, щоб зробити закупівлі зброї для України прозорими та унеможливити корупцію. «NSPA – це агенція НАТО з питань закупівель та підтримки. Це такий своєрідний «Amazon», тільки з товарами мілітарного призначення. Саме за цією моделлю з врахуванням стандартів НАТО створено Агенцію оборонних закупівель Міноборони. Це прозорий механізм, який зрозумілий для наших партнерів, для бізнесу, для виробників», – наголосив Резніков.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

«Культурна дипломатія є важливою частиною дипломатичного фронту, захисту нашої ідентичності та права бути собою. Популяризуючи українське мистецтво, ми також просуваємо позитивне сприйняття України в світі та мобілізуємо міжнародну підтримку нашої держави у протистоянні російській агресії. Український авангард обраний не випадково. У боротьбі за визнання українського мистецтва у світі одну з центральних ролей займає саме боротьба за український авангард, який росіяни традиційно намагалися апропріювати”, – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи долучення МЗС до інформаційної кампанії «Авангардна історія України».

Член переговорної групи України, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк

«Сьогодні українці ставлять крапку в історичних спекуляціях щодо «українського питання». Немає і більше ніколи не буде запитання «Що таке Україна?». Бо Україна віднині — це велика країна, яка повернула світові розуміння, що таке справжня Свобода і що таке справжня Гордість. Сьогодні світ точно знає: Україна — незалежна держава в центрі Європи, українці — мужній, хоробрий, вільний народ. І не дай Боже комусь вирішити перевірити це на практиці», – зазначив Подоляк з нагоди Дня Державності України.

Михайло Подоляк заявив про слабкість путіна, який нападає тільки на більш слабких. «росія напала на Грузію та Україну, але проковтнула вступ Фінляндії в НАТО. Москва погрожує Молдові, але уникає конфліктів з Турцією. Путін вдає безумця, але не є ним. Путін – шкільний хуліган, що задирає слабких й уникає сильних. Що ставить на місце хуліганів? #ATACMS та озброєна Україна», – заявив він.Крім цього, радник наголосив, що фактично Захід вже у стані війни з росією. «Деякі голоси на Заході й далі кажуть: «Ми боїмося війни з росією». Але для Заходу ця війна вже йде. Ціни на паливо, штучний голод, міграційна криза, втручання у вибори, газовий шантаж… Рф бере в заручники суспільства, аби тиснути на уряди. Імперія має дістати удар у відповідь». – заявив у Twitter Подоляк.