Україна – радикалізована країна. Там славлять гітлерівських колабораціоністів – Лавров

28 липня російські політики не продукували велику кількість заяв. Ключові меседжі стосувались нових погроз, пропаганді та реакцій на зростаючий ізоляціонізм росії. Так, Дмитро Пєсков підтримав заяви Пушиліна щодо нових територіальних «звільнень» та наголосив про наміри звільнити всю Україну від неонацистів. Лаврову примарились спільні навчання України з НАТО з антиросійським вектором, а Слуцький не розуміє чого росія може бути визнана державою спонсором тероризму.

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

На росії заявили про намір в цілому звільняти Україну від неонацистів. Про це заявив Дмитро Пєсков, коментуючи заяву Пушиліна про те, що «настав час знову звільняти російські міста» в Україні. «У Кремлі підтримують настрій на те, що потрібно загалом звільняти Україну від усіляких проявів неонацистських настроїв… І необхідно вжити заходів, які власне й вживаються у руслі спеціальної військової операції, щоб захистити людей у ЛНР та ДНР», – сказав Пєсков.

Дмитро Пєсков намагається спростувати будь-яку публічну інформацію щодо втрат російської армії. Так, Пєсков заперечує справжність даних про втрати російської армії в Україні, опубліковані в американській діловій газеті The New York Times. «Це не заява американської адміністрації, це публікація в газеті, — зазначив він, відповідаючи на запитання журналістів, як слід ставитись до американської публікації про втрати російської армії в Україні. — У наш час навіть найсолідніші газети не гребують поширенням усіляких фейків». Пєсков додав, що, на жаль, така практика зустрічається «все частіше і частіше, ось так до цього слід ставитися».

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров

Сергій Лавров під час зустрічі з постійними представниками країн-членів Африканського союзу заявив, що на українській території проводились навчання НАТО з антиросійським вектором. «На українській території проводилися десятки спільних військових навчань України та НАТО із очевидним антиросійським вектором. Адже ми не просто так раптово заявили про те, що це – загроза і її потрібно усунути. Росія, як будь-яка інша країна, що поважає себе, має право сама визначати, що для її безпеки добре, а що ні. У цьому випадку члени НАТО на чолі зі Сполученими Штатами захотіли за нас вирішити, що для Росії добре», – заявив Лавров.

Крім цього, міністр звинуватив Україну у радикалізмі, а Європу у продовольчому кризі. «Ситуація в Україні справді стала додатковим негативним чинником для продовольчих ринків, але не через російську спецоперацію, а через абсолютно неадекватну реакцію Заходу, який оголосив санкції і тим самим підірвав доступність продовольства на торгових майданчиках», – сказав він. «Україна – радикалізована країна. Там славлять гітлерівських колабораціоністів, засуджених Нюрнберзьким трибуналом. Все це відбувається за мовчазного заохочення з боку Сполучених Штатів та Європейського Союзу», – додав Лавров.

Член переговорної групи, депутат Держдуми Леонід Слуцький

«Чергова русофобська маячня: Сенат США закликав Держдепартамент визнати росію державою – спонсором тероризму через події в Чечні, Грузії, Сирії та Україні», – болісно реагує Слуцький на новину.

Своєю чергою, Слуцький звинуватив США у спонсорстві тероризму. «Усім, хто голосував за цю резолюцію, хочеться сказати – у дзеркало давно дивилися? Серед американських сенаторів, напевно, були ті, хто свого часу виступав на підтримку бандформувань на Кавказі, ті, хто схвалював допомогу так званим «помірним» терористам у Сирії та ті, хто вісім років не хотів помічати укрофашистського терору та геноциду на Донбасі! Це ви, панове, і є справжні спонсори тероризму та кривавих держпереворотів. А жодні не «демократизатори» та «цивілізатори», – заявив Слуцький.«І ще дуже просте запитання: яких терористів підтримувала росія? Чи законно обраного президента Сирії? Мешканців ЛНР та ДНР, які не побажали жити під п’ятою неонацистами, вигодованим колективним Заходом? Зважаючи на все, під визначення «терорист» у Вашингтоні потрапляють усі, хто не згоден із диктатом США, відстоює свій державний суверенітет і право говорити рідною мовою. Якщо Держдепартамент ухвалить рішення піти на поводу у популістів із Сенату, то він розпишеться у власній недієздатності як зовнішньополітичне відомство», – додав він.