Українські політики активно розкритикували заяву Amnesty International щодо створення небезпеки цивільним нібито українськими військами, назвавши це дезінформацією. Володимир Зеленський під час онлайн – зустрічі з африканськими журналістами назвав брехнею готовність росії до переговорів та закликав не займати нейтральну позицію у війні. Своєю чергою, Михайло Подоляк бачить реалістичним переговори з росією, але назвав чотири складові для правильної переговорної позиції: РСЗВ та ATAСMS, ППО/ПРО, ударні безпілотники, бронетехніка для контрнаступів. Далекобійні ракети ATAСMS згадав і Єрмак, який наголосив на їх великій потребі та ефективності. В цей час Олексій Резніков анонсує нову військову допомогу від США, деталі якої він обговорив з американським колегою. Дмитро Лубінець заявив, що в Оленівці відбулася заздалегідь підготовлена спецоперація з публічної кари українських військовополонених. Міністерство закордонних справ України висловило своє розчарування з приводу рішення суду Тріполі (Ліван) зняти арешт із сирійського судна «Laodecia», яке перевозить крадену росією українську сільськогосподарську продукцію. А Денис Шмигаль анонсував масштабну приватизацію з вересня та інформує про виклики, пов’язані з опалювальним сезоном, ВПО та бізнесом.
Президент України Володимир Зеленський
«Разом можемо все. Всі ми – однієї сміливості. Кожен з нас – частина України та обіцянка її майбутнього. Саме наша єдність уже зробила все те, що інші вважали неможливим. І цей рух не має згаснути. Одне за одного, пліч-о-пліч – єдиний принцип, що приведе до перемоги», – опублікував Зеленський у Telegram.
Під час онлайн-зустрічі з африканськими журналістами Володимир Зеленський заявив, що прагне тіснішої взаємодії з африканськими країнами. «Я вважаю, що Африканський континент – це недооцінена територія, недооцінені країни й потенціал людей. Тому що я знаю, наскільки недооцінений також наш край і наші люди. І зараз через блокування портів увесь світ побачив, скільки всього робила Україна і скільки вона може зробити», – зазначив президент. Він додав, що Україна готова бути гарантом продовольчої безпеки африканських країн та прагне до культурного обміну.
Президент на зустрічі з журналістами також закликав не займати нейтральну позицію щодо війни росії проти України, оскільки російська агресія матиме наслідки й для них також. «Я не вважаю, що у війні має бути нейтральність. Це неправильне ставлення. Не може бути нейтральності між життям і смертю. Коли ти нейтральний до війни, ти одразу навіть із великої держави перетворюєшся на дрібну. Тебе ніхто не бачить, світ тебе не бачить, а отже – ти не впливаєш на процеси у світі. А коли в тебе виникнуть проблеми, треба пам’ятати, що світ також може бути нейтральним. І це не про бізнес – це про життя людей. Я вважаю, що позиція нейтральності не є сучасною», – зазначив Володимир Зеленський.
Заяви російської федерації щодо нібито готовності до діалогу – це брехня, – зазначив африканським журналістам Володимир Зеленський. «Це не діалог, це не примирення, це ультиматум з їх сторони, який звучить так: «Якщо ви не зробите так, як ми хочемо, ми будемо вас убивати». Але вони кажуть у медіа: «Ми готові до діалогу». Це брехня! Що це за діалог? Як референдум в Криму? Зі зброєю в руках вони з нами готові говорити?», – заявив президент.
Президент також наголосив, що в Африці є дефіцит правдивої інформації про російську війну проти нашої держави та профіцит російської пропаганди. «Зробимо все, щоб змінити цей баланс… Завтра – нові переговори з лідером африканської країни, і загалом тільки останнім часом ми започаткували належну комунікацію з вісьмома лідерами держав Африки», – зазначив Зеленський.
«Немає й не може бути – навіть гіпотетично – жодної умови, за якої будь-який російський удар по Україні стає виправданим. Агресія проти нашої держави є нічим не спровокованою, загарбницькою й відверто терористичною. І якщо хтось робить звіт, у якому жертва й агресор нібито в чомусь однакові, якщо аналізуються якісь дані про жертву, а що робив агресор у цей час – ігнорується, то з цим не можна миритися», – президент прокоментував звіт від Amnesty International.
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак
Андрій Єрмак прокоментував чергові теракти росії в українських містах. «Торецьк. Черговий теракт країни-терориста росії. Обстріл мирного району, є загиблі та поранені люди. Скільки ще має бути жертв, щоб світ визнав росію країною-спонсором тероризму?», – заявив Єрмак. Він також додав, що оборона Харкова триває, а щоденні обстріли ворога не зламають українське місто. «Помста слабких духом росіян за те, що Харків не скорився, виглядає жалюгідно», – додав він.
Керівник офісу також нагад про потребу України в ракетах ATACMS. «Складні питання вимагають сучасних рішень. Особливо, якщо це питання глибинної ворожої військової логістики. ATACMS – відіб‘є бажання тероризувати українців у всіх реконструкторів срср 2.0.», – написав Єрмак у Telegram.
Член переговорної групи України, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк
Михайло Подоляк заявив, що Amnesty International бере участь у російській пропаганді та звинуватив росію у діях з дискредитації ЗСУ. «Єдине, що становить загрозу життю українців, — це російська армія катів і ґвалтівників, яка прийшла в Україну чинити геноцид. Наші захисники боронять свій народ і сім’ї. Життя людей для України є безумовним пріоритетом, саме тому ми проводимо евакуацію мешканців прифронтових міст. Сьогодні росія докладає максимум зусиль, щоб дискредитувати Збройні Сили України в очах західних суспільств і зірвати постачання зброї, використовуючи всю мережу своїх агентів впливу. Шкода, що така організація, як Amnesty International бере участь у цій кампанії з дезінформації та пропаганди», – заявив Подоляк.
Михайло Подоляк назвав чотири складові правильної переговорної позиції з росією:
- Далекобійна артилерія, РСЗВ та ATAСMS, аби знищити російську логістику;
- ППО/ПРО, щоб захистити міста;
- Ударні безпілотники – найкращі мисливці;
- Бронетехніка для контрнаступів;
«Західні політики мають розуміти свою відповідальність: бути лідером — це ухвалювати рішення, керуючись не одним електоральним циклом, а візією майбутнього. Ціни важливі, але ми не можемо залишити дітям жорстокіший світ, ніж він був. 🇷🇺 має бути зупинена. Тирани мають програти», – написав у Twitter Подоляк.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба також розкритикував звіт Amnesty International щодо створення небезпеки цивільним українськими військами. «Але давайте чітко домовимося про розуміння простих речей: така поведінка Amnesty International – це не про пошук і донесення світу правди, це про створення фальшивого балансу між злочинцем та жертвою, між країною, сотнями та тисячами, що знищує громадянське населення, міста, цілі території та країною, яка відчайдушно захищається, рятуючи свій народ та континент від цієї навали», – сказав Кулеба.
Міністр рекомендував організації зайнятись донесенням правди про звірства росії. «Займіться повідомленням системної масштабної правди про те, чим є сьогоднішня росія. Зробіть це хоча б заради громадянських жертв, громадян України, яких накрило російськими снарядами на зупинці громадського транспорту в Торецьку Донецької області сьогодні», – наголосив глава МЗС.
Крім цього, міністерство закордонних справ заявило про розчарування рішенням суду Тріполі (Ліван) зняти арешт із сирійського судна «Laodecia», яке перевозить крадену росією українську сільськогосподарську продукцію. «Зазначене рішення фактично заохочує Росію до продовження крадіжок на тимчасово окупованому півдні України з почуттям безкарності. Крім того, таким рішенням Ліван фактично підриває власну продовольчу безпеку, відштовхуючи Україну як свого надійного партнера. Закликаємо ліванську сторону скасувати рішення щодо знаття арешту із судна «Laodecia» та вжити заходів задля попередження подальших спроб використовувати Ліван для оборудок із краденими українськими зерновими», – заявило українське МЗС.
Прем’єр – міністр України Денис Шмигаль
З 1 вересня має розпочатись масштабна приватизація – про це повідомив Денис Шмигаль. За його словами, Уряд розробив усі підзаконні нормативні акти. «На селекторній нараді з керівниками областей дав завдання також підготувати все необхідне для приватизації на місцях. Оскільки мала приватизація в селах і містечках, де люди знають об’єкти, які роками стоять і неефективно використовуються, дасть можливість викупити ці приміщення за справедливу ціну та завдяки грантовим програмам швидко розпочати роботу», – повідомив прем’єр.
Денис Шмигаль також повідомив, що відвідав підприємство на Київщині, яке отримало схвалення на грант для розширення площі садів горіхів і ліщини. «Директор підприємства розповів, що подав заявку на участь у проєкті «єРобота» через Дію. Мав усі необхідні документи, тому процес пройшов зручно та швидко. За умовою програми, 30% фінансування покладається на заявника, 70% — це грантові кошти від держави», – сказав він.
Від початку повномасштабної війни Уряд України допомогає підприємствам з переміщенням своїх потужностей до більш безпечних регіонів. Денис Шмигаль повідомив, що уже майже 700 компаній релоковано, більш як 480 поновили діяльність. «Сьогодні ми відвідали одне з таких підприємств — швейну компанію, яка була переміщена з Херсонської області до Черкащини. На сьогодні це мобiльне виробництво, що входить у п’ятірку лідерів України з виробництва одягу для найбільших холдингів України. Серед персоналу, що нині працює на підприємстві, 20% — це внутрішньо переміщені особи з різних областей. За кожного держава відшкодовує 6500 грн на виплату заробітної плати», – повідомив Шмигаль.
На Черкащині прем’єр ознайомився з підготовкою до прийому нових ВПО, зокрема у Черкаському обласному дитячому багатопрофільному санаторії «Сосновий Бір». «Черкащина, як й інші центральні області України, готуються приймати жителів Донеччини, де оголошена масова евакуація. в Уряді, окрім запущених програм підтримки ВПО, на виконання завдання Президента напрацьовуємо низку ініціатив, які допоможуть людям у майбутньому повернутися до нормального життя», – зазначив Шмигаль.
Крім цього, Денис Шмигаль повідомив про інспекцію енергогенеруючих підприємств. «Достатня кількість запасів енергоресурсів — ключове завдання всіх відповідальних осіб. Станом на зараз запаси газу й вугілля відповідають урядовому плану підготовки. Дав завдання пришвидшуватися в цьому напрямку, аби стабільно пройти опалювальний сезон», – заявив він.
Прем’єр – міністр додав, що Уряд докладає максимум зусиль над посиленням економічної стійкості країни. «Готуємось до найскладнішого опалювального сезону, започаткували грантові програми стимулювання підприємництва, підтримуємо людей. Україна та МВФ мають давню історію відносин. Розраховуємо на посилення співпраці», – сказав Шмигаль.
Міністр оборони України Олексій Резніков
Олексій Резніков повідомив про нову розмову з міністром оборони США. «Ще одна розмова з моїм другом Ллойдом Остіном. Ми обговорили майбутній пакет безпекової допомоги – він буде відповідати нашим потребам. Новий аташе з питань оборони США, який прибув до Києва, сприятиме підвищенню рівня довіри між Україною та США у сфері оборони та безпеки», – зазначив Резніков.
«Будь-які спроби поставити під сумнів право українців опиратися геноциду, захищати свої родини й домівки, захищати свої життя і життя своїх дітей, опиратися діям Росії як держави-терориста – це збочення, у які б правові конструкції його б не маскували. Будь-які спроби навіть побіжно урівняти неспровоковану російську агресію і український самозахист, як це зроблено в матеріалі Amnesty International, – це свідчення втрати адекватності і спосіб знищити свій авторитет. Україна – правова держава. Ми всебічно аналізуємо і даємо оцінку, у тому числі – юридичну, подіям на війні, як того вимагають наші зобов’язання. Але ми не дозволимо паплюжити нашу армію, наших захисників. Це я як юрист говорю», – заявив Резніков.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро ЛубинецьДмитро Лубинець у прямому ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA зазначив, в Оленівці відбулася заздалегідь підготовлена спецоперація з публічної кари українських військовополонених. Також він розкритикував звіт Amnesty International, назвавши його маніпулятивним й таким, що підіграє росії та її пропагандистам.