Україна є щитом на сході, який потрібно зміцнювати. Над цим вже іде системна робота – Резніков

25 серпня внаслідок дій загарбників відбулось повне відключення ЗАЕС від енергомережі – вперше в історії станції. Володимир Зеленський зазначив, що росія поставила Україну та всіх європейців у ситуацію за крок від радіаційної катастрофи. Михайло Подоляк закликав не боятися росію та заявив, що переговорний процес сьогодні невигідний, оскільки це спровокує росію на більш зухвалу поведінку.
Олексій Резніков впевнений, що кожен день робить українську армію все більш взаємосумісною з арміями країн НАТО. Андрій Єрмак повідомив подробиці нової військової допомоги від Великобританія на 54 мільйони фунтів. А Дмитро Кулеба у статті для видання Politico аргументує, чому росіяни мають бути позбавлені права перетинати міжнародні кордони.
Крім цього, Володимир Зеленський повідомив, що через російський газовий шантаж ціни на газ у Європі цієї доби вже перевищили рівень 3300 доларів за тисячу кубометрів. Своєю чергою Дмитро Кулеба відзначив, що путін атакував усю Європу.

Президент України Володимир Зеленський

Володимир Зеленський провів розмову з Президентом США Джозефом Байденом. Глава Української держави відзначив вчорашню заяву Джозефа Байдена про надання Україні безпрецедентного пакету допомоги на $6 млрд: $3 млрд оборонної допомоги та спрямування $3 млрд фінансової допомоги через Світовий банк.

«Це найкращий подарунок Україні до Дня Незалежності», – сказав Президент, особливо подякувавши за включення до нового пакету допомоги зенітно-ракетних комплексів NASAMS. «Ці сучасні системи протиповітряної оборони допоможуть нам захистити наші міста від ракетного терору», – додав він.

Крім цього, президенти обговорили масштаби руйнувань в Україні, ситуацію на Запорізькій АЕС, посилення сакційного тиску на росію та неприпустимість проведення агресором будь-яких незаконних референдумів на українській землі.

У традиційному вечірньому зверненні Володимир Зеленський прокоментував зупинку ЗАЕС.

«Сьогодні вперше в історії зупинилася Запорізька атомна станція. Спрацював аварійний захист енергоблоків – після того, як російським обстрілом була пошкоджена остання робоча лінія віддачі потужності станції в енергосистему України. Одразу спрацювали дизель-генератори, щоб дати енергію самій станції, підтримати її після зупинки. Світ повинен розуміти, яка це загроза: якби дизель-генератори не ввімкнулися, якби після блекауту не спрацювали автоматика й наш персонал станції, то ми вже зараз були б змушені долати наслідки радіаційної аварії. Росія поставила Україну та всіх європейців у ситуацію за крок від радіаційної катастрофи», – зазначив Зеленський.

«Потрібен такий міжнародний тиск, який змусить окупантів негайно вийти з території Запорізької АЕС. МАГАТЕ та інші міжнародні організації повинні діяти значно швидше, ніж зараз. Бо кожна хвилина перебування російських військових на атомній станції – це ризик глобальної радіаційної катастрофи», – заявив Президент.

Президент також заявив, що газовий шантаж росії матиме руйнівний характер для самої росії.

«Через російський газовий шантаж ціни на газ у Європі цієї доби вже перевищили рівень 3300 доларів за тисячу кубометрів. І ця російська антиєвропейська політика має справді руйнівний характер, але в стратегічній перспективі – для самої Росії. Не буде більше такого гравця на енергоринку Європи, як Росія», – заявив він.

«Звичайно, зараз ситуація дуже небезпечна, дуже гостра. Але більшість європейських країн підійшли до енергетичної проблематики дуже відповідально й роблять усе, щоб адаптуватися, щоб захиститись. Якщо хтось там у Росії думає, що цієї зими поставить на коліна Європу загалом, чи Україну, чи інші окремі країни, то це провальний розрахунок. Я вважаю, що Європа достатньо міцна, щоб виправити помилки минулого, щоб стати незалежною від російської енергосистеми, від російських енергоносіїв і щоб не поступатися шантажу енергетичних терористів із «Газпрому», – додав Зеленський.

«Будемо тиснути на терористів на всіх фронтах – на передовій, на політичному фронті, в економічних питаннях, в інформаційній сфері. За кожен обстріл буде відповідь окупантам», – підсумував Президент.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак

Андрій Єрмак повідомив деталі нової військової допомоги від Великобританії.

 «Борис Джонсон оголосив про новий пакет допомоги від Британії на 54 мільйони фунтів, до якого нього зокрема увійдуть 850 ручних мікродронів Black Hornet. Також Велика Британія готується надати Україні транспортні засоби для пошуку мін у прибережних водах. У День Незалежності України у Києві звучали тривоги. Але маючи потужну армію, сильний народ та надійних друзів ми впевнені в перемозі. Ворог слабкий, він боїться нашої впевненості. Дотиснемо його, зламаємо, розчавимо разом. Слава Україні», – зазначив Єрмак. 

Крім цього, Єрмак повідомив новини із санкційного фронту.

«Експорт російського вугілля морським шляхом фактично зупинений, пише Bloomberg. Санкції ЄС, які набули чинності 10 серпня, забороняють операторам Євросоюзу страхувати постачання вугілля, що не дозволяє перенаправити їх до Китаю та Індії», – зазначив він.

За його словами Естонія наростить зусилля щодо ізоляції росії.

«Естонія наростить зусилля щодо ізоляції росії, зокрема, щодо її виключення з міжнародних організацій. Про це повідомляє МЗС Естонії. Ізоляція – кращий рецепт проти терористів. Ізольований «нью совок» для росії – кращий варіант від цивілізованого світу проти агресора, що живе минулим», – повідомив він.

Член переговорної групи України, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк

Михайло Подоляк заявив, що росія використала всі козирі і закликав не боятися росію.

«Уся політика Москви будується на грі в «підвищення ставок». І багато хто ще побоюється «розлютити»… ведмедя. Але все, що могла показати Росія, крім зброї масового ураження, показано. Всі козирі використані. Все інше – пропаганда. Не треба боятися росії. Треба посилювати допомогу Україні», – заявив Подоляк.

В інтерв’ю німецькому виданню Bild Михайло Подоляк зазначив, що переговорний процес с росією наразі є невигідним.

«Переговорний процес сьогодні зафіксує тимчасове перемир’я у війні, яка не буде завершена. Відповідно, Російська Федерація вважатиме це перемогою й далі претендуватиме на просування своєї експансіоністської політики. Тому перемир’я зараз означатиме лише наступний етап війни через певний час», – заявив він.

За словами Подоляка Німеччині та іншим країнам ЄС переговорний процес сьогодні невигідний, оскільки це спровокує росію на більш зухвалу поведінку в економічному, політичному, дипломатичному плані. Він зазначив, що в Україні через війну суттєво знижується якість життя, і у Європі також спостерігатиметься певне погіршення.

«Але це плата за таку інтенсивну війну, якої не було з часів Другої світової. І цю війну потрібно правильно закінчити, якщо ви не хочете платити весь час», – наголосив він.

Починати розмови щодо переговорів з державою-агресором можна буде лише тоді, коли відбудеться крах останньої надії рф дотиснути Україну військовим шляхом, переконаний радник керівника Офісу Глави держави.

«Лише після того, як Росія зрозуміє, що вона більше не зможе вести війну», – підсумував він.   

Міністр оборони України Олексій Резніков

Олексій Резніков опублікував колонку на «Українській Правді». Основні позиції міністра:

 • Україна вже 8 років знаходилася де-факто у стані війни і здобула бойовий досвід. Так само протягом цих років ми багато вчилися в колег з НАТО. Наша армія не повною, але значною мірою змінилася;
 • Українське суспільство – по-справжньому вільне. Коли у бою зустрічаються вільні люди, які б’ються за свою землю та свої родини з путінськими рабами, перевага – на боці українців. Влада й армія спираються на вільний народ, цей зв’язок в Україні нерозривний. Зокрема, нашою суперзброєю, яку ворог не зміг прорахувати, стали волонтери. Їхній внесок та внесок простих людей – неоціненний, він вже буквально на космічному рівні;
 • Україна вже давно не «пострадянська» країна і не «маленька росія»;
 • Україна – це вже історія успіху й Заходу також;
 • На загальнополітичному рівні базовою умовою нашого успіху стане продовження трансформацій, які вже створили нам запас міцності навіть в умовах переважаючих сил ворога. У цьому контексті справедливий суд і боротьба з корупцією – це так само елементи зміцнення оборони. Бо корупціонер на війні – це мародер;
 • Кожному доведеться принести в жертву заради України частину комфорту, частину звичного життя. Так, як було раніше, вже не буде;
 • Наявність військової підготовки повинна стати однією з обов’язкових вимог для роботи на державній службі, а також для балотування на виборні посади в органах місцевого самоврядування, в парламент, суди тощо;
 • Усі сфери мають бути проаналізовані крізь призму необхідності бути готовим до оборони. Можна застосувати до цих процесів термін “розумна мілітаризація”;
 • Першочерговим завданням є завершення переходу від “міністерства армії” до власне “міністерства оборони”, яке має опікуватися не тільки військовослужбовцями і забезпеченням бойових дій, а усім спектром питань щодо підготовки країни до тотальної оборони;
 • У березні 2022 року ми запропонували партнерам логіку, яка кожен день, навіть під час війни, робить нашу армію все більш взаємосумісною з арміями країн НАТО;
 • Якщо взимку ми зустрічали ворога з кількома видами ПТРК та ПЗРК (яких наразі десятки), то сьогодні українські воїни б’ють російських окупантів з допомогою 7 різних видів артилерії 155-мм калібру, що нараховують сотні гармат і САУ, трьох видів систем MLRS, протикорабельних та антирадарних ракет, систем контрбатарейної боротьби, сучасних БПЛА, західної бронетехніки тощо. Невдовзі нашу оборону посилять сучасні системи ППО – NASAMS та Iris-T;
 • Для успіху потрібно, щоб Європа усвідомила: Україна є щитом на сході, який потрібно зміцнювати. Над цим вже іде системна робота;
 • Тисячі наших героїв поклали свої життя, щоб Україна мала шанс сама визначати майбутнє. Сотні наших людей в полоні, і ми боремося за них. Попереду нас ще чекають втрати, біль і багато праці за межею можливостей. Це треба пам’ятати. Бо коли небезпека відступає, у декого виникає спокуса забути, якої ціною і чиїми зусиллями Україна вистояла;

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

На спільній прес – конференції міністрів закордонних справ України та Італії Дмитро Кулеба зазначив, що путін атакував усю Європу.

«Росія становить загрозу всій Європі. Вона розпалює конфлікти, провокує економічні кризи, шантажує. Ті хто думає, що путіну потрібна лише Україна шлибоко помиляються. Я хочу, щоб люди в Італії та в іншних європейських країнах розуміли, що путін атакував усіх нас. Він атакує Україну аркетами та танками, але атк само він атакує Італію високими штучно створеними цінами на енергоносії, інфляцією і своєю пропагандою. Ми з вами в одному човні. Ми обов’язково переможемо. Але ми маємо пройти цей важкий шлях для того, щоб не дати росії, яка є шантажистом, перемогти», – заявив міністр.

Дмитро Кулеба у статті для видання Politico аргументує, чому Європі варто зачинити двері для російських туристів:

 • Росіяни мають бути позбавлені права перетинати міжнародні кордони, допоки не навчаться їх поважати;
 • З того часу, як кілька тижнів тому Президент України Володимир Зеленський запропонував заборонити російським туристам в’їзд до Європи та світу, ця ідея набрала обертів у Європейському Союзі, а також спричинила гострі дискусії;
 • Російські туристи, бізнесмени та студенти мають бути позбавлені права подорожувати до країн ЄС і Групи семи. Це стане доречною відповіддю на російську загарбницьку і геноцидну війну;
 • «Але для чого накладати санкції на звичайних росіян?», запитує дехто. Для того, що абсолютна більшість росіян підтримують цю війну, тішаться вбивствам українців, ракетним ударам по українських містах, заперечують російські воєнні злочини;
 • Хоч правова відповідальність за вчинені злочини справді є індивідуальною, існує також спільна відповідальність суспільства, яку росіяни мають нести за все горе, заподіяне Україні;
 • Росіяни ще навіть не починали усвідомлювати власну провину. Насправді, вони рухаються в протилежному напрямі. Час зняти рожеві окуляри та тверезо подивитися на реальність російського фашизму. Покладання провини виключно на Путіна небезпечно наївне. Росія не зміниться, допоки покоління росіян не усвідомлять спільну провину та відповідальність за те, що вчинила їхня країна;
 • Саме тому необхідно щоб усі країни ЄС і Групи семи припинили видавати туристичні візи росіянам. Це буде перший крок до їхнього протверезіння;
 • Звісно, є крихітна меншість росіян, які не підтримують Путіна та війну проти України. Декому з них вдома загрожує переслідування, і вони мають зберегти можливість отримати притулок. Я переконаний, що всі необхідні процедури для захисту цієї вразливої меншості залишаться у силі;
 • Так само в’їзд із гуманітарних підстав має бути збережений. Але туризм та несуттєві подорожі мають припинитися;
 • Важливо розуміти, що ті з них, хто підтримує агресію проти України із застосуванням ракет і танків, так само підтримують російську агресію проти Європи та Заходу з використанням енергоносіїв як зброї для накручування цін на газ та інфляції, підбурювання політичної нестабільності;
 • Оруелівське двомислення притаманне будь-якій диктатурі, і російський whataboutism є складовою подвійної реальності. Наприклад, прихильники Путіна можуть мріяти, щоб Росія була наддержавою, але при цьому підтримувати політику, яке веде Росію до ізоляції в стилі КНДР. Вони можуть одночасно вимагати, щоб усі в світі їх поважали, але зневажати інших. Вони можуть годинами говорити про американські війни, але підтримувати вторгнення власної країни в Україну, яке відбулося навіть без спроби створити хоч якийсь casus belli;
 • І жодна інша тема не оприявнює їхнє двомислення так сильно, як ставлення до Європи. Росіяни якось примудряються заздрити добробуту європейців і водночас ненавидіти його. Їм подобається знущатися з європейських цінностей і фантазувати про те, як Європа невдовзі зазнає краху, але вони їдуть відпочивати у Біарріц та відправляють своїх нащадків на навчання у Лондон;
 • Ці подвійні стандарти не можуть продовжуватися, і заборона на туристичні подорожі покладе край цій двозначності. Мати і одне, й інше більше не вдасться;
 • Україна нині активно працює із партнерами в ЄС і Групі семи, переконуючи їх закрити в’їзд російським туристам. Ми переконані, що це одна з найефективніших персональних санкцій проти Росії. На відміну від деяких інших обмежувальних заходів, вона не несе майже жодної додаткової ціни для ЄС і Групи семи, зміцнює безпеку, не потребує додаткового законодавства та надсилає чіткий сигнал всім росіянам. Сигнал про те, що Путін і його прихильники закрили Росії двері до Європи;

Державне підприємство «Енергоатом»

Ядерні злочини російських терористів продовжуються. 25 серпня внаслідок дій російських окупантів відбулось повне відключення ЗАЕС від енергомережі – вперше в історії станції.«Сьогодні, 25 серпня 2022 року, через пожежі на золовідвалах Запорізької ТЕС, розташованої поруч із Запорізькою АЕС, двічі відключалась остання (четверта) лінія зв’язку ЗАЕС із енергосистемою України – ПЛ-750 кВ ЗАЕС – «Дніпровська». Три інших лінії зв’язку раніше були пошкоджені під час рашистських обстрілів. Внаслідок цього два працюючих енергоблоки станції відключилися від мережі. Таким чином, дії загарбників спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – вперше в історії станції. Власні потреби АЕС в електроживленні наразі забезпечуються з енергосистеми України через лінію зв‘язку ЗАЕС – Запорізька ТЕС. Зауважень до роботи автоматики і систем безпеки наразі немає. Ведуться пускові операції з підключення одного з енергоблоків до мережі», – зазначили на підприємстві.