Напрям руху України очевидний: візовий режим з росією та інтеграція в ЄС

У п’ятницю 17 червня Єврокомісія ухвалила рекомендацію Раді надати Україні статус кандидата та надала план дій для виконання, зі свого боку Україна майже виконала 5 безвізів з ЄС. Водночас, Україна остаточно закриває та розриває будь-які зв’язки з росією. Про це повідомили високопосадовці Офісу Президента та Уряду України. Постпред України в ООН Кислиця зазначив, що російські дипломати не мають можливості вільно висловлювати свою думку. Дмитро  Кулеба впевнений, що шлях Путіна до будь-якого столу переговорів лежить виключно через поразки на полі бою. Але для цього, за словами Подоляка не вистачає паритету зброї. Зі свого боку Олексій Резніков запевнив, що Україна не збирається використовувати надану зброю для нападу на росію чи захоплення її територій.

Президент України Володимир Зеленський

Володимир Зеленський заявив, що Україна переживає історичні події, які не визначались спеціально. «Тепер ми за один крок до початку повноцінної інтеграції з Європейським Союзом. Маємо позитивний висновок Єврокомісії щодо кандидатства для України. Цікаво, до речі, як сам хід історії обирає час для вагомих рішень: уряд України сьогодні ж скасував дію угоди про безвізовий режим з Російською Федерацією. Тепер з 1 липня працюватиме візовий режим. Важко переоцінити символізм того, що це відбулося саме сьогодні. Але ніхто не визначав момент спеціально. Це і є хід історії», – зазначив Президент.

Зеленський у своєму щоденному зверненні констатував, що тиждень був максимально корисним для України на багатьох напрямках. Подякував прем’єр-міністру Борису Джонсону та Президенту США Байдену, підкреслив, що на фронті є певні успіхи на користь України завдяки допомозі Сполучених Штатів. Крім цього президент повідомив про звільнення з полону «Тайри», українського парамедика Юлію Паєвську.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак

«Єврокомісія ухвалила рекомендацію Раді надати Україні статус кандидата у члени ЄС… Також Єврокомісія надає план дій, який треба виконати для початку переговорів України про вступ до ЄС. Наша задача – зробити все максимально швидко. Працюємо. Україна буде в ЄС», – повідомив Єрмак.

Крім цього, Андрій Єрмак повідомив про деталі візиту прем‘єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона. За його словами, команда Офісу Президента та Уряду обговорили з Борисом Джонсоном:

  • постачання важкої зброї та систем ППО;
  •  економічну підтримку України;
  • посилення санкційного тиску на росію;
  •  гарантії безпеки для України;
  • компенсації росією завданих збитків Україні;

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

З 1 липня росіяни не зможуть потрапити в Україну без отримання візи. «Задля протидії безпрецедентним загрозам національній безпеці, суверенітету й територіальній цілісності нашої держави Уряд на виконання доручення Президента України щойно ухвалив рішення про припинення дії угоди з рф про безвізовий режим», – повідомив Денис Шмигаль.

Зі свого боку Україна все більше інтегрується у ЄС, п’ять «безвізів», які Україна планувала отримати протягом трьох років – вже майже виконані. За словами прем’єр – міністра:

  • «Енергетичний безвіз» Україна отримала в березні;
  •  ЄС скасував усі квоти і мита на експорт української продукції;
  • Угоду про лібералізацію автомобільних перевезень вже погоджено з ЄС;
  • Законопроєкт про гармонізацію митних кодексів України та ЄС вже у Верховній Раді;
  • Зробили крок до «цифрового безвізу» — затвердили делегацію для переговорів України та ЄС щодо участі в програмі «Цифрова Європа»

Член переговорної групи України, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на позицію володимира путіна під час ПМЕФ: «Нове пояснення людожерської війни від Путіна. Нападаєш на Україну, стираєш цілі міста, вчиняєш масові страти, перетворюєш росію на середньовіччя, а потім називаєш це… «рятівним колом для Заходу»? Ґвалтуй на благо, убивай, щоб потрапити в рай? І хто має в це повірити, крім Z-табору?», – прокоментував Подоляк.

Водночас радник додав, що світ має не забувати та говорити про геноцид українського народу. Розлучення сімей, вилучення документів, вивезення на Далекий Схід, фільтраційні концентраційні табори, жорстокі тортури, переслідування за етнічною приналежністю, депортація сотень тисяч українців – це все реалії XXI століття.

Михайло Подоляк впевнений, що в українців є інтелект, бойовий дух та сила рідної землі, але не вистачає паритету зброї. «Критична різниця у співвідношенні зброї робить наші маленькі перемоги перемогами, здобутими великою кров‘ю… Сьогодні в держави немає більш важливого завдання, ніж домогтися паритету зброї. Кожен день забирає в нас наших кращих людей. І щоб запобігти цьому, а також щоб ефективно контратакувати — зброя, зброя, зброя…», – заявив радник.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба вважає, що перемога України зробить світ більш безпечним. Вона виснажить російські війська, посилить глобальну стабільність та загалом зміцнить міжнародне право, продемонструє всім іншим кандидатам в агресори, що варварство погано закінчується. До таких висновків дійшов міністр в авторській статті для Foreign Affairs (США).

«Захід має надати Україні все, чого вона потребує, щоб виштовхнути загарбників зі своєї землі… Усяка війна завершуються дипломатією. Але ця мить ще не настала. Нині очевидно, що шлях Путіна до будь-якого столу переговорів лежить виключно через поразки на полі бою», – зазначив Кулеба.

Крім цього, Кулеба у Twitter заявив, що Данія підтримує Україну в отриманні статусу кандидата у члени ЄС: «я розмовляв з Йеппе Кофод, який запевнив мене, що Данія підтримує надання Україні статусу кандидата в ЄС. Вдячний Йеппе за підтримку. Я сказав йому, що це рішення надихає кожного українця, в тому числі й тих, хто зараз на передовій».

Міністр оборони України Олексій Резніков

«Україна вже довела, що може бути надійним щитом Європи на сході. Всебічна співпраця з нашою державою відкриває нові можливості для європейської спільноти. Саме тому відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах, включно з Кримом, є пріоритетом європейської безпеки та повинно стати частиною стратегії вільного світу», – відзвітував Олексій Резніков за результатами контактної групи «Рамштайн».

Міністр оборони зазначив головне: поставки зброї будуть, але не все можна озвучувати. Водночас Резніков запевняє, що Україна – не росія, і вона не націлена на захоплення територій інших держав. «Використовувати зброю для нападу на росію чи захоплення її територій Україна не збирається. Ми не росія. І наші партнери це розуміють. Нам не треба чужого. Ми захищаємо своє: життя наших людей, наші землі. Ми звільняємо вільну Україну від російської навали. Від вбивць, мародерів і ґвалтівників», – наголосив Резніков.  

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця

Щодо сутності російської дипломатії висловився Сергій Кислиця: «Російська дипломатична служба складається з 2 великих блоків: це або покоління радянських, комуністичних, дипломатичних сімей, або більше половини є представниками багатьох розвідувальних і секретних служб. Вони не мають можливості вільно висловлювати свою думку», – вважає Кислиця«Сам Небензя, ймовірно, збирається на пенсію. Тож якщо він дезертирує та залишиться на Заході, хто він? що він? Він ніхто. Він навіть не заробив би на життя. Тож йому в принципі нічого втрачати», – зазначив постпред у своєму Twitter.