Перемогти нашестя варварів можна лише спільними зусиллями демократичного цивілізованого світу – Данілов

Володимир Зеленський заявив, що росія кидає на фронт усе, що в неї є, зокрема снаряди часів Радянського союзу. На щорічній конференції Forum 2000 у Празі Президент України закликав до постійної підтримки зброєю, збільшення санкційного тиску на росію та підтримки створення Спеціального трибуналу для агресора. А під час традиційного вечірнього звернення додав, що дуже важкі бої залишаються на Донбасі та натякнув на низку нової «бавовни» в Криму.
Поки міністр закордонних справ росії Лавров відвідує просвітницький марафон «Знання» та зустрічається зі своїм візаві з Ірану, Дмитро Кулеба перебуває на щорічній конференції Forum 2000 у Празі та розвиває міждержавні взаємовідносини на зустрічах з очільниками МЗС Голландії, Грузії, Молдови, Німеччини, Бельгії. Водночас Денис Шмигаль обговорює процес відбудови України з послом Японії Кунінорі Мацудою, а Олексій Данілов обговорює питання підтримки та посилення санкційного тиску на рф з Послом ЄС в Україні М. Маасікасом. Крім цього, за словами Андрія Єрмака, країни ЄС досягли домовленості про відмову від спрощеного візового режиму з росії.
Сергій Кислиця цитує Рафаеля Гроссі, що повноваження МАГАТЕ ніколи не були розраховані на такий виклик, як Запоріжжя. Тим часом, українські військові наступатимуть по всій лінії фронту, а не лише на півдні – зазначив Михайло Подоляк. А Олексій Резніков повідомив про 7-й військовий пакет з артилерійськими боєприпасами зі Швеції.

Президент України Володимир Зеленський

«Протяжність лінії фронту на українській землі – 2,5 тисячі кілометрів. Активні бойові дії із застосуванням усіх можливих видів озброєння, окрім, на щастя, зброї масового ураження, тривають на лінії в 1300 кілометрів. Уявіть цей масштаб! Це як дорога від Києва до Праги», – заявив Володимир Зеленський на щорічній конференції Forum 2000 у Празі.

«Росія кидає на фронт усе, що в неї є. А в неї залишилося дуже багато зброї і снарядів ще з часів Радянського Союзу. І окупанти не стримують себе нормами будь-яких конвенцій та навіть елементарної людяності. Вони жорстоко обстрілюють наші міста з артилерії. Щодня й щоночі люди гинуть від цих страшних обстрілів, від ракетних, авіаційних ударів», – зазначив Президент.

Володимир Зеленський на конференції закликав до постійної підтримки зброєю та фінансами.

«Україна потребує постійної достатньої підтримки зброєю та снарядами. Щоб ми могли не просто утримувати фронт, а й вигнати тиранію з нашої землі, остаточно зруйнувати її плани з підкорення України та будь-кого іншого у Європі. Також ми потребуємо фінансової підтримки, і всі лідери вільного світу, керівники європейських структур знають про цю потребу. Щоб перемогти у війні, потрібна фінансова стійкість», – заявив він.

Крім цього, він закликав до збільшення санційного тиску.

«Росія ще досі сподівається на те, що адаптується до санкцій і зможе витримати тиск вільного світу. Отже, потрібні нові санкційні пакети. Від усіх без винятку», – зазначив Зеленський. Окремо він закликав вести сакції на атомну галузь та банківську систему.

«Я сподіваюся на вашу підтримку у створенні та функціонуванні Спеціального трибуналу для покарання за злочин агресії тих, хто розв’язав війну проти України. Звичайно, ми маємо зробити разом усе можливе, щоб кожен, хто вбивав, катував, депортував українців, був покараний. І, до речі, все це стане історичним покаранням зокрема й тієї системи, яка відправила танки до вас у 1968 році», – зазначив Зеленський на конференції.

Він також закликав ЄС заблокувати усі російські канали.

«Досі у європейських країнах можуть працювати російські пропагандисти. Досі у європейських країнах доступне російське телебачення, яке є чи не найбільшим дезінформатором у світі. І проти кого вони працюють, скажіть мені? Що саме вони намагаються зруйнувати чи хоча б дискредитувати найперше? Європейську демократію! І Європа потребує повного захисту від російської пропаганди. Жоден російський пропагандист не має залишитися на території ЄС. Жоден російський державний телеканал не має працювати на території ЄС», – наголосив Глава держави.

Президент також провів Ставку Верховного Головнокомандувача та натякнув на нову «бавовну» у Криму.

«Озвучувати зараз деталі не буду. Скажу лише одне: хочу подякувати від імені нашої розвідки всім тим нашим людям, які дуже міцно нас підтримують на півдні нашої держави, а особливо в Криму. Розвідники вдячні за надану інформацію і відпрацюють її по максимуму. Хай вороги не забувають, на чиєму півострові вони перебувають. Тимчасово перебувають. Дуже важкими залишаються бої на Донбасі – гарячі точки регіону не змінилися. Наші хлопці міцно тримають позиції. Дякую кожному воїну за стійкість!», – заявив під час вечірнього звернення Зеленський.

«Вважаю, що це принизливо для Європи, коли її розглядають просто як один великий бутик чи ресторан. Європа – це територія передусім цінностей, а не примітивного споживання. І коли громадяни держави, яка хоче знищити європейські цінності, використовують Європу для своїх розваг чи шопінгу, для відпочинку коханок, поки самі працюють на війну або для того, щоб просто мовчки перечекати аморальне падіння Росії, яке відбувається саме зараз, то це абсолютно суперечить тому, заради чого Європа взагалі обʼєднувалася», – підкреслив Зеленський у питанні щодо обмеження європейських віз для громадян росії.

Президент України повідомив проміжні результати зернової угоди.

«Загалом уже понад 1,5 мільйона тонн нашого продовольства експортовано морським шляхом з трьох портів, які запрацювали завдяки експортній зерновій ініціативі. Робимо все, щоб світ відчував значення України і був вдячний нашим людям», – зазначив він.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак

Андрій Єрмак закликає до газового ембарго у відповідь на енергетичний шантаж росії.

«Відповідь на російський газовий шантаж – це візові обмеження та газове ембарго. Тільки силою можна перемогти росію», – зазначив Єрмак.

Він також повідомив, що країни ЄС досягли рішення щодо скасування спрощеної процедури видачі віз росіянам.

«Глава Європейської дипломатії Жозеп Боррель підтвердив, що країни ЄС досягли домовленості про відмову від спрощеного візового режиму з росії. Внаслідок цього росіянам будуть видавати значно менше шенгенських віз», – зазначив Андрій Єрмак.

Член переговорної групи України, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк

Михайло Подоляк заявив, що український контрнаступ почався по всій лінії фронту, а не тільки на півдні України.

«Контрнаступ в українському розумінні – це трішки інший тип війни, який ми ведемо, це сучасний тип війни. Це Росія веде такий класичний радянський тип війни – коли зібрали певну кількість живої сили, декілька тисяч, і пішли на окремому напрямку для того, щоб забрати пів кілометра території. І скільки людей загине – для них немає ніякої різниці. Тому ми активно задіюємо ці славетні вже HIMARS і всі системи MLRS для того, щоб руйнувати тилове забезпечення. Просто кількість накопичених керованих снарядів, реактивних снарядів у нас збільшується, тому що партнери нам інтенсивно допомагають. Так ось, ми інтенсивно руйнуємо всю цю складську інфраструктуру – склади першого, другого, третього рівня, паливні бази, оперативно-тактичні штаби. І таким чином ми знекровлюємо військові угруповання РФ, і поступово відтісняємо їх зі своєї території. Саме таким буде контрнаступ», – зауважив радник.

Він поінформував, що українські війська наступатимуть по всій лінії фронту, а не лише на півдні.

«Хочу зауважити, що – не тільки на півдні. Сьогодні і на Мелітопольсткому напрямку це йде, і на Харківському напрямку. І особливо йде активна оборона на Донецько-Луганському напрямку. Для чого ми робимо цю тактику тисячі порізів для російської армії? Тому що вони мають панічно пересувати свої резерви по всій лінії фронту, по всіх 1300 кілометрах. Хай думають, де Україна буде атакувати саме сьогодні. Ми будемо наступати по всьому фронту. Будемо атакувати всю складську інфраструктуру по всій лінії фронту», – наголосив Подоляк.

У Twitter радник повідомив про нові випадки злочинних дій російських військових на окупованих територіях.

«Останніми тижнями на окупованих територіях активізувалися організовані злочинні групи з ru-військових і криміналу. Вони грабують бізнеси, фермерів і розпилюють заводи, вивозячи крадене до росії. На всіх мародерів чекає спеціальна поліцейська операція й неминуча відповідальність», – заявив він.

Подоляк також вважає, що ускладнення процедури отримання росіянами віз – це найменше, що можна зробити.

«Україна платить надзвичайно високу ціну за розв’язану Росією війну – десятками тисяч життів. Європа платить свою ціну, запроваджуючи санкції та приймаючи біженців. Ускладнення візового режиму – найменше, що можна зробити, щоб змусити росіян відчути свою причетність до цієї війни», – наголосив він.

Радник Керівника Офісу Президента повідомив про активізацію партизнаського руху нра окупованих територіях.

«Одного разу в Херсоні… Кажуть, російські офіцери та гауляйтери останнім часом намагаються уникати вечірніх прогулянок. Бо ти ніколи не знаєш, що чекає на тебе за рогом. Місто засинає, прокидаються партизани… Побажаємо ж усім колаборантам «доброї ночі», – заявив Подоляк.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Глава МЗС України Дмитро Кулеба, перебуваючи на конференції Forum 2000 у Празі, провів зустрічі з міністрами закордонних справ Голандії, Грузії, Молдови, Німеччини, Бельгії. Зустрічі проводились щодо розвитку двостороннії взаємовідносин між країнами та підтримки України в умовах агресії росії.

«Ми обговорили восьмий пакет санкцій ЄС, візові обмеження для росіян, подальші постачання зброї для України. Російський енергетичний шантаж є частиною війни Путіна проти Європи, і європейська відповідь на нього має бути сильною та єдиною», – завляє Кулеба за результатом зустрічі з з федеральною міністеркою закордонних справ ФРН Анналеною Бербок.

На конференці Дмитро Кулеба зазначив що при готовності України та Європейського Союзу діяти швидко Україна може приєднатись до ЄС не у багаторічній віддаленій перспективі, а значно швидше.

«Повірте, ми знаємо, що на кону. Ми дуже прихильні імплементації цих рекомендацій і ставимо наступне запитання не про те, що далі, а коли далі. Я думаю, ми всі заслуговуємо на трохи оптимізму. Тому що традиційно, коли хтось говорить про європейську інтеграцію України, природньо завжди додають наступне речення: “Нуууу, на це можуть піти роки, на це може піти багато часу”. А що, коли ні? Три місяці тому ніхто не вірив у те, що Україна стане країною-кандидатом. Ми чули ту саму історію: “Нуууу, це займе багато років…” Тепер ми кандидати, ми виконуємо рекомендації», заявив він.

«І якщо ми готові діяти швидко, ЄС повинен діяти швидко також. Як ви сказали, можливо, членство в ЄС не відбудеться за ніч. Але воно може відбутись за дві ночі, а не за роки», – додав глава МЗС.

Секретар РНБО України Олексій Данілов

Олексій Данілов повідомив, що зустрівся з Послом ЄС в Україні М. Маасікасом. Під час зустрічі сторони обмінялися думками щодо посилення підтримки Європейським Союзом України на її шляху до перемоги в агресивній війні, розв’язаній рф. Зокрема, сторони обговорили питання підтримки та посилення санкційного тиску ЄС на рф.

«Перемогти нашестя варварів можна лише спільними зусиллями демократичного цивілізованого світу», – сказав Данілов.

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця

Сергій Кислиця процитував статтю New York Times щодо ситуації на Запорізькій АЕС.

«Гроссі визнав: повноваження агентства ніколи не були розраховані на такий виклик, як Запоріжжя. Він не має повноважень протистояти поточній загрозі: війна, що точиться по периметру станції, і 6 ядерних реакторів, які по суті використовуються для отримання переваги на полі бою. Окупація Росією АЕС дає Москві новий спосіб залякування. Президент Росії Володимир В. Путін, схоже, використовує цю установу, щоб налякати українських лідерів і попередити Захід триматися подалі від конфлікту через», – написав у Twitter Кислиця.

Прем’єр – міністр України Денис Шмигаль

Денис Шмигаль повідомив про зустріч з послом Японії Кунінорі Мацудою, де вони обговорили відносини між державами та відновлення України.

«Обговорили активну роль Японії у питанні відновлення та продовження  плідних відносин між нашими державами після закінчення війни. Пан Мацуда зазначив, що Японія активно закликає приватний сектор долучатися до відбудови нашої країни. Будемо раді започаткувати проєкти державно-приватного партнерства з японськими компаніями», – зазначив Шмигаль.

«Обговорили також питання фінансової підтримки України та місію МАГАТЕ на Запорізьку АЕС. Японія високо оцінила зусилля України з організації цього візиту та підтримує її цілі», – додав він.