Україна місце російського безславного фіналу – Подоляк

1 вересня відзначилось приїздом до Запорізької АЕС місії МАГАТЕ. Але, за словами Єрмака, росіяни обстріляли Енергодар та територію ЗАЕС для зриву візиту. Це ще один доказ справжньої ваги російських «гарантій» для будь-яких посередників – прокоментував Михайло Подоляк дії російських окупантів.
Володимир Зеленський сподівається на об’єктивний аналіз місії, але водночас застерігає, що окупанти можуть вводити в оману МАГАТЕ, а також про те, що вони не пустили незалежних журналістів до інспекції. Зеленський також заявляє, що єдиний надійний шлях до ядерного спокою полягає через повну демілітиризацію атомної станції. Михайло Подоляк ввжає, що міжнародні інститути та посередницькі місії виглядають вкрай неефективно, вкрай боягузливо, непрофесійно, вони ніколи не були готові працювати в екстремальних умовах.
Крім цього, Андрій Єрмак повідомив про перший приклад стягнення активів підсанкційного суб’єкта в дохід держави. А Олексій Резніков повідомляє про новий пакет військової допомоги від Швеції. Секретар РНБО Олексій Данілов впевнений, що росії має вистачити тільки одного ресурсу – на виплати репарацій і контрибуцій Україні, на масові поховання своїх військових і на справедливість вироку Гаазького трибуналу.

Президент України Володимир Зеленський

«Для когось сила – це тільки ракети та ядерні боєголовки. Для нас сила – у філософії, ментальності. Це сенси й слова. Для нас це також зброя. Я хочу, щоб кожна країна у світі, кожен народ, кожна інституція та спільнота мали чітке уявлення про те, що переживає зараз Україна», – звернувся Зеленський до учасників Венеціанського кінофестивалю.

«Росія хоче, щоб світ зробив три помилки: звик до війни, змирився з війною і забув про війну. Цей задум ніколи не має здійснитися», – наголосив Зеленський.

«Знати» і «захищати» завжди йдуть поруч. Знати понад тисячолітню історію нашої державності й захищати, коли хтось каже, ніби України не існувало. Знати нашу географію – нашу прекрасну землю, наше чудове море – і захищати не просто територію, а неймовірні місця, у яких у різні часи творилася наша ідентичність. Знати нашу культуру, чути українське слово, бо в нашій культурі, у нашій літературі, у нашій поезії – відповідь. Відповідь Шевченка й Франка, Лесі Українки та Стуса, Симоненка й Гончара, Ліни Костенко і багатьох інших… Відповідь – чому ми переможемо», – зазначив Президент у привітанні з початком нового навчального року.

У зверненні до народу Польщі у зв’язку з річницею початку Другої світової війни Володимир Зеленський провів паралелі між нацистською Німеччиною та нинішньою росією.

«Люди вірили, що вдасться уникнути повторення тих страшних злочинів і такої жорстокої війни. Але знову був такий ранок. Тільки вже 24 лютого 2022 року, коли бомби й ракети вдарили по мирних містах. Знову ідеологія ненависті пробує захопити собі простір у Європі шляхом масових убивств і терору. Повторюється Велюнь – у Харкові, у Миколаєві, у містах Донбасу, у Маріуполі. Повторилися спалені міста й села. Повторилася Катинь – в Оленівці. Повторилася депортація», – заявив він.

«Ми зробимо все, щоб українці, поляки й усі народи Європи жили вільно. Щоб кожне покоління наших народів, усіх європейців та людей взагалі памʼятало, що ніс рашизм і за що будуть покарані рашистські кати. Ми зробимо все, щоб ранок 1 вересня, ранок 22 червня і ранок 24 лютого не повторювалися. Ніколи знову. Ми зробимо все, щоб ненависть остаточно програла», – додав Глава держави.

Володимир Зеленський під час зустрічі з очільником МЗС Данії Єппе Кофоду відзначив роль його країни у відбудові України.

«Хочу вам подякувати за цю підтримку й таку доволі швидку реакцію. Ми дуже вдячні за те, що бачимо практичні кроки, зосереджені на допомозі щодо майбутнього відновлення Миколаївської області», – зауважив Володимир Зеленський.

За словами Єппе Кофоду у проекті бюджету Данії на 2023 рік Україна – «пріоритет №1 як отримувач фінансової і військової допомоги». Зокрема, Данія виділила приблизно 90 мільйонів євро допомоги та безпосередньо допомагає Миколаєву і області.

«Ми допомагаємо відновлювати там систему водопостачання, теплопостачання, з відбудовою і ремонтом муніципальних будівель, буквально, щоб у квартирах у людей були вікна захищені від холоду, тому що ми маємо подбати, щоб український народ зміг пережити зиму і при цьому давати гідну відсіч Росії», – заявив глава МЗС Данії.

Під час вечірнього відеозвернення Володимир Зеленський заявив, що очікує від місії МАГАТЕ об’єктивних висновків.

«Сьогодні місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС. Добре, що це відбулося. Сам факт попри всі провокації російських військових і цинічні обстріли Енергодара й території станції. Україна зробила все для того, щоб ця місія відбулася. Але погано, що окупанти намагаються перетворити цю місію МАГАТЕ – справді необхідну – на безплідну екскурсію по станції. Вірю, що цього вдасться не допустити. Добре, що представники МАГАТЕ мають змогу зробити об’єктивні висновки про ризики, які виникли на Запорізькій атомній станції вперше в історії. Причому виникли саме через окупантів. Головне, щоб була воля зробити саме об’єктивні висновки. Постійні обстріли, присутність російських військових та зброї на станції, знущання з українського персоналу та намагання віддати станцію під управління представників «Росатома», які взагалі не здатні до відповідального ставлення до такого обʼєкта… Ось це причини загроз», – заявив Зеленський.

Він також заявив, що в Україні є чіткі дані про дії росії із ведення в оману місії.

«У нас є чіткі дані про те, що Росія робила дуже багато цинічних речей, щоб обманути місію. Зокрема за допомогою залякування мешканців Енергодара. Окупанти примушували людей брехати представникам МАГАТЕ – передавати якісь папірці, щось там підписувати, щось говорити», – заявив Зеленський

Зеленський також заявляє, що єдиний надійний шлях до ядерного спокою полягає через повну демілітиризацію атомної станції.

«І головне, що має відбутися, – це демілітаризація території станції. Саме це є метою українських і міжнародних зусиль. І погано, що ми поки не почули відповідних закликів від МАГАТЕ. Хоча й говорили про це з паном Гроссі на нашій зустрічі в Києві. Це був ключовий – ключовий! – безпековий пункт наших домовленостей. Це говорилося чітко: демілітаризація й повний контроль українських атомників», – наголосив Зеленський.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак

Андрій Єрмак прокоментував обстріли Енергодару та Запорізької АЕС напередодні візиту МАГАТЕ.

«росіяни обстріляли Енергодар та територію ЗАЕС. Вони хочуть зірвати візит місії МАГАТЕ. Це дії держави-терориста, яка боїться, щоб світ дізнався правду. Саме росія відповідальна за все, що відбувається на ЗАЕС та в Енергодарі. Злочинців потрібно зупинити», – заявив він.

Андрій Єрмак повідомив про перший приклад стягнення активів пісанкційного суб’єкта в дохід держави.

«Позитивна новина сьогодні. ВАКС у повному обсязі задовольнив перший позов Мін’юсту про стягнення в дохід держави активів підсанкційного російського бізнесмена Євтушенкова Володимира, бенефіціара АФК «Система», людину із найближчого кола Путіна. 24 серпня Міністерство юстиції України подало до Вищого антикорупційного суду позов проти російського бізнесмена про стягнення в дохід держави активів, що належать підсанкційному суб’єкту. Це перший такий позов, поданий у рамках оновленого  в травні Закону України «Про санкції», – повідомив Андрій Єрмак.

Член переговорної групи України, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк

Мизайло Подоляк засудив обстріли росією по офіційному маршруту місії МГАТЕ.

«Росія завдає демонстративних ударів по Енергодару, б’ючи по офіційному маршруту місії МАГАТЕ. Щоб звинуватити в цьому Україну. Зруйновано будинки. Це демонстрація справжньої «зацікавленості» Рф у перевірці. І це ще один доказ справжньої ваги російських «гарантій» для будь-яких посередників», – зазначив Подоляк.

Радник прокоментував вислови Лаврова щодо русофобії в Молдові та військових рф у Придністров’ї.

«Усі маски скинуті, спектаклі відіграно. МЗС Росії прямо заявляє, що наступна обов’язкова ціль для знищення – Молдова. Гарне нагадування всім сусідам імперії: з Росією неможливо «співіснувати». «Русский план» – це завжди вбивства, руйнування та ліквідація державності», – наголосив він.

«Можна довго казати: «Нас спровокувало НАТО». А потім вийде Путін і скаже: «Наша мета – ліквідувати Україну, бо ми заперечуємо існування такої держави». У День знань росії варто згадати урок історії. Україна – місце, звідки все почалося. Україна також місце вашого безславного фіналу», – також прокоментував Подоляк історичний екскурс путіна щодо того, що України до радянського союзу не існувало.

«Міжнародні інститути та посередницькі місії виглядають вкрай неефективно, вкрай боягузливо, непрофесійно, вони ніколи не були готові працювати в екстремальних умовах, — це стосується не лише МАГАТЕ, а й ООН, Amnesty International, Міжнародного Червоного Хреста», — заявив він.

«Недоумство й відвага по-лукашенківськи: почати навчання із «захоплення чужих територій». Для більшої користі наші хлопці з Волині радять російським та білоруським військовим інші напрямки навчань: невідкладна медична допомога, ефективна здача в полон, курси акторської гри («ми просто заблукали»), – заявив Подоляк.

Прем’єр – міністр України Денис Шмигаль

Денис Шмигаль повідомив про деталі зустрічі з міністром закордонних справ Данії Єппе Кофоду.

«Обговорили під час зустрічі подальшу підтримку й відновлення нашої країни, розвиток державно-приватного партнерства та ситуацію щодо Запорізької АЕС. Данія і надалі залишається нашим надійним партнером. Пан Кофод повідомив, що Данія готує черговий пакет допомоги України. Ми високо цінуємо всебічну підтримку данських партнерів, зокрема у сфері постачання військових технологій, зброї та у сфері гуманітарної допомоги», – заявив Шмигаль.

Міністр оборони України Олексій Резніков

Олексій Резніков повідомив про чергову військову допомогу Україні.

«Чудові новини про новий пакет військової допомоги від Швеції, який очолює мій друг і колега Пітер Хультквіст, підтверджено сьогодні VTC. Деякі важливі та цінні інструменти будуть надані нашим військам на передовій. Дорога Швеція, ти допомагаєш нам…як це роблять старі друзі!», – заявив Резніков.

Секретар РНБО Олексій Данілов

Секретар РНБО Олексій Данілов наголошує, що російському агресору має вистачити лише одного ресурсу – для виплати репарацій Україні після перемоги нашої країни у війні.

«Валентині Матвієнко. «Рабі, подножці, грязі Москви», людині без честі, проклятій своєю Батьківщиною, варто пам’ятати: Росії має вистачити тільки одного ресурсу – на виплати репарацій і контрибуцій Україні, на масові поховання своїх військових і на справедливість вироку Гаазького трибуналу», – заявив він.

Після звільнення окупованих територій Донецької та Луганської областей їхнім жителям треба буде змиритися з неподільністю України та порозумітися з рештою українців.

«Це фундаментальна річ. Це їм з нами треба порозумітися, а не нам з ними. У нас є кордони, і якщо когось не влаштовують ті закони і правила, які діють на території нашої країни, ми нікого не тримаємо. Світ великий. Вони можуть поїхати у Сполучені Штати, у Німеччину, куди завгодно. Або – в Якутію, або – у Воркуту. Де їх там ще чекають?», – сказав Данілов.