Новий пакет військової допомоги незабаром ворог відчує на полі бою – Резніков

Під час погроз російської сторони щодо розширення «географічних завдань спецоперації» у зв’язку з поставками західного озброєння, Україна отримає більше озброєння для підвищення обороноздатності країни. У середу 20 липня відбулась відео зустріч міністрів оборони 50 країн світу у форматі «Рамштайн». За словами Олексія Резнікова новий пакет допомоги включає постачання озброєнь, амуніції, тренування українських воїнів та багато іншого, що відчує ворог на полі бою. Крім цього, ЄС схвалив рішення про виділення 500 млн євро для підтримки Збройних Сил України, а Андрій Єрмак наголосив на важливості інтенсифікації постачання зброї та повідомив про поставки чергових Himars. Своє чергою, Володимир Зеленський заявив про домовленості щодо поставок сучасних систем протиповітряної оборони, а паралельно його дружина Олена Зеленська виступила перед Конгресом США з проханням про збільшення поставок зброї. Олексій Данілов заявив, що Україна також чекає на поставки наступальної зброї від західних партнерів.
Заяви росії щодо «звільнення» нових українських територій віднайшли належний відгук зі сторони Михайла Подоляка, який заявив, що ЗСУ незабаром навчать географії очільника МЗС росії. Також він повідомив, що байрактари ніколи не будуть поставлятись до росії. Держави, яка, за словами  Данілова, зайнята спалюванням тіл своїх солдатів для уникнення виплат компенсації сім’ям загиблих. Крім цього, у середу Андрій Єрмак заявив, що росію внесли до списку спонсорів торгівлі людьми, а також повідомив про черговий європейський пакет санкцій проти агресора. В Україні в цей час Денис Шмигаль шукає шляхи організації нового навчального року, а Олексій Данілов заявляє про основні етапи формування та ведення Реєстру олігархів.

Президент України Володимир Зеленський

ЄС схвалив рішення про виділення п’ятого пакету фінансової допомоги обсягом 500 млн євро у межах Європейського фонду миру для підтримки Збройних Сил України. Про це йшла мова під час телефонної розмови Володимира Зеленського з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. За словами Зеленського, сторони також обговорили питання посилення санкційного тиску на країну – агресора та євроінтеграційний курс України. «Україна не стоятиме на місці й уже почала активно реалізовувати рекомендації Європейської комісії для переходу до наступного етапу – початку переговорів про вступ», – наголосив Зеленський.

Крім цього, Президент України під час зустрічі з очільниками МЗС Австрії та Чехії висловив подяку за потужну оборонну підтримку та заявив, що розраховує на підтримку країн у питанні набуття Україною статусу повноцінного члена ЄС. «Дуже хотілося б, щоб була нова сторінка в житті України як повноправного члена Європейського Союзу. І ця нова сторінка – це початок діалогу щодо вступу у Євросоюз», – наголосив Глава держави.

У традиційному вечірньому зверненні Володимир Зеленський повідомив про певні домовленості щодо поставок сучасних систем протиповітряної оборони. «Але все залежить, на жаль, не від нас, а від політичних рішень, які можуть бути ухвалені в ключових столицях. І саме тому ця тема протиповітряної оборони стала ключовою сьогодні у виступі першої леді України перед Конгресом Сполучених Штатів Америки. Це було вперше в історії, коли перша леді робить таке звернення до Конгресу, і, безперечно, це честь для України, для всіх наших людей», – заявив Зеленський.

Також Зеленський нагадав західним партнерам про негативні наслідки енергозалежності від держави – агресора. «І зараз варто поглянути ще й на те, що відбувається на європейському енергоринку. Ми бачимо, наскільки помилковою була політика деяких старих лідерів європейських країн, які зробили Європу заручником постачання газу з Росії. І поки ЄС не наважується включити газ до санкційних пакетів, росія використовує газ для своїх власних санкцій проти кожної європейської родини, буквально б’є по сімейних бюджетах європейців за допомогою тиску на енергетичні ринки», – наголосив президент.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак

Під час нових погроз російської сторони щодо «звільнення» нових територій України із-за поставок далекобійно артилерії Андрій Єрмак повідомив про поставки чергових HIMARS. «Отримаємо ще 4 HIMARS. Але це далеко не все…Більша кількість важкої зброї, нові поставки HIMARS дадуть змогу ЗСУ взяти під вогневий контроль ще більшу частину територій та зламати російську логістику. Робимо все, щоб пришвидшити процес та кардинально змінити хід війни. Переможемо», – заявив Єрмак.

Крім цього, Єрмак наголосив на важливості інтенсифікації постачання зброї у телефонній розмові  зі співголовою Комітету з міжнародних відносин Сенату США Джеймсом Рішем. «Наявність достатньої кількості ефективної зброї та боєприпасів дасть Україні змогу пришвидшити успішне звільнення наших людей і територій, допоможе зберегти величезну кількість життів», – відмітив Єрмак.

«Для продовження надання Україні своєчасної військової допомоги дуже важливо, щоб процес був відкритим», – вважає Андрій Єрмак. Тому за його словами ініціативи прозорості й контролю за використанням західної зброї з’явилися задовго до того, як це питання почали обговорювати в суспільстві. «Ми почали робити телефонні дзвінки, коли присутні і генерали Залужний та Міллі, і пан Салліван. За моєю ініціативою ми створили в Офісі Президента щотижневі брифінги, на які запрошуємо представників посольств, військових Британії та США. Брифує їх мій заступник Роман Машовець. Заслуховує військових, розповідає, що відбувається. Є включення з фронту. Для того, щоб у наших партнерів не було жодних запитань і вони були причетні до того, що відбувається. Це дуже важливо», – розповів очільник Офісу Глави держави.

У ситуації з розробкою гарантій безпеки України Андрій Єрмак заявив, що тривають перемовини з такими державами як США, Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія, Польща, Туреччина, Австралія тощо. «Нам Будапештський меморандум номер два нецікавий. Думаю, що це буде така конструкція, у якій буде велика угода з багатьма учасниками, а потім додатково будуть двосторонні, більш детальні договори з нашими партнерами. Сьогодні про зацікавленість у таких договорах заявила і Велика Британія, і Польща, ми говоримо і зі США», – зауважив він. Але на його думку гарантії безпеки України має отримати до моменту членства в НАТО.

Також Андрій Єрмак повідомив, що росію внесли до списку спонсорів торгівлі людьми: «США включили рф до списку країн-спонсорів торгівлі людьми. Також росія увійшла до переліку країн, які використовують або вербують дітей-солдат. Робимо все для того, щоб рф якомога швидше опинилася в списку країн-спонсорів тероризму», – сказав керівник Офісу президента.

У середу 20 липня ЄС затвердили черговий пакет санкцій проти росії. За словами Андрія Єрмака, імпорт російського золота буде заборонений, а також передбачено замороження активів Сбєрбанку, включення до санкційного списку понад 50 фізичних та юридичних осіб. «Продовжимо працювати над газовим ембарго, визнанням росії країною-спонсором тероризму, а також обмеженням ціни на нафту», – підсумував Єрмак.

«Сьогодні весь світ з нами, ми маємо це поважати. Але в усіх країн є свої проблеми. Тому ми маємо використовувати різні платформи, щоб нас чули різні частини суспільств інших країн. Цим людям потрібно доносити, чому вони мають бути з Україною до нашої перемоги», – заявив Андій Єрмак за результатом зустрічі з виконавчим директором Світового конгресу українців Сонею Соутус. «Війна росії проти України, яка стала трагедією для нашої держави, водночас є можливістю ще більше згуртувати всіх українців світу», – додав він.

Міністр оборони України Олексій Резніков

Олексій Резніков у промові на платформі Atlantic Council зазначив одну ключову тезу, що росія – це держава – терорист. «Росія — це держава-глобальний спонсор тероризму. Вона намагається утвердити терор як спосіб вирішення питань на глобальному рівні. Головним інструментом терориста є страх. Різниця між Україною та Росією в тому, що українці хочуть жити вільно і в добробуті. Ми будуємо державу, де в основі — права і свободи людини. Ми виходили за це на Майдан. І готові за це битися і вмирати. Натомість Росія може існувати тільки як вертикаль страху, що живиться нафтою, газом та людською кров’ю», – зазначив міністр.

За словами Резнікова сьогодні Москва для терору використовує: продовольство, енергоносії, мігрантів, ядерну енергію, шантаж ядерною зброєю. А для досягнення військових цілей Кремль застосовує: інші країни у якості проксі, насамперед — Білорусь; кібер-зброю; пропагандистську зброю, дезінформацію; порушення права вільного судноплавства, тощо.

«Це спосіб утвердити новий світовий лад. Заснований на страху. Не на міжнародному праві, а на праві сильного. Не треба боятися. Росію треба перемогти на полі бою. Україна довела, що це можливо… Неможна залежати від терориста. Треба змінити свідомість і привчити себе діяти, коли терорист ізольований», – заявив Резніков.

У середу 20 липня відбулась у дистанційному режимі відбулась четверта зустріч міністрів оборони 50 країн світу у форматі «Рамштайн». Більшість результатів домовленостей на зустрічі не розголошується: «за домовленістю з колегами, тримаємо інтригу щодо левової частки діючих та нових пакетів допомоги, які включають постачання озброєнь, амуніції, тренування наших воїнів та багато іншого. Спочатку їх відчує ворог на полі бою. Позитивним сигналом зустрічі є нові зобов’язання партнерів. Які стосуються і суші, і моря, і неба», – заявив він.  

Проте міністр оборони розкрив певні результати: 

  • В черговому пакеті допомоги від США, серед іншого, будуть 4 системи М142 HIMARS, які вже впливають на хід бойових дій;
  • Необхідна систематизація роботи з обслуговування та ремонту іноземної техніки;
  • Жодної «втоми» від війни в Україні немає і не буде;
  • Багато партнерів готові тренувати українських воїнів;

Секретар РНБО Олексій Данілов

Олексій Данілов заявив, що Україна чекає на поставки наступальної зброї від західних партнерів. «Ми чекаємо сьогодні не зупинки цього процесу, ми чекаємо наступальну сучасну зброю, яку обов’язково будуть передавати нашим військам. Ми маємо бути вдячні країнам, які надають безпосередню допомогу. Нам ніхто нічого не винен. Нашу країну, крім нас, ніхто захищати не буде, і на ту допомогу, яку нам дають, не треба скаржитися. За все треба дякувати, тому що в них немає ніяких зобов’язань щодо України. Те, що на сьогодні відбувається, те, що ми захищаємо не тільки себе, а й всю Європу, вони усвідомлюють, і тому вони нам допомагають», – зазначив Данілов.

Також Данілов зазначив, що 90% інформації з фронтів не доходить до суспільства із-за військової та безпекової необхідності. «Кожного ранку всі члени ставки і Ради нацбезпеки й оборони о 6:30 отримують звіт про стан справ у наших військах. Ми маємо розуміння, що 90% цього звіту не може бути відкрите для всього суспільства. Але не тому, що в нас немає бажання відкривати, а тому, що це може зашкодити, перш за все, нашим військовим», – наголосив Данілов.

«За кожною інформацією, якщо вона подається некоректно, невчасно і з похибкою, ми можемо мати втрати наших хлопців і дівчат. Я хочу, щоб всі зрозуміли, що це дуже серйозне питання. І вважати, що ми маємо в режимі онлайн передавати всю інформацію з фронту — це вийде за рамки певних процесів», – додав Данілов

Крім цього, Данілов повідомив що робить росія для уникнення виплат загиблим солдатам. «Своїх вбитих солдатів рф спалює в пересувних крематоріях як біологічний матеріал, аби не сплачувати обіцяні компенсації родичам. Це не цивілізоване суспільство», – сказав Данілов, додавши, підтримує норму про позбавлення українського громадянства за підтримку агресії рф.

Секретар РНБО вірить, що Україна буде зовсім іншою після війни. «Усе вкрадене агресором на окупованих землях буде повернено, а громадянам виплачена компенсація. Поведінка на росії свідчить про те, що вони розуміють неминучість нашої перемоги. путін хапається за соломинку, перемогти нашу країну в рф не зможе. Усі цивілізовані країни світу зараз з нами співпрацюють, з кожним днем надаючи все більше допомоги, і ворог це відчуває. Вдячні усім партнерам. Усі колаборанти будуть вичищені з нашої території, після війни ми будемо мати зовсім іншу країну», – зазначив Данілов.

Також у середу 20 липня Олексій Данілов провів нараду щодо стану виконання закону про олігархів. «Обговорили питання щодо основних етапів формування та ведення Реєстру олігархів. Нині під ознаки, визначені Законом, підпадають орієнтовно 86 осіб. Крок за кроком, послідовно очистимо країну від олігархічного впливу», – заявив Данілов.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба відреагував на заяви очільника російського МЗС щодо наміру «звільнити» більше територій України: «Зізнання міністра закордонних справ РФ у мріях захопити більше української землі доводять: Росія відкидає дипломатію і зосереджена на війні та терорі. Росіяни хочуть крові, а не переговорів. Закликаю всіх партнерів посилити санкції проти РФ та прискорити постачання зброї Україні», – заявив він.

Кулеба також позитивно відреагував на виступ Олени Зеленської в Конгресі США. «Потужне та зворушливе звернення першої леді України до обох палат Конгресу США. Народ України переживає невимовний жах російської агресії та терору. Єдиний спосіб захистити життя наших дітей і батьків – це «ArmUkraineNow», – зазначив Кулеба.

Член переговорної групи України, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк

Михайло Подоляк повідомив, що турецькі байрактари не будуть поставлятись до росії, що є черговим підтвердженням солідарності українського спротиву агресору. «Цінності важливіші за гроші, тому Baykar Makina не буде продавати Байрактари до росії. Підтримувати Україну та її суверенітет – вибір великого друга України на іншому боці Чорного моря. Гідний приклад для тих, хто вважає можливим працювати з країною-терористом, що вбиває дітей», – заявив Подоляк.

Подоляк також дав зрозуміти Лаврову щодо намірів окупувати нові території, що ЗСУ незабаром навчать географії очільника МЗС росії. «Вочевидь у МДІМВ погано викладали не лише географію, а й міжнародне право. Інакше голова МЗС росії міг би знати, що війна – це війна, окупація – це окупація, а знищення нації – геноцид. А от географії С. Лаврова навчать Збройні Сили України й далекобійна артилерія. Трохи терпіння», – зазначив Подоляк.

На думку Подоляка міжнародна система глобальної безпеки не працює. Так радник відреагував на звернення Олени Зеленської у Конгресі США щодо потреби сучасних систем ППО. «Коли жінка просить системи ППО, щоб захистити сон своїх дітей від ракетних ударів, – це знак, що система глобальної безпеки не працює. Потужна промова Олени Зеленської перед Конгресом США. Добро повинне бути з кулаками. Демократії мають бути озброєні краще, ніж терористи», – сказав він.

Прем’єр – міністр України Денис ШмигальУкраїна готується до нового навчального року в умовах воєнного стану. За словами Дениса Шмигаля навчальний рік має розпочатися з 1 вересня в очному режимі там, де це можливо, а захисні споруди цивільного захисту закладів освіти мають бути приведені в готовність до використання за призначенням. «Безпека дітей — найголовніше завдання при підготовці закладів освіти до навчального року. Усі рекомендації вже розроблені. У сховищах мають бути тепло, світло, вентиляція, вода й усе для комфортного перебування під час тривалої повітряної тривоги. Навчання дітей і персоналу правильному поводженню під час тривоги мають стати регулярними», – повідомив прем’єр.