росія є терористичною державою і має бути юридично визнана такою – Кулеба

російська федерація продовжує тероризувати українські міста ракетними обстрілами. У четвер 14 липня ворог завдав ударів по цивільний інфраструктурі Миколаєва, Харкова та Вінниці. Найбільш катастрофічні наслідки були у Вінниці, де загинуло більше 20 цивільних людей, серед яких три дитини. Українські політики в черговий раз закликали західні країни офіційно визнати росію державою – терористом та створити Спеціальний трибунал для притягнення до відповідальності усіх винних. Своєю чергою, Дмитро Кулеба запропонував п’ять основних параметрів майбутнього Спецтрибуналу. Михайло Подоляк заявив, що у Кремлі живуть за посібниками ведення війн часів Середніх віків і нінащо не здатні, крім терору. Водночас, українські політики організовують процес відновлення країни, зокрема було проведено засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Всі намагання дискредитувати Україну щодо розкрадання або безконтрольного використання західної зброї не мали успіху, що підтверджено заявами НАТО та послом США в Україні Бріджит Брінк. Для максимальної прозорості використання західної зброї Єрмак запропонував народним депутатам створити Тимчасову спеціальну комісію. А Сергій Кислиця дав єдине визначення для ідентифікації злочинного московського режиму – «русизм».

Президент України Володимир Зеленський

Володимир Зеленський 14 липня звернувся до учасників конференції в Гаазі з розслідування воєнних злочинів рф. Президент України закликав створити трибунал щодо злочинів росії, а також компенсаційний механізм збитків, які спричинені внаслідок агресії. «Судові установи з юрисдикційних причин не можуть притягнути до відповідальності всіх винних саме в первинному злочині агресії. Тому й потрібен Спеціальний трибунал щодо цього злочину – російської агресії проти України. Трибунал, який забезпечить справедливе й законне покарання тих, хто розпочав цю історію катастроф і трагедій, яка стала найбільшою війною у Європі з часів Другої світової… Україна виступила з пропозицією створити спеціальний компенсаційний механізм. Ми вважаємо, що компенсація шкоди, завданої російською агресією, може відбуватися за рахунок російських активів і коштів, які перебувають за кордонами Росії – в інших юрисдикціях», –  заявив Зеленський

Також Володимир Зеленський повідомив про запуск проєкту «Книга катів українського народу», який дасть змогу збирати на онлайн-платформі докази воєнних злочинів і дані про тих, хто їх скоїв. На думку Зеленського платформа значно прискорить роботу слідства.

Після катастрофічної ракетної атаки агресора по Вінниці, Володимир Зеленський в черговий раз закликав визнати росію державою – терористом. «Цей день укотре довів, що Росія має бути офіційно визнана державою-терористом. Жодна інша держава світу не становить такої терористичної загрози, як Росія. Жодна інша держава світу не дозволяє собі щоденно знищувати крилатими ракетами й реактивною артилерією мирні міста і звичайне людське життя», – заявив Зеленський.

«Настав час для демократичного світу закріпити все це належними юридичними інструментами. Статусом держави-терориста для Росії. Спеціальним трибуналом щодо російської агресії. Спеціальним компенсаційним механізмом, який спрямує кошти держави-терориста тим, кого вона хотіла знищити. І, звичайно, новими санкціями за терор. Нові санкції потрібні так само якнайшвидше», – наголосив Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.  «Хочу, щоб ця команда тієї посудини, з якої вилетіли «Калібри» по Вінниці сьогодні, точно знала, що тюрма – це найкраще, що їх очікує», – додав президент.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак

Керівник Офісу президента заявив, що має намір запропонувати народним депутатам створити Тимчасову спеціальну комісію для контролю над використанням зброї від західних партнерів. «Питання зброї для нашої держави – це пріоритет. Ми всі бачимо, як вже змінюють ситуацію на полі бою західні гармати, САУ, HIMARS та інші види озброєнь… Парламент, як законодавчий орган, має бути долучений до контролю оборонної допомоги союзників. Наша мета – максимальна прозорість, наскільки це можливо в умовах воєнного стану. Вся отримана західна зброя знаходиться на обліку і відправляється на фронт. Все чітко контролюється і тепер цей процес стане ще більш відкритим», – заявив Єрмак.

Водночас, Андрій Єрмак опублікував позицію НАТО щодо західного озброєння, де зазначено: «Ми допомагаємо обстоювати основне право України на самооборону із безпрецедентним рівнем підтримки. Ми впевнені у прихильності українського керівництва належній збереженості та обліку зброї союзників». Андрій Єрмак підкреслив, що дана заява офіційно розбили вигідні росіянам наративи, які вони намагаються поширювати, зокрема щодо продажу зброї на чорний ринок. «Брехня росіян має оперативно спростовуватися. Антиросійська коаліція міцна і її не вийде розбалансувати», – додав Єрмак.

Андрій Єрмак впевнений, що росія має бути визнана країною-спонсором тероризму. «Незважаючи на підтримку в багатьох важливих сферах, західні союзники України досі офіційно не визнають росію державою-спонсором тероризму. Такий крок мав би серйозні правові наслідки: ніхто на Заході не веде справи з терористами, і таке визначення ще більше обмежило б доступ російського режиму до ресурсів, необхідних для фінансування своєї військової машини. Також це рішення може вплинути на тих, хто продовжує мати економічні стосунки з рф у світі», – заявив він.

Черговим доказом терористичних дій росії стала ракетна атака у цивільні об’єкти 14 липня у Вінниці, внаслідок якої загинуло більше 20 людей, включаючи три дитини. «Черговий терористичний акт росіян у Вінниці. Ракетний обстріл мирного міста, локацій, де немає військових об‘єктів. Є загиблі, серед яких дитина. росія – це країна-терорист», – прокоментував жахливі події Єрмак.

«Потрібно якомога швидше визнати росію країною-спонсором тероризму. Україна продовжить наполягати на цьому», – в черговий раз заявив Андрій Єрмак. Крім цього, керівник Офісу повідомив про заяву ЄС щодо злочинів рф. «Не може бути безкарності за порушення й злочини, вчинені російськими силами та їх політичним начальством. Усіх винних у цих злодіяннях буде притягнуто до відповідальності за свої дії відповідно до міжнародного права. ЄС підтримує всі зусилля щодо забезпечення відповідальності за порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права», – йдеться в заяві ЄС.

Також Андрій Єрмак повідомив про засідання Міжнародної експертної групи Макфола-Єрмака щодо антиросійських санкцій. За його словами, експерти групи вже підготували чотири масштабні документи та низку заяв, а також активно інформували широкий загал щодо необхідності санкцій проти росії. «Учасники засідання погодилися з важливістю посилення санкцій проти росії, зокрема визнання агресора державою – спонсором тероризму, розширення персональних санкцій, подальших секторальних санкцій у фінансовій та енергетичній сферах, ширших торговельних і технологічних обмежень. Країна-агресор має зазнати якомога більших збитків», – зазначив Єрмак.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак також виклав основні тезиси засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові:

 • найважливіше сьогодні – визначити, як найефективніше подбати про українських громадян, які страждають від російської агресії;
 • в державному бюджеті передбачено майже 3 млрд грн на відновлення постраждалих українських сіл, селищ, містечок і великих міст;
 • український бізнес також долучився до відновлення зруйнованої соціальної інфраструктури;
 • в складних умовах війни Україні потрібна міжнародна допомога;
 • Україна має стати еталоном відновлення й прикладом для майбутніх поколінь;
 • план відновлення України передбачає також системні внутрішні реформи, які максимально інтегрують нашу країну у європейську та євроатлантичну спільноту;
 • Fast Recovery plan можна буде втілити в життя після війни, але є необхідний мінімум, який треба реалізовувати зараз;

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба у своєму Twitter відреагував на ракетний обстріл у Вінниці: «Поки триває Конференція з питань підзвітності в Гаазі, росія здійснює черговий військовий злочин. Серед постраждалих від ракетного удару по Вінниці щонайменше одна дитина. За кожну краплю української крові та сльози ми будемо судити російських військових злочинців», – заявив він.

«Підтверджено вже 20 загиблих унаслідок ракетного удару Росії по Вінниці. Троє дітей, у тому числі малеча на фото. Це тероризм. Навмисне вбивство мирного населення з метою посіяти страх. Росія є терористичною державою і має бути юридично визнана такою», – додав міністр.

На конференції в Гаазі з розслідування воєнних злочинів рф Дмитро Кулеба закликав створити Спеціальний трибунал. «Я висловлюся гранично ясно: Україна звинувачує Росію у вчиненні злочину агресії. Разом з іншими державами, організаціями та інституціями ми використаємо всі доступні інструменти, щоб добитися справедливості для тисяч невинних жертв цього злочину, і ми не покладемо рук, допоки винні не будуть притягнуті до відповідальності»,— заявив міністр. «Якщо немає відповідних інструментів, які дозволяють нам здійснити правосуддя, ми повернемося до самих витоків міжнародного кримінального правосуддя, щоб їх створити»,— наголосив міністр.

Також Дмитро Кулеба назвав п’ять основних параметрів, які Україна пропонує покласти в основу майбутнього Спецтрибуналу:

 • Спецтрибунал буде базуватися на правилах і підходах, які застосовуються Міжнародним кримінальним судом і викладені в його Римському статуті. Він розслідуватиме та переслідуватиме злочини агресії проти України, вчинені на її території, як це визначено статтею 8 bis Римського статуту;
 • Юрисдикція Спецтрибуналу поширюватиметься на всі події з лютого 2014 року, початку збройної агресії російської федерації проти України;
 • Спеціальний трибунал матиме юрисдикцію щодо фізичних осіб, які здійснюють ефективний контроль над або безпосередньо керують політичними чи військовими діями держави;
 • Офіційний статус підсудного, такий як статус глави держави, чи офіційний статус іншої посадової особи держави, не звільнятиме таку особу від індивідуальної кримінальної відповідальності та не пом’якшуватиме покарання;
 • Спеціальний трибунал розглядатиме лише злочини агресії проти України та буде створений як міжнародний спеціальний кримінальний ad hoc трибунал для розгляду збройної агресії росії проти України;

Створені Міністерством закордонних справ України онлайн-сторінки цифрової екосистеми Ukraine.ua з початку повномасштабного вторгнення Росії перетворилися на платформу донесення до світу правди про російську агресію та охопили вже 600 мільйонів людей в усьому світі. «На початку 2021 року Міністерство закордонних справ України запустило проект Ukraine.ua — цифрову екосистему, яка об’єднала офіційні онлайн-сторінки України для просування позитивного іміджу нашої держави серед іноземних аудиторій. З 24 лютого 2022 року проект став ключовою платформою для поширення правди про повномасштабне вторгнення Росії, воєнні злочини Кремля, героїчну боротьбу українського народу. За 140 днів повномасштабної війни, сума показів та органічного охоплення інформаційних платформ Ukraine.ua — офіційного сайту України war.ukraine.ua та англомовних сторінок України у Facebook, Instagram, LinkedIn, TikTok, Spotify — сягла понад 600 мільйонів», – зазначив Кулеба.

Прем’єр – міністр України Денис Шмигаль

Денис Шмигаль закликав корейський бізнес, який покинув російський ринок, переносити виробництва в Україну. «Свого часу Республіці Корея вдалося відродитися з попелу війни, у тому числі завдяки міжнародній допомозі. Тож ми запрошуємо корейські компанії долучатися до відбудови України, ділитися досвідом та реалізовувати різні проєкти у сфері інфраструктури, будівництва, трансформації промисловості, охорони здоров’я, розвитку високих технологій, електронного врядування тощо», – заявив Шмигаль під час виступу на конференції «Азійське лідерство» в Сеулі.

Також Денис Шмигаль закликав представників органів місцевого самоврядування активно домовлятися зі іноземними колегами про співпрацю у відновленні. «Президент України, Уряд, Офіс Президента активно комунікують з усіма нашими союзниками. Ми хочемо укласти меморандуми з країнами-партнерами, де були б закріплені відповідні наміри щодо відбудови українських регіонів. Це дозволить перенести питання з політичної площини на рівень конкретики, технічної документації проєктів, чітких планів», – наголосив прем’єр під час виступу на Конгресі місцевих і регіональних влад.

Член переговорної групи України, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк

Михайло Подоляк відреагував на заяву представника МЗС росії Андрія Руденко щодо майбутнього мирної угоди з визнанням територіальних реалій, що склалися: «Визнання територіальних реалій»? Після 141 дня війни єдина угода, яку може зафіксувати України з росією, – виведення військ, відмова Москви від територіальних претензій, визнання збитків, компенсації українцям. Реалії, які мають визнати в рф: ви – країна-терорист, що вбиває мирних людей», – заявив він.

Радник голови Офісу президента зазначив, що росія здатна тільки на варварство та закликав не заплющувати очі на російський геноцид. «Вінниця, Кременчук, Часів Яр, Харків. Важливо розуміти: атаки росії на мирні міста України – це не помилка, а затверджена військова стратегія. росія не здатна перемогти ЗСУ в бою, тому вдається до варварства: терактів, знищення інфраструктури та розправ над цивільними. У Кремлі живуть за посібниками ведення війн часів Середніх віків: вони вірять, що жорстокими злочинами можуть зломити волю України й примусити до «миру за будь-яку ціну». Але це не працює: кожен теракт лише згуртовує суспільство й наближає росію до поразки. Час розплати настане», – заявив Подоляк.

«1,6 млн депортованих (260 тис. дітей), фільтраційні табори, тортури, позасудові страти — ось справжнє криваве обличчя «🇷🇺 світу». Кожен, хто каже: «чи не простіше віддати землі заради миру», висловлює готовність заплющити очі на геноцид, аби не бачити у стрічці поганих новин», – додав він.

Міністр оборони України Олексій Резніков

Олексій Резніков на зустрічі з Послом США в Україні Бріджит Брінк наголосив на ефективності американської артилерії. «Вкотре дякую нашим друзям і партнерам із США за цю високоточну зброю. Ефективність HIMARS та іншої 155 мм артилерії на полі бою вражає. Наші артилеристи влучно стріляють й знищують ворожі склади озброєнь, бронетехніку, вогневі точки та командні пункти агресора. Завдяки допомозі США та інших країн українці зупиняють російських вбивць, захищають рідну землю та інші народи Європи», – сказав Олексій Резніков.

Також на зустрічі обговорили системи обліку та прозорості військової допомоги та виключили будь-який виток чи безконтрольне використання зброї. Крім цього, політики домовились на подальшій взаємодії у забезпеченні своєчасних та ефективних рішень для задоволення потреб українського війська та подальшу консолідацію зусиль двох держав для відсічі збройної агресії рф.

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця

Сергій Кислиця дав визначення для ідентифікації московського режиму: «Давно пора припинити дискусії про те, чи є московський режим фашистським, нацистським чи сумішшю двох. «Русизм» — це єдине визначення, яке має бути в усіх підручниках і юридичних документах для ідентифікації цілісно злочинної тоталітарної ідеології агресивного націоналізму, яка широко підтримується масами», – заявив Кислиця.