Зеленський зустрівся із європейськими лідерами

Європейські лідери офіційно засвідчили свою підтримку Україні та не вимагатимуть територіальних поступок задля миру. Лідери Франції, Німеччини, Румунії, Італії підтримують надання Україні статусу члена в ЄС та продовжать надання гуманітарної, політичної, економічної та військово – технічної допомоги. Про це за результатом візиту європейських лідерів заявили Володимир Зеленський та Андрій Єрмак. Давид Арахамія, Олексій Резніков та Михайло Подоляк в інтерв’ю для ЗМІ та в публічних заявах аргументують доцільність поставок важкої зброї і не вірять у переговорні процеси з агресором. Україна готується до загрози можливого вторгнення з боку Білорусі, а Кислиця вважає, що ядерна зброя – це єдина причина з якої рф не виключають з Ради Безпеки ООН.

Президент України Володимир Зеленський

Четвер 16 червня став насиченим для заяв та підбиття підсумків у зв’язку з прибуттям в Україну Олафа Шольца (канцлер Німеччини), Еммануеля Макрона (президент Франції), Маріо Драґі (прем’єр – міністр Італії), Кла́уса Йоха́нниса (президент Румунії). «Україна відчула підтримку одразу чотирьох потужних європейських держав – усі підтримують кандидатство для України. Лідери країн погоджуються, що закінчення війни та мир для України мають бути саме такими, як їх бачить Україна. Як бачить їх наш народ», – заявив Володимир Зеленський за результатами візиту європейських лідерів.

Зеленський зазначив, що всі лідери розуміють, що зараз не відбуваються переговори щодо закінчення війни виключно через позицію росії, яка намагається тільки залякувати всіх у Європі та продовжувати руйнацію України. Український народ продовжить боротися, поки не гарантує державі повну безпеку і територіальну цілісність.  

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак

«Україна має стійку підтримку міжнародної коаліції. Ми передали лідерам держав повний пакет санкційних пропозицій проти росії, які підготувала міжнародна група Макфола-Єрмака», – заявив Андрій Єрмак за результатами переговорів європейських лідерів з Володимиром Зеленським. Європа усвідомлює, що перемога України – це також спільна перемога Європи. «Європа надалі надаватиме нам допомогу – гуманітарну, політичну, економічну та військово-технічну. Європа працює з нами над вирішенням питання експорту українського зерна. Лідери Італії, Німеччини, Румунії та Франції підтримують надання Україні статуса члена в ЄС. Такі основні результати сьогоднішніх зустрічей та перемовин», – додав Єрмак.

Керівник Офісу президента підкреслив, що треба посилювати тиск на агресора та працювати над сьомим пакетом санкцій з газовим ембарго. 

Член переговорної групи України, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк

Михайло Подоляк заявив про неможливість домовитись з росією, яка прийшла в Україну все знищувати, а окуповані території будуть звільнятись. На думку Подоляка для звільнення не вистачає далекобійної артилерії. Такі міркування висловив радник перебуваючи на Херсонщині поблизу лінії фронту.

«Херсонщина. Лічені км від російських позицій. Десятки зруйнованих сіл-привидів, які тимчасово покинуло життя… Наші хлопці на місцях, настрій бойовий. Навіть з обмеженими ресурсами відтискаємо ворога. Не вистачає одного – далекобійної зброї. У будь-якому разі ми викинемо росію з півдня України», – заявив Подоляк.

Крім цього, Михайло Подоляк відповів Патрушеву на його слова щодо бажання російської федерації найшвидше закінчити війну дипломатичним шляхом. Подоляк ідентифікував це як «російське» обличчя при поганій грі: знищення міст, влаштування публічних страт, підготовка анексії, але заяви про бажання переговорів. Радник Офісу президента закликав підкріплювати слова діями – припинення вогню, негайне відведення військ, закриття проекту «руський мир» в Україні.

Також з приводу перемовин, Подоляк висловився на своєму каналі у Telegram: «Сьогоднішні нескінченні пропозиції перемовин з боку Російської Федерації – це не більш ніж спроба обманути світ: створити враження готовності до діалогу, а потім встромити ножа в спину. Засісти на тимчасово окупованих територіях під тимчасовим перемир’ям, облаштувати опорні пункти, накопичити резерви та відновити наступальний потенціал».

Міністр оборони України Олексій Резніков

Олексій Резніков в інтерв’ю CNN зазначив, що Україна збирається звільнити всі території, включаючи Крим. За словами міністра для досягнення цієї мети допоможе західна зброя. «Крим – це стратегічна мета для України, бо це українська територія. Але ми рухатимемося крок за кроком», – підкреслив Резніков.

Крім цього, Олексій Резніков уточнив, що першим кроком буде стабілізація ситуації на місцях, другий етап полягтиме у тому, щоб відкинути російські війська на їхні позиції до вторгнення 24 лютого і тільки на третьому етапі будуть обговорення з партнерами України про те, як звільняти території, включаючи Крим.

Керівник переговорної групи України Давид Арахамія

Перебуваючи з візитом у Сполучених Штатах Америки Давід Арахамія зазначив американському виданню «Axios», що кожного дня на Донбасі на сході України гине або отримує поранення до 1000 українських солдатів. Арахамія повідомив, що у нас достатня кількість вмотивованих військовослужбовців і є можливість мобілізувати багато людей, але не вистачає зброї. Також, політик наголосив: «Наша переговорна позиція насправді є досить слабкою, тому ми не хочемо сідати за стіл переговорів, якщо знаходимося в такій позиції. У нас є втрачена територія».  

Секретар РНБО Олексій Данілов

Олексій Данілов у четвер 16 червня повідомив, що Зеленський зібрав засідання про можливу загрозу нового вторгнення з боку Білорусі, на якому доручив провести перевірку готовності у чотирьох областях. «Що відбувається, в якому стані перебуває сьогодні військо Білорусі, скільки там військових РФ, які плани. Все це перебуває на контролі нашого президента, і ставка вчора саме щодо цього працювала досить довго. І я вважаю, що досить ефективно», – повідомив Данілов.  

Постійний представник України в ООН Сергій КислицяПостійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив, що ядерна зброя – єдина причина, чому РФ не виключають із ООН. При цьому він упевнений, що російський диктатор володимир путін не наважиться її застосувати. «Ядерна тема і те, що рф має ядерну зброю, є єдиною причиною, чому ці 30 років світ заплющував очі на дії РФ.  І  причина того, чому сьогодні ні Вашингтон, ні Лондон, ні Париж як постійні члени Ради безпеки не готові вести мову про виключення рф зі складу Ради безпеки», – сказав Кислиця.