Україні ніхто не подарує миру, його потрібно виборювати – Зеленський

Президент у своєму зверненні зазначив, що Україні ніхто не подарує миру, його потрібно виборювати. Дмитро Кулеба зазначив, що путін ніколи не визнає поразки у війні, але у нього вже немає ресурсів, щоб атакувати по всіх напрямках. Арахамія зазначив, що зустріч путіна та Зеленського може відбутися в одному з турецьких міст. Подоляк засудив військові злочини росії в Бучі та інших українських містах. 

Президент України Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні розповів, що українцям ніхто не подарує мир, ми повинні його вибороти, президент додав, що марно сподіватися, що ворог просто піде. 

“Минув іще один день нашої оборони. Ще один день із багатьох, які поступово, тяжко, але неухильно наближають нас до миру. До миру, який ніхто нам не подарує. Маємо усвідомлювати це дуже чітко з вами. Бо немає у світі таких суб’єктів, які здатні зупиняти війни й дарувати мир. Глобальна архітектура безпеки виявилась неспроможною. Мир для нас не буде і наслідком якихось рішень ворога десь у Москві. Не треба плекати порожніх надій, що вони просто підуть із нашої землі. Ми можемо тільки вибороти мир. Можемо здобути його в тяжких боях і паралельно – на перемовинах, і паралельно – у щоденній енергійній праці”, – зазначив президент. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба вважає, що російський президент путін ніколи не визнає поразки у війни проти України, але його дії свідчать, що він більше не має сил атакувати з багатьох напрямів. 

“Я не можу уявити момент, коли путін вийде і скаже: добре, ми програли, це була помилка. Цього ніколи не станеться, вони завжди заявлятимуть, що вони перемагають, що все добре і йде відповідно до плану”, – сказав Кулеба.

Також міністр додав, що якою б не була реальність путіна, із тих кроків, які вони роблять, я можу зробити висновок, що він має розуміння, що він недостатньо сильний для продовження атак на Україну з усіх боків. І зараз це очевидно.

Керівник переговорної групи України Давид Арахамія

Давид Арахамія у своєму Телеграм-каналі зазначив, що:

  • Італія висловила готовність виступити гарантом безпеки України, і це третя країна НАТО, яка проявила таку ініціативу.
  • Російська сторона підтвердила нашу тезу, що драфти документів достатньо напрацьовані для того, щоб проводити безпосередні консультації між двома лідерами країн – Президентами України та рф. 
  • Ми не будемо підписувати жодного документа, де рф матиме право ветувати своїм голосом рішення. 
  • Ми хочемо зробити власне НАТО, і для нас важливо, щоб найбільші й найефективніші країни НАТО надавали підтримку в разі агресії. Туреччина дуже важлива для нас, це найбільша армія НАТО в Європі. Важливими є також США й Великобританія.
  • Ми ведемо переговори з КНР через дипломатичні канали. Стан перемовин із Китаєм, напевно, найменш готовий, якщо порівнювати з іншими країнами, які нам допомагають.

Крім цього, Арахамія зазначив, що путін та Зеленський, скоріше за все, можуть зустрітися в Стамбулі або Анкарі.

Член переговорної групи України Михайло ПодолякМихайло Подоляк не коментував переговорний процес. Політик y Twitter публічно засудив військові злочини російської армії в Бучі, у тому числі, вбивства мирних жителів. Також він закликав західні країни надати Україні зброю, щоб захистити своїх громадян.