Вашингтон продовжує воювати з Москвою на території третьої країни – Слуцький

Для відвернення уваги від жертв у Вінниці, речниця МЗС росії на брифінгу звинуватила українську сторону в обстрілах та загибелі цивільних у Новій Каховці, Луганську та Донецьку. Крім цього, російські політики дедалі частіше переводять фокус уваги від задач «спеціальної воєнної операції» на звинувачення США у встановленні англосаксонського світоустрою, тим самим налаштовуючи свою аудиторію на більш широкомасштабний конфлікт та знімаючи з себе відповідальність за невдачі в агресії. Наратив пропагандистів полягає у війні США з росією на території третьої країни, але, водночас, політики заявляють, що  усі задачі «спецоперації» будуть виконані. До пропаганди 14 липня щодо «героїчного» протистояння Сполученим Штатам долучились Марія Захарова, Леонід Слуцький та Дмитро Медведєв. Своєю чергою Пєсков заявив, що росія завжди створювала в себе комфортні умови для зарубіжних інвесторів. Також Пєсков промовив, що кремль позитивно розцінюють визнання Пхеньяном «незалежності» ДНР та ЛНР.

Речниця міністерства закордонних справ росії Марія Захарова

На фоні терористичного акту рф у Вінниці МЗС агресора активно включило пропаганду і звинувачує українські війська у терорі населення на «звільнених» територіях Донецької, Луганської та Херсонської областей. Речниця Марія Захарова звинуватило українську сторону в обстрілах та загибелі мирних людей у Новій Каховці, Донецьку та Луганську. «Вогонь ведеться вибірково – за житловими кварталами, ринками, закладами охорони здоров’я та іншими соціальними об’єктами. ВФУ повсюдно застосували отримані зі США РСЗВ HIMARS і робили це за безпосереднього сприяння американській стороні, яка не лише надавала необхідні розвід дані, а й негласно відрядила інструкторів, які допомагали представникам київського режиму «правильно прицілитися». Підтвердженням цього є повідомлення, що з’явилися в українських соцмережах і західній пресі», – заявила Захарова.

Захарова також незадоволена заявами Західних країн щодо необхідності стягнення з росії заморожених активів на відбудову України. Проте незадоволення речниці полягає не в апелюванні дій країн заходу або в намаганні довести, що російські кошти немає за що забирати. Захарова намагається перетягнути всю увагу на нібито злочини США. У зв’язку з цим вона опублікувала дослідження МЗС росії про наслідки військових авантюр США та їх європейських союзників за останні кілька десятиліть.

«МЗС Росії підготовлено візуалізований інформаційний матеріал про наслідки військових авантюр США та їх європейських союзників за останні кілька десятиліть. Він розміщений на сайті МЗС Росії. У ньому з посиланням на авторитетні джерела наводяться дані про матеріальні збитки Югославії, Іраку, Лівії, Сирії, завдані Вашингтоном та його сателітами. Буде непогано, якщо вони прочитають про себе, а всі інші країни прочитають про них. Не претендуючи на всю повноту підрахунку завданих збитків, навіть їхня приблизна калькуляція свідчить про те, що йдеться про трильйони дол. США», – промовила Захарова.

«Росія стурбована дестабілізуючою поведінкою США у світі. Чи адекватні кроки нинішньої американської адміністрації вже поставили світ на межу енергетичної та продовольчої кризи, кризи безпеки тощо. Ми не бачимо послідовності навіть на концептуальному, доктринальному рівні. Резервів нарощування видобутку зараз не так багато, тож ціни регулюватимуться ринком. Якщо ж «Група семи» спробує реалізувати свої авантюрні плани встановлення «стелі» нафтових цін, то від цього вони можуть і зрости», – заявила Захарова.

Заступник голови Ради Безпеки російської федерації Дмитро Медведєв

Вслід за речницею МЗС Дмитро Медведєв також включив пропаганду, яка полягає у звинуваченнях США за світові військові вторгнення та намагання встановити англосаксонський світоустрій. «На теренах інших країн і континентів американці вже не перше століття прагнуть привласнити собі виняткове «право сили», на словах виявляючи повагу міжнародному чи сакральному праву. Американці і справді увірували, що будь-який їхній вчинок, навіть найдикіший, найжорстокіший і найнепристойніший, все одно в результаті отримає індульгенцію. Самі ж собі її й випишуть», – заявив він.

«Проте чим далі, тим складніше жирним «хрякам зі скотарня» диктувати іншій планеті свої правила. Надмірно роздуті, невиправдані імперські амбіції – вірна ознака, що імперії, розгодованій і нахабною від своєї безкарності, жити залишилося не дуже довго. Так відбувалося завжди», – додав Медведєв.

Член переговорної групи, депутат Держдуми Леонід Слуцький

Леонід Слуцький заявив, що США ведуть війну проти росії на території України та втягнули у свою авантюру європейські країни. «Україна втратила суверенітет, цілі континенти зіштовхнулися із загрозою енергетичної та продовольчої кризи, інфляція б’є рекорди. Населення Європи змушене слухати поради щодо того, як рідше ходити в душ і не замерзнути взимку, не говорячи вже про збитки для промисловості. Вина за все це, якщо подумати, лежить повністю на Сполучених Штатах, які втягнули своїх партнерів у авантюру безглуздого та марного протистояння росії», – заявив він.  

«Але у Вашингтоні не хочуть навіть замислюватись про це. Там із завзятістю твердять про підтримку Зеленського, поставляючи в Україну дедалі більше зброї, щоб продовжувати воювати з Москвою на території третьої країни. Тільки ці «пакети допомоги» все частіше стають військовими трофеями та законними цілями, і те, якщо не вплинуть раніше на чорний ринок. Нещодавно повністю було звільнено Луганську Народну Республіку, активно йде звільнення території ДНР. Цілей спецоперації обов’язково буде досягнуто», – додав Слуцький.

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

На думку Дмитра Пєскова цілком нормально, коли країни прагнуть створити в себе комфортні умови для зарубіжних інвесторів. За його словами, це роблять усі держави, зокрема росія. «Інша справа, що зараз, зрозуміло, під абсолютно безпрецедентним тиском ззовні багато компаній змушені приймати такі рішення. Це, на жаль, реальність, у якій ми живемо та працюємо», — сказав Пєсков.

Крім цього, у кремлі позитивно розцінюють визнання Пхеньяном незалежності ДНР та ЛНР, але сигналів від інших країн про визнання республік «поки що немає», заявив прес-секретар Дмитро Пєсков.