Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/speech/www/wp-includes/functions.php on line 6121

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the polylang domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/speech/www/wp-includes/functions.php on line 6121
Російські ракети не впадуть від дробовиків, якими дехто намагається підмінити дійсно корисні поставки – Зеленський – War Speeches

Російські ракети не впадуть від дробовиків, якими дехто намагається підмінити дійсно корисні поставки – Зеленський

Публічний тиск на західних партнерів був важливою складовою української стратегії із формування антивоєнної коаліції проти росії. 
Зокрема, Президент України Володимир Зеленський активно надавав негативні оцінки спроможності окремих західних партнерів допомогти Україні поставками озброєння.  Зеленський прямо звернувся до Канцлера Німеччини Шольца із закликом скористатися шансом його країни на лідерство. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, у свою чергу, заявив про наявність країни, серед яких є Німеччина, які намагаються “зіскочити” з можливості вступу України до ЄС. Члени української делегації України на переговорах України заявили, що її позиції включають припинення вогню, виведення російських військ та жорсткі гарантії безпеки. При цьому член делегації Михайло Подоляк відмовився повністю розкрити формулу вирішення проблеми тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, посилаючись на конфіденційність перемовин.

Президент України Володимир Зеленський

Протягом дня Президент України Володимир Зеленський вів активну публічну діяльність, яка включала різні заходи, від виступу у  німецькому парламенті до звернення до українського народу. Володимир Зеленський висловив переконання, що Німеччина шукає новий шлях і більшість громадян цієї країни підтримує нову політику, яка стосується відносин з росією.  Президент України вважає, що раніше Німеччина десятиліттями боролась за нові газогони та старі мрії-мрії про співпрацю, яку росія вже давно не сприймає серйозно. На думку Зеленського, канцлер Шольц має великий шанс та місію надати Німеччині оновлене лідерство.  Президент України подякував Президенту США Джо Байдену за “нову і дієву” підтримку, наголосивши неможливість розголошення усіх подробиць українсько-американської співпраці. “Це наша тактика: коли противник не знає чого чекати від нас. Як і не знав, що йому очікувати і після 24 лютого. Не знав, що у нас є. Окупанти думали, що йдуть в Україну, яку бачили у 2014 і 2015 року”, -наголосив Зеленський. 

За результатами розмови з  головою  Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн Володимир Зеленський заявив, що висновок Єврокомісії щодо заявки України на членство в ЄС буде підготовлений протягом декількох місяців. При цьому він підкреслив спільну рух України та європейських партнерів до мети вступи країни до ЄС.

Президент України Володимир Зеленський продовжував публічно критикувати країни-партнерів за недостатню допомогу України в протидії агресії росії. Зокрема, було підкреслено неотримання от деяких країн обіцяного озброєння. “Російські ракети не впадуть від дробовиків, якими дехто намагається підмінити дійсно корисні поставки”, – підкреслив Зеленський.

Окремо Володимир Зеленський звертався до матерів російських солдат із закликом перевірити, де їх діти.  Український лідер підкреслив факти затримання на території країни військовослужбовців строкової служби, серед яких є ті, хто не хоче повертатися. Зеленський проінформував про спроби рф через обман залучити до своїх збройних сил якомога більше молоді.

Президент Україні приділяв увагу і внутрішній соціально-економічній ситуації. Зокрема, було оголошено пропозицію надати державні гарантії 100 % вкладів громадян в усіх банках. На поточний момент гарантує лише частину вкладів громадян. Також Зеленський оголосив спрощення процедур імпорту в України для належного забезпечення потреб економіки та громадян.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Президент України Володимир Зеленський готовий до зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним. На думку міністра, делегації України та росії можуть годинами зустрічатися і розмовляти, але вони не мають мандату на вирішення проблем між країнами. Кулеба наголосив, що між іноземними країнами вже виникла конкуренція щодо організації зустрічі Зеленського і Путіна. Міністр спрогнозував реалістичність двох можливих сценаріїв завершення війни: воєнна поразка однієї з сторін або укладення угоди. На його думку, найреалістичнішим сценарієм є укладення мирної угоди між Україною та росією, але вона має бути на вигідних для країни умовах. Кулеба вважає ключовими переговорними позиціями України вимогу щодо реальних гарантій безпеки з урахуванням “сумного” досвіду Будапештського меморандуму.

Голова МЗС також звинуватив окремі країни, включаючи Німеччину, у спробах “зіскочити” з питання вступу України до ЄС.

Під час розмови з Високим представником ЄС з питань зовнішньої політики Жозефом Борелем Дмитро Кулеба заявив, що тиск на росії буде продовжуватися до тих пір, поки це буде необхідно, щоб зупинити російське варварство. 

Михайло Подоляк, на переговорах з РФ

Член делегації України Михайло Подоляк відмовився повністю розкрити переговорну позицію України щодо майбутньої долі Криму та Донбасу. Він підкреслив непорушність територіальної цілісності України, але і назвав статусом-кво втрату Україною ефективного управління над цими територіями.  У той самий день Подоляк заявив про незмінність українських позицій на переговорах з державою-окупантом:припинення вогню, виведення російських військ і “жорсткі” гарантії безпеки для України.