«Газпром» був і залишається надійним гарантом виконання всіх своїх зобов’язань – Пєсков

Середа, 27 липня, не видався продуктивним у заявах російських політиків. Поки глава МЗС росії Сергій Лавров вояжує африканськими держави і пояснює цілі «спеціальної воєнної операції», речниця міністерства Марія Захарова звинуватила БДІПЧ ОБСЄ у русофобстві. Вочевидь, будь-які достовірні звіти організацій щодо подій в Україні автоматично визнаються русофобськими. Речник Кремля відхрещується від звинувачень росії в енергетичному шантажі, перекладаючи відповідальність за зниження об’єму транспортування газу на західні санкції. Своєю чергою, Леонід Слуцький незадоволений підготовкою нових санкціями, які б’ють по енергетичним відносинам Китаю та росії. А Володін встановити в росії День пам'яті всіх жертв війни на Донбасі.  

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

Дмитро Пєсков заперечує енергетичний шантаж росії. За його словами, росії не може поставляти газ у визначених угодами об’ємах у зв’язку з санкціями. Але, мабуть, речник Кремля забув, що Канада зробила виняток у санкціях і надала турбіну для прокачки газу. «Газпром» постачає стільки, скільки необхідно і скільки можливо. Технічні можливості для прокачування стали меншими через процес технічного обслуговування агрегатів, який утруднений через санкції Євросоюзу», – заявив Пєсков.

За його словами, введені Заходом щодо Москви обмеження не дозволяють вчасно проводити необхідний ремонт обладнання для прокачування газу трубопроводом «Північний потік»: «Згодом «Газпром» прокачуватиме більше. Він не може гарантувати прокачування, якщо обладнання не може обслуговуватись», – зазначив Пєсков.  «Газпром» був і залишається надійним гарантом виконання всіх своїх зобов’язань, але він не може гарантувати прокачування, якщо імпортні агрегати не можуть обслуговуватись через європейські санкції», – додав він.

Голова Держдуми Росії Вячеслав Володін

Депутати держдуми запропонували встановити в росії День пам’яті всіх жертв війни на Донбасі. «Щодня київська влада вбиває мирних громадян, веде обстріл житлових кварталів. Гинуть діти. Йдеться про сотні загиблих та поранених», – заявив В’ячеслав Володін. «Ніхто на Заході не став на захист дітей Донбасу, не засудив злочини українських нацистів», – додав він.

«Депутати Державної Думи запропонували встановити День пам’яті всіх жертв війни на Донбасі. В осінню сесію ДД розгляне цю ініціативу», — зазначив голова деждуми.

Член переговорної групи, депутат Держдуми Леонід Слуцький

Леонід Слуцький заявив, що законопроєкт американського сенатора Марко Рубіо щодо накладення санкцій на імпорт російських енергоресурсів Китаєм наближає енергетичний колапс. «Дуже «далекоглядне» рішення, яке, у разі його реалізації, вийде боком самим американським громадянам. І зростання цін на енергоносії можна буде тоді по праву надати ім’я Рубіо, а не шукати знову винних поза США. І це вже не кажучи про те, який вплив білль може вплинути на світові енергоринки. А українська влада, яку пан Рубіо так прагне підтримати, вже б’є сигнал тривоги, одночасно заганяючи країну в боргову яму. Прем’єр-міністр України Шмигаль попросив поставити країні газ із ленд-лізу. Яким чином у поданні пана Шмигалі США зможуть поставити газ Україні? Привести танкери із ЗПГ до замінованих портів? Як завжди, на зло бабусі…», – зазначив Слуцький.

Речниця МЗС Марія Захарова

Марія Захарова висловила своє незадоволення роботою БДІПЧ ОБСЄ, назвав її русофобською. На цей раз речницю засмутив звіт БДІПЧ ОБСЄ «Про ймовірні порушення міжнародного гуманітарного права та міжнародного права в галузі прав людини в Україні».«Бюро відверто підігрує українським націоналістам і неонацистам…потуги БДІПЛ, який не має повноважень щодо збору «свідчень» щодо порушень міжнародного гуманітарного права, покласти на росію відповідальність за події в Бучі, атаку на Драмтеатр і пологовий будинок у Маріуполі тощо. При цьому на адресу київського режиму звучать лише окремі ремарки, зокрема у зв’язку з численними випадками тортур російських військових. На цьому тлі з зростаючим розчаруванням доводиться констатувати, що керівництво БДІПЛ, незважаючи на свій мандат, дедалі стрімкіше скочується, на русофобські рейки, дискредитуючи не лише саму виконавчу структуру ОБСЄ, а й Організацію загалом», – заявила Захарова.