путін каже, що війна з Україною йде за планом

путін каже, що війна з Україною йде за планом, хоча статистика говорить про інше. Лавров повідомив, що він бачить певну надію на компроміс в переговорах росії та України. Пєсков та Мединський озвучують ідею швецької та австрійської моделі нейтралітету для України.

Президент росії Володимир Путін

Путін назвав успішними дії російської армії в Україні та заявив, що війна йде за планом. “Операція розвивається успішно, у суворій відповідності до заздалегідь затверджених планів” – зазначив президент країни агресора.

Коменат ОПОРИ: заява російського президента не відповідає дійсності. рф розпочала проти України повномасштабну війну, розпочавши наступальні дії відразу по декількох напрямках. росія хотіла завершити воєнні дії максимум за 4 дні. Натомість Україна вже 22 дні успішно обороняється та завдає російській армії значних втрат. Станом на 18 березня росія втратила більше 14 тисяч убитими, тисяча військових здалося в полон. Крім цього, російська армія втратили 3 тисячі одиниць військової техніки.

Крім того, російський президент зазначив, що росія не планує окупувати Україну. За його словами, росія була вимушена почати спеціальну воєнну операцію в Україні, оскільки їй не залишили дипломатичних можливостей вирішення проблеми безпеки.

Повномасштабний наступ на України путін пояснив тим, що якщо б російські війська діяли тільки в ДНР та ЛНР, то це б не призвело до миру в Україні.

Коментар ОПОРИ: росія готувала повномасштабне вторгнення заздалегідь. росія декілька місяців накопичувала свої війська на різних частинах кордону з Україною. ЗМІ з посиланням на західну оприлюднили план наступу росії ще на початку грудня 2021 року.

Міністр закордонних справ Сергій Лавров

На переговорах Росії з Україною є надія на компросіс. Про це заявив очільник російського МЗС РФ Сергій Лавров. Він також зазначив, що російська делегація бачать певну надію на досягнення компромісу.

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

Демілітаризація України за австрійським або шведським варіантом із збереженням власної армії, але без наявності іноземних військових баз обговорюється на переговорах делегацій Москви та Києва і може розглядатися як компромісний варіант, прокоментував російським ЗМІ перебіг переговорів Дмитро Песков.

Керівник делегації рф на переговорах з Україною Володимир Мединський

Переговори з Україною тяжкі, повільні, але Росія щиро зацікавлена ​​в тому, щоб швидше прийти на них до миру, заявив глава делегації РФ, помічник президента Володимир Мединський журналістам. Він також повідомив, що Росія підтримує ідею перетворення України в мирну і нейтральну державу, яка не буде плацдармом НАТО.

За словами Мединського, Київ на переговорах пропонує створити в Україні австрійський чи шведський варіант демілітаризованої держави, яка має власну армію. Переговорник зазначив, що такий варіант обговорюється на рівні міністерств оборони України та Росії.