Росія в черговий раз звинувачує Україну в небажанні продовжувати переговорний процес та досягнути миру. Схожі думки синхронно висловили Володимир Мединський та Сергій Лавров. Більше того, Лавров заявив, що росія не вторгалася в Україну. Марія Захарова незадоволена мілітаризацією Європи та України зокрема, а Василь Небензя намагається розхитати колективний захід заявивши, що частина країн у ЄС «авансом» і вони просувають антиросійську політику за вказівками США. Пєсков готує держслужбовців для їзди на вітчизняних «Ладах», а путін заявляє про проблеми в автомобільній галузі. Неонацизм, Україна колонія США, шанувальники жаб, ліверу та макаронів в Україні – «професійний конструктив» російських політиків Медведєва та Володіна.
Президент росії володимир путін
Держслужбовці російської федерації можуть пересісти на автомобілі «Лада», адже виникло багато проблем в автомобільній галузі і це потрібно для підтримки вітчизняного бізнесу. «Ряд контрагентів і постачальників автозаводів перебували і перебувають ще за кордоном… В силу відомих обставин та причин багато таких зв’язків сьогодні виявилися розірваними. Партнери російських автозаводів, незважаючи на свої довгострокові зобов’язання, або призупинили постачання, або оголосили про звільнення з нашого ринку», – заявив путін під час урядової наради.
Президент держави-агресора наголосив, що ситуація непроста. Порівняно з показниками роком раніше у березні поточного року випуск вітчизняного автопрому виявився втричі нижчим, а у квітні – вп’ятеро нижчим.
Керівник делегації рф на переговорах з Україною Володимир Мединський
Володимир Мединський вважає, що мир Україні не потрібен. «Минуло вже два місяці, але досі українська сторона не змогла відповісти якось офіційно, передавши нам усно, що бере паузу у переговорах. Відповідно, у мене складається відчуття, що «мир» Україні не потрібен», – зазначив Мединський.
Коментар ОПОРИ: Президент Володимир Зеленський 14 червня під час онлайн-прес-конференції для представників данських ЗМІ заявив, що будь-якої миті готовий до переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним з посередниками або без них про закінчення війни та вихід російських військ з українських територій.
Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров
Вслід за Мединським міністр закордонних справ росії Сергій Лавров заявив, що Україна наприкінці березня виклала на папері переговорну позицію, яка влаштовувала РФ як основу для роботи. Однак із середини квітня у переговорах з Україною встановилася повна тиша, Київ не відповідає на пропозиції. Водночас Лавров заявив, що росія не вторгалася в Україну. «Ми не вторгалися в Україну. Ми оголосили спеціальну військову операцію, коли у нас уже не залишилося жодного способу пояснити Заходу, що він займається злочинною діяльністю, втягуючи Україну в НАТО», – сказав міністр.
Крім цього, Лавров в інтерв’ю російському телеканалу НТВ сказав, що Молдову нібито намагаються перетворити на «другу Україну». «Такий споживчий підхід з боку нинішньої молдавської влади вкрай показовий, коли заявляють: “Давайте ми зараз вступатимемо до Євросоюзу, потім побачимо, що нам там пообіцяють, тоді, може, ми вирішуватимемо, залишатися нам у Співдружності Незалежних держав», – зазначив міністр.
Постійний представник російської федерації при ООН Василій Небензя
У своєму Twitter представництво рф при ООН опублікувало коментар Василя Небензі, що в Європейський Союз були прийняті держави, які із-за своїх антиросійської позиції шкодять самому союзу. «З геополітичних міркувань до складу ЄС були авансом прийняті країни, які не відповідали «копенгагенським критеріям». Вони принесли з собою антиросійський порядок денний і за інструкціями з США активно його просувають, часто на шкоду колективним інтересам членів ЄС», – заявив Небензя.
Речниця міністерства закордонних справ росії Марія Захарова
У четвер 16 червня Марія Захарова заявила, що країни НАТО задіятимуть усі свої ресурси, щоб не дозволити росії успішно завершити спецоперацію в Україні. Речниця вважає, що зусиллями НАТО мілітаризація Європи набирає безпрецедентні оберти, а Київ продовжують накачувати все більш смертоносною зброєю, зокрема реактивною артилерією, що неминуче збільшить кількість жертв.
Заступник голови Ради Безпеки російської федерації Дмитро Медведєв
У четвер 16 липня під час візиту лідерів Європи в Україну екс-президент росії Дмитро Медведєв негативно відреагував на офіційний візит лідерів Європи (Олаф Шольц, Еммануель Макрон, Маріо Драґі, Кла́ус Йоха́ннис) в Україну. Проте критика російського політика не мала конструктивного характеру, а стосувалась образ європейських лідерів. «От люблять європейські шанувальники жаб, ліверу та макаронів відвідувати Київ. Користі – нуль. Знову пообіцяли вступ до ЄС, старі гаубиці, хлопнули горілки і потягом, як сто років тому, додому. І все добре. Тільки до миру це Україну ніяк не наближує. А час спливає», – написав Медведєв.
Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков
Спікер Кремля прокоментував візит лідерів Європи в України у четвер 16 липня. За словами Пєскова у Кремлі сподіваються, що Макрон, Драгі та Шольц у Києві не концентруватимуться на накачуванні України зброєю, бо це продовжить страждання людей.
«Макрону, Шольцу, Драгі та Йоханніс слід використовувати контакт, щоб спонукати президента Зеленського, щоб він реально подивився на стан справ», – цитують Пєскова російські ЗМІ. Водночас спікер заявив, що на зустрічі будуть обговорювати тему зерна, по якій позиція української сторони йому не зрозуміла.
Коментар ОПОРИ: українська позиція щодо експорту зерна досить чітко окреслена. Потрібна військова техніка для захисту берегової лінії та місія ВМФ для патрулювання експортних шляхів у Чорному морі. У разі розмінування морських шляхів не можна дозволити росії використати зернові коридори для нападу на Південну Україну. Україні потрібні гарантії безпеки, а заяви міністра закордонних справ росії Сергія Лаврова, що росія не скористається зерновими коридорами для досягнення цілей у свої війні є порожніми словами.
Водночас спікер Кремля заявив, що саміт президентів Росії та США найближчим часом навряд чи можливий. «Навряд чи зараз саміт лідерів можливий. І навряд чи він можливий у доступній для огляду перспективі. Хоча заради справедливості треба визнати, що міжнародні справи — це субстанція, де іноді все-таки прагматичний підхід починає тяжіти. І тенденції тоді досить швидко змінюються», – сказав Пєсков.
Коментар ОПОРИ: росія порушила усі можливі угоди та домовленості, зокрема і гарантії безпеки, які обговорювали Джо Байден та володимир путін 16 червня 2021 року на саміті у Женеві. Саме агресія росії стала чинником для неможливості побудови безпеки та нормальних відносин з країнами світу.
Голова Держдуми Росії Вячеслав Володін
Вячеслав Володін 16 червня відзначився черговими безпідставними звинуваченнями у бік України. «Після держперевороту в Україні у лютому 2014 року київська влада послідовно переписує історію… Неонацистський режим, знищивши історію свого народу, перетворив Україну на колонію США. Наступним кроком для Зеленського має стати перейменування Києва на Нуланд (на честь заступника держсекретаря США, яка роздавала печінки на Майдані)», – заявив Володін.