Росія повинна відповідати за все зло, яке принесла Україні – Зеленський

Керівництво Офісу президента працює над позитивним рішенням щодо отримання статусу кандидата в ЄС. Володимир Зеленський повідомив, що проводить телефонний марафон з різними європейськими лідерами. Своєю чергою, Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Жозепом Боррелем. Андрій Єрмак та Михайло Подоляк висловлюють подяку італійцям. Тим часом міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що країна увійшла в нове міждержавне об’єднання - Україна отримала статус партнера-учасника «Ініціативи трьох морів».

Президент України Володимир Зеленський

У середу 22 червня Володимир Зеленський заявив, що провів низку телефонних дзвінків з лідерами 11 країн для позитивного рішення щодо кандидатства в ЄС. «Від самого ранку продовжив телефонний марафон заради позитивного рішення щодо кандидатства для України. Сьогодні поговорив з лідерами 11 країн: Болгарії, Латвії, Греції, Швеції, Естонії, Чехії, Бельгії, Австрії, Словенії, Молдови, знову спілкувався з Президентом Литви Наусєдою. Висловив йому повну підтримку у зв’язку із ситуацією навколо Калінінградської області Росії», – повідомив президент.

Крім цього, президент висловив подяку за допомогу в розслідуванні воєнних злочинів на території України і виявив сподівання, що все має закінчитись у справедливому трибуналі. «Ось чому ми знову й знову наголошуємо на прискоренні постачання зброї для України. Якнайшвидше потрібен паритет на полі бою, щоб зупинити цю диявольську армаду й посунути її за кордони України… Росія повинна відповідати за все зло, яке принесла Україні», – заявив Зеленський.  

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак

Андрій Єрмак на італійському телеканалі Rai 1 заявив, що оборонна та політична підтримка з боку  Італії – це інвестиція у спільне вільне майбутнє. «Україна буде воювати з російським агресором стільки, скільки буде потрібно для перемоги. Ми не боїмося нікого, ми боремося за нашу країну, за нашу землю. Сьогодні дуже важливою є підтримка нашої країни з боку європейських партнерів», – зазначив Єрмак. Керівник Офісу підкреслив, що при своєчасно отриманій підтримці від партнерів перемога України буде швидкою.  

Свою подяку за всеосяжну підтримку у середу 22 червня Єрмак висловив раднику Президента США з питань національної безпеки Джейкобу Саллівану і голові Об’єднаного комітету начальників штабів генералу Марку Міллі. Андрій Єрмак у телефонній розмові відзначив провідну роль США у захисті та суверенітету й територіальної цілісності України.

Член переговорної групи України, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк

«Кожен політик сьогодні робить вибір, як саме увійти у світові підручники історії. Сильний вчинок Луїджі Ді Майо – лідера, який розуміє масштаб викликів для Європейського континенту. Політика Італії – справа Італії. Але ми завжди будемо вдячні кожному, хто обрав сторону добра – України», – заявив Михайло Подоляк. Так радник голови Офісу президента відреагував на рішення міністра закордонних справ Італії залишити свою партію, яка не хотіла підтримувати Україну.  

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба продовжує роботу у євроінтеграційному процесі та заявив, що провів телефонну розмову із високим представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепом Боррелем. «Я провів телефонну розмову з Жозепом Боррелем напередодні історичного саміту ЄС цього тижня. Статус України як кандидата на членство в ЄС проведе межу під десятиліттями невизначеності та висіче на камені: Україна – це Європа, а не частина «руского міра». Дякую високому представнику ЄС за підтримку України на цьому шляху», – зазначив Кулеба.

Міністр оборони України Олексій Резніков

Україна знаходиться у епіцентрі міжнародної дипломатії і входить в нові міждержавні об’єднання. Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна отримала статус партнера-учасника «Ініціативи трьох морів». «Для нас велика честь бути в такій компанії. Готовий спільно працювати над питаннями безпеки клубу», – наголосив Резніков. «Ініціатива трьох морів» – це геополітичний, економічний та інфраструктурний союз, до якого входять 12 країн Центральної та Східної Європи.

Також Україна продовжує збільшувати свій оборонний потенціал. Олексій Резніков подякував Нідерландам за отримання важкої зброї. «Друг у нужді – це дійсно друг! Нідерланди – справжній партнер України у війні проти терористичної держави. Отримання PzH 2000 було б неможливим без допомоги Нідерландів. Ми цінуємо підтримку Нідерландів в інтеграції України в ЄС. Дякую», – написав у Twitter Резніков.