росія була і залишається готовою вирішити українську проблему дипломатичним шляхом — на своїх умовах, – Пєсков

Російська сторона заявляє про готовність до переговорів, але на власних умовах. Речник Кремля також заявляє, що російські умови будуть забезпечені. МЗС росії в обличчі Сергія Лаврова та Марії Захаровой активно використовують тему поїздки Ненсі Пелосі до Тайваню для проведення паралелей з війною в Україні. Це стало причиною для звинувачень США у недотриманні міжнародного права та вседозволеності, зокрема і щодо української ситуації. Також МЗС розганяє наратив для внутрішнього ринку шодо могутності росії та історичній місії росії у прискоренні переходу до нового світопорядку. Крім цього, представники агресора в ООН заявили, що росія не збирається застосовувати ядерну зброю в Україні.

Речниця МЗС Марія Захарова

Марія Захарова перекручує поїздку Ненсі Пелосі до Тайваню на користь росії. За її словами, не американцям зараз вказувати на дотримання міжнародного права. «Своєю провокацією США вкотре показали зневагу до прав інших держав. І тепер точно не американцям розповідати про повагу міжнародного права, якщо Вашингтон порушив свої зобов’язання перед Пекіном», – заявила вона.

Також вона процитувала статтю директора Департаменту зовнішньополітичного планування А.Ю.Дробініна для журналу «Міжнародне життя» та акцентувала увагу на наступних тезисах:

  •  росія може бути сильною, або її не буде;
  •  росії настав час повернутися до самої себе;
  • історія обрала росію у якості сили, яка своєю завзятістю та послідовністю у прагненні до правди та справедливості для всіх прискорить перехід до нового світопорядку;

Крім цього, в статті зазначено, що «незалежно від тривалості та результату (війни в Україні) вже зараз можна констатувати, що тридцятирічна епоха загалом конструктивної, хоч і небезпроблемної співпраці із Заходом безповоротно завершена».

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров

Під час виступу за результатами переговорів з главою МЗС Мьянми Сергій Лавров знову намагається провести паралелі між візитом Ненсі Пелосі до Тайваню та війною в Україні.

«Не знаю. Не беруся судити, що ними рухало. У мене не викликає сумнівів, що це відображає ту саму лінію, про яку говоримо стосовно української ситуації: прагнення довести «усім і вся» свою безкарність і показати свою вседозволеність. «Що хочу, те й ворочу» – приблизно так. Не бачу іншого сенсу, щоб практично на рівному місці створити такий подразник, чудово усвідомлюючи, що це означає для КНР», – заявив Лавров.

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

Речник Кремля заявив, що росія готова врегулювати «українську проблему» дипломатичним шляхом, але на власних умовах. «росія була і залишається готовою вирішити українську проблему дипломатичним шляхом — на своїх умовах. Тут просто доречно ще раз нагадати, що ці умови були узгоджені у Стамбулі. І вони були узгоджені обома сторонами — переговорниками Росії та України», — наголосив він. Пєсков зазначив, що пізніше у Києві відмовилися від цього погодження та зійшли з переговорного треку. «Наші умови чудово відомі українській стороні. Так чи інакше вони будуть забезпечені», — додав він.

Представництво росії в ООН

На відкритті 10-ї Оглядової конференції Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ОК ДНЯЗ) представник росії Олександр Трофімов заявив, що вона не збираєтся застосовувати ядерну зброю. «Ми рішуче відкидаємо абсолютно необґрунтовані, відірвані від реальності та неприйнятні спекуляції, які росія нібито загрожують застосуванням ядерної зброї, зокрема в Україні. Не виключаємо, що це зроблено навмисне для розпалювання антиросійської істерії», – заявив він.