Зеленський запропонував створити новий оборонний союз

Володимир Зеленський попросив у конгресменів США систему ППО як альтернативу ідеї закриття українського неба силами країн НАТО та запропонував створити новий оборонний союз. Президент України та очільник МЗС України прокоментували перемогу України проти росії в Міжнародному суді ООН в Гаазі, який зобов'язав рф припинити військові дії в Україні. Міністр оборони зазначив, що росія не може більше приховувати свої втрати від громадян, бо похоронки прийшли вже у 200 різних міст росії. Подоляк відзначив, що на столі переговорів з росіяами перебуває виключно “українська модель гарантій безпеки”.

Президент України Володимир Зеленський Володимир

Зеленський під час виступу перед конгрессменами, який відбувся у форматі відеоконференції, попросив у США системи ППО як альтернативу закриттю неба. Крім того, президент запропонував США створити новий союз – United for peace, який матиме змогу за 24 години надавати усю необхідну допомогу.

“Пропонуємо створити об’єднання – U-24. United for peace. Союз відповідальних держав, які мають силу і совість, щоб зупиняти конфлікти. Негайно. За 24 години надавати усю необхідну допомогу. Якщо треба – то зброю. Якщо треба – то санкції. Гуманітарну підтримку, політичну підтримку, фінанси” – зазначив Володимир Зеленський.

Крім того, Президент прокоментував позитивне для України рішення Міжнародного суду ООН. «Україна здобула повну перемогу у справі проти Росії в Міжнародному суді ООН. Суд зобов’язав РФ негайно припинити вторгнення в Україну. Наказ є обов’язковим до виконання Росією згідно з міжнародним правом. Ігнорування рішення зажене РФ у ще більшу ізоляцію» сказав Володимир Зеленський.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Очільник українського МЗС прокоментував рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі, який зобов’язав Російську Федерацію негайно припинити військову операцію в Україні. Також Суд наказав зупинити будь-яке просування військ РФ та підтримуваних нею нерегулярних сил територією України.

Дмитро Кулеба прокоментував, чому це важливо:

  • на найвищому юридичному рівні констатували факт вторгнення РФ в Україну та визначили, що агресія має припинитись,
  • 13 суддів підтримали рішення, проти були лише двоє (РФ та Китай),
  • суд не знайшов доказів тверджень Росії про геноцид на території України,
  • рішення суду юридично зобов’язує РФ припинити військові дії в Україні відповідно до норм міжнародного права. Також це рішення стане точкою відліку для інших юридичних та політичних оцінок російської агресії.

Міністр оборони України Олексій Резніков

Міністр зазначив, що РФ не може більше приховувати втрати. За словами Олексія Резнікова, похоронки вже прийшли у 200 російських міст. “Кремль вже не в стані приховувати, що колосальні втрати понесли підрозділи повітряно-десантних військ РФ. Окремі частини з Костроми, Камишина, Улан-Удэ та інші регіони вже колективно штурмуют пекло”, – заявив Резников.

Член переговорної групи України з рф Михайло Подоляк

Михайло Подоляк відреагував на слова Мединського та Пескова про австрійську та швецьку моделі нейтралітету для України. Подоляк відзначив, що на столі переговорів перебуває виключно “українська модель гарантій безпеки”. Суть якого полягає у тому, що країни-гаранти, які беруть на себе чіткі юридичні зобов’язання активно перешкоджають атакам на України. 

“По-перше, абсолютні гарантії безпеки. Дієві, а не протокольні чи «будапештські». А це означає, що підписанти гарантій не стоять осторонь у разі нападу на Україну, як сьогодні. Але беруть активну участь на боці України в конфлікті та офіційно забезпечують нам негайне постачання необхідного обсягу зброї. І, по-друге, Україна більше не хоче залежати від бюрократичних процедур, які дозволяють чи не дозволяють закривати небо від тих самих крилатих ракет. Нам потрібні прямі й жорсткі гарантії того, що небо обов’язково буде закрите. Додам, що Україна ніколи не була мілітаристською державою, яка б нападала чи планувала напасти на сусідів. На відміну від цих сусідів. Саме тому сьогодні Україна хоче мати справді потужний пул союзників із чітко прописаними гарантіями безпеки”  – пояснив свою позицію Подоляк.