Пєсков наголосив, що переговори росії та України мають продовжуватися

Дмитро Пєсков наголосив на тому, що переговори росії та України мають продовжуватися. Також він висловив бажання, щоб російська мова відновила свої позиції в Україні і більше не була на другому місці. Голова російського Уряду Михайло Мішустін підписав розпорядження згідно якого з резервного фонду будуть виділені кошти на підтримку IT-сектору.

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

Дмитро Пєсков назвав стонунки путіна і Лукашенко “унікальними”. За його словами, два президенти налаштовані на підтримку дружніх відносин, хоча вони в процесі переговорів бувають дуже жорсткими, бо у рф та Білорусі є свої національні інтереси.

Крім цього, він зазначив, що мирні переговори між росією та Україною були перенесені з території Білорусі за наполяганням української сторони. Песков наголосив на важливості, щоб переговори продовжувались, хоч в Стамбулі чи іншому місці. Разом з тим, прес-секретар російського президента зазначив, що він сподівається, що російська мова в Україні відновить свої позиції і не буде другою за значимістю. 

Коментар ОПОРИ: Лукашенко є самопроголошеним президентом Білорусі після того, як в 2020 році були повністю сфальсифіковані результати президентських виборів в цій країні. Що стосується переговорів в Білорусі, то вони мають проходити на нейтральній території, а Білорусь, хоч і прямо не вступила у війну, але надає свою територію для російської армії, яка використовує її для агресії проти України. Що стосується російської мови, то навряд ракетні удари по українських містах, де в основному розмовляють російською, підвищить її престиж в Україні. Та і будь-які проблеми російської мови в Україні існують тільки в голові Кремля, бо жодне українське місто, навіть якщо воно переважно російськомовне, вважає росіян окупантами і не ідентифікують себе з росією. Яскравий приклад тут Херсон, Мелітополь, Бердянська, Нова Каховка та інші міста, які тимчасово окуповані російськими військами.

Маркер заяви: Зовнішньополітичні вимоги держави-окупанта

Прем’єр міністр росії Михайло Мішустін 

Голова Уряду Михайло Мішустін підписав розпорядження згідно якого 21,5 мільярдів рублів буде направлено з резервного фонду для підтримки IT-галузі в 2022 році. 

Маркер заяви: Внутрішньоросійський дискурс