«Географічні завдання спецоперації» відсуватимуться від нинішньої лінії ще далі – Лавров

Російська сторона публічно виявила бажання окупувати ще більшу частину української території у зв’язку з поставками далекобійної артилерії Україні. Сергій Лавров в інтерв’ю заявив про нові «географічні завдання спецоперації», які наразі включають в себе Запорізьку та Херсонську області. путін заявив, що росіяни відійшли від Києва заради переговорів. Водночас Сергій Шойгу боїться українських безпілотних апаратів та дає команду знищувати їх. Дмитро Пєсков та Марія Захарова вважають заяви щодо зростаючого ізоляціонізму росії неправдивими. А Дмитро Полянський категорично заперечує викрадення дітей зі «звільнених» територій України. І тільки Леонід Слуцький продовжує в усьому звинувачувати США.

Президент росії володимир путін

Президент рф володимир путін на зустрічі в Ірані заявив, що росіяни відійшли від Києва, «щоб створити умови для переговорів» з Україною. Путін також звинуватив Україну в нібито невиконанні стамбульських домовленостей, але яких конкретно, не сказав. «Для того щоб створити ці умови (для переговорів), наші війська відійшли з центру України, з Києва. Київська влада відмовилася від виконання цих угод, хоча їх було практично досягнуто. Отже, кінцевий результат залежить, звичайно, не від посередників, а від бажання сторін виконувати досягнуті домовленості. Ми бачимо сьогодні, що такого бажання київська влада не має», – сказав путін.

В Ірані путін також заявив, що росія не заважатиме вивозити українське зерно, але в обмін на зняття продовольчих санкцій. «Ми сприятимемо вивезенню українського зерна, але виходимо з того, що всі обмеження, пов’язані з постачанням російського зерна, будуть зняті. Ніхто не заперечував досі. У тому числі американські партнери», – зазначив він.

Крім цього, Президент Росії Володимир Путін під час спілкування з російськими дітьми по відеозв’язку, розказав їм, що на «відновлення» «ЛДНР» підуть роки, але росія згодна на це, і вся країна буде брати у цьому участь. «Нас усіх чекають добрі місяці, тижні і роки, щоб привести все в порядок. Але ми зробимо це обов’язково», сказав путін.

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров

Сергій Лавров в інтерв’ю російським ЗМІ заявив про нові цілі «спеціальної воєнної операції», які включають в себе окупацію Херсонської, Запорізької областей та інших території України. «Президент сказав дуже чітко, як ви його і процитували — денацифікація, демілітаризація у тому сенсі, щоб не було жодних загроз нашій безпеці, військових загроз з території України, це завдання залишається, – заявив Лавров. Нині географія інша. Це далеко не лише ДНР та ЛНР, це ще й Херсонська область, Запорізька область та низка інших територій, і цей процес триває, причому триває послідовно та наполегливо», – додав міністр.

Водночас Лавров анонсує «звільнення» нових територій у зв’язку з поставками далекобійної артилерії Україні. За його словами «географічні завдання спецоперації» відсуватимуться від нинішньої лінії ще далі. «Тому що ми не можемо допустити, щоб на тій частині України, яку контролюватиме Зеленський чи хтось його замінить, знаходилася зброя, яка становитиме пряму загрозу нашій території та території тих республік, які оголосили про свою незалежність, ті, які хочуть своє майбутнє визначити самостійно», – сказав Лавров. «Не бачу жодних причин для того, щоб ставити під сумнів те, що Президент в.в.путін оголосив 24 лютого ц.р. і що він ще раз підтвердив кілька днів тому: всі цілі залишаються незмінними. І їх буде виконано», – додав Лавров.

Речниця міністерства закордонних справ росії Марія Захарова

Речниця МЗС росії прокоментувала застереження Білого дому щодо нових санкцій при входженні районів України до складу рф. «Помилка Білого дому у тому, що США вводили та вводять «нові санкції» і без входження районів України до складу Росії. Тож чергова загроза мети не досягла. Навпаки, зміцнила рішучість діяти згідно з наміченим курсом», – заявила Захарова.

Крім цього, Захарова вважає, що заяви про зростаючий ізоляціонізм росії є неправдивими. «Спецкоординатор Білого дому Джон Кірбі заявив про те, що візит Президента Росії до Ірану та участь у саміті Астанінського процесу продемонстрували «зростаючу ізоляцію» нашої країни. Можна було б відповісти, що подібними заявами Білий дім демонструє «зростаючу логіку». Але не можна. Тому що ізоляція, як і логіка: чи є, чи ні. На сьогоднішній день відсутні обидві: ізоляція Москви та логіка Вашингтона», – сказала Захарова.

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

Секретар президента рф Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі не згодні із заявами Білого дому про зростаючу ізоляцію РФ. За його словами, це докорінно неправильна оцінка. «Не згодні. Це докорінно неправильна оцінка», – заявив Пєсков.

Член переговорної групи, депутат Держдуми Леонід Слуцький

Слуцький закликав главу Пентагону зайнятися підрахунками помилок США. «Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що росія допустила «прорахунок», вирішивши, що «може протриматися довше за Україну». Пан Остін явно відійшов від реальності. Продовжуючи озброювати Україну, Захід лише розширив географію спеціальної військової операції, мети якої у будь-якому разі буде досягнуто. І про це сьогодні прямо заявив голова російського МЗС Сергій Лавров. Глава Пентагону краще зайнявся б підрахунками помилок США. І не лише в Україні. Ірак, Лівія, Сирія, ганебні втечі з Афганістану нічого не навчили Вашингтон. А тепер їм тільки й залишається, що в усьому звинувачувати росію – від зростання цін на бензин до анормальної спеки. У власному оці колоди не бачать», – заявив Слуцький.

Перший заступник постійного представника росії при ООН Дмитро Полянский

За словами Полянського, станом на 12 липня цього року з початку проведення спецоперації на територію росії з небезпечних регіонів України евакуювали 2 497 432 людини, серед них 392 890 дітей. Водночас Полянський заперечує викрадення дітей: «Усі ці люди добровільно виїхали до нашої країни, рятуючи життя своє та своїх дітей. Ми рішуче відкидаємо безпідставні звинувачення в тому, що російська влада займається викраденням дітей», – заявив Полянський.

Міністр оборони рф Сергій ШойгуМіністр оборони рф Сергій Шойгу проінспектував задіяне в ході спецоперації в Україні угруповання «Захід», доручив жорстко припиняти обстріл армією України «звільнених» населених пунктів. «За підсумками заслуховування генерал армії Сергій Шойгу дав вказівки щодо подальшого підвищення оперативності знищення над прикордонними з росією районами безпілотних літальних апаратів противника, а також жорсткого припинення з урахуванням надходження нових засобів контрбатарейної боротьби, обстрілів житлових кварталів населених пунктів України», – повідомили в Міноборони рф.