Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/speech/www/wp-includes/functions.php on line 6121

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the polylang domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/speech/www/wp-includes/functions.php on line 6121
Для України жодні псевдореферендуми не означають нічого, як і для міжнародної спільноти – Подоляк – War Speeches

Для України жодні псевдореферендуми не означають нічого, як і для міжнародної спільноти – Подоляк

Теми референдумів на окупованих територіях та ядерні провокації на ЗАЕС стали ключовими у понеділок. Українська сторона засуджує провокації військових агресора на атомній електростанції та закликає до реакцій міжнародну спільноту. У тому числі Україна закликає до санкцій проти атомної галузі російської федерацій. Володимир Зеленський активно інформує світ про ядерний шантаж росії, а Олексій Данілов звинувачує МАГАТЕ в бездіяльності.
Михайло Подоляк вважає, що будь – які спроби референдуму чи «анексії» будуть не більш ніж пропагандистським продуктом для внутрішнього споживання. В цей час Андрій Єрмак повідомив про прибуття трьох Gepard в Україну та новий пакет допомоги від США на суму 1 млрд доларів. А Подоляк заявляє, що переговори з російською стороною можливі лише за умови кількох важливих тактичних поразок росії.
В українському уряді повним ходом іде робота з підготовки державного бюджету на 2023 рік, а МЗС готується до саміту Міжнародної Кримської платформи 23 серпня. Також тримає успішна реалізація зернової угоди - перше судно дісталось точки призначення та відкриття заблокованого з 24 лютого порту «Південний».

Президент України Володимир Зеленський

«Після цієї російської війни проти України не має залишитись ані тліючого, ані замороженого конфлікту. Це важливий висновок. Україна має повернути все, що росія тимчасово захопила, а держава-агресор повинна бути покараною за злочин агресії. І це важливо не лише для справедливості. Тільки очевидний програш агресора, втрата ним усього захопленого та його міжнародно-правова відповідальність за агресію є запобіжниками проти будь-якої війни», – заявив у традиційному вечірньому зверненні Володимир Зеленський.

Президент також проінформував про поточну ситуацію із Запорізькою АЕС. «Активно інформуємо світ про російський ядерний шантаж – про обстріли та мінування об’єктів Запорізької АЕС. Вже є відповідні реакції міжнародної спільноти. Але потрібно пришвидшувати дії у відповідь. Росія не зважатиме на слова й занепокоєння. Потрібні нові санкції проти держави-терориста та всієї російської атомної галузі за створення загрози ядерної катастрофи. Світ не має забувати про Чорнобиль і памʼятати, що Запорізька АЕС – найбільша у Європі. Чорнобильська катастрофа – це вибух в одному реакторі, Запорізька АЕС – це шість енергоблоків», – наголосив він.

Крім цього, Володимир Зеленський повідомив про успішну реалізацію зернової угоди. «Триває реалізація зернової експортної ініціативи – сьогодні вперше з 24 лютого вийшов завантажений корабель із порту «Південний». Наразі є всі шанси для того, щоб забезпечити ритмічність такого експорту. Проте ключове – це, як і в попередні дні, здатність партнерів не допустити будь-яких намагань росії зірвати експорт і знову загострити світову продовольчу кризу», – зазначив президент.

Гарною новиною 8 серпня стало збиття ракет «Калібр», випущених з Чорного моря. «Особливо хочу сьогодні подякувати українським зенітникам повітряного командування «Центр» і повітряного командування «Південь» за успішне знищення російських ракет, які були вранці запущені з акваторії Чорного моря. Чотири збиті «Калібри» – це десятки врятованих життів українців. Вдалося збити й частину ракет, які російські терористи запустили по Україні вдень і запустили ввечері. Так, наших військових засобів іще не вистачає, щоб гарантовано збивати всі російські ракети. І ми зробимо все, щоб такі засоби в нашої держави з’явились», – заявив президент.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак

Андрій Єрмак подякував американським сенаторам за інтенсифікацію визнання росії державою агресором. «росія має бути визнана країною-спонсором тероризму. Вдячний американським сенаторам Ліндсі Грему і Річарду Блюменталю, які представляють Республіканську та Демократичну партії США, за підтримку необхідності ухвалення такого рішення якомога швидше», – повідомив Єрмак.

Також Керівник Офісу повідомив про нове озброєння в Україні: «Gepard вже в Україні. Перші три німецькі ЗРК, що вражають цілі на відстані від 100 метрів до 4 км – у розпорядженні ЗСУ. Дякуємо союзникам», – зазначив він. Та додатково повідомив про новий пакет допомоги від США: «Пентагон оголосив про додатковий 1 мільярд доларів на безпекову допомогу Україні. Що буде у цьому пакеті: Боєприпаси для HIMARS; 75 тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів; боєприпаси для ППО NASAMS; тисяча ПТРК «Javelin». Дякуємо союзникам за потужну підтримку України».

Андрій Єрмак відреагував на ядерні провокації агресора. «Ядерний шантаж росії не спрацював раніше, не має спрацювати і зараз. Краща відповідь на погрози щодо ЗАЕС – це деокупація українських територій. Коли терорист висуває умови, відповідь на це має бути потужною. Санкції проти всієї атомної галузі рф повинні бути ухвалені якомога швидше. Антиросійську коаліцію не вийде розколоти. росія намагається підірвати довіру до України своїми провокаціями, але у відповідь повинна бути визнана країною-спонсором тероризму. У 21 сторіччі загрожувати світу ядерною станцією можуть тільки головні кандидати на повну ізоляцію. І саме цю ізоляцію ми разом повинні забезпечити для рф», – заявив Андрій Єрмак.

Член переговорної групи України, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк

Михайло Подоляк вважає, що росія хоче повернути себе в глобальний порядок денний як лідер, який «має право щось диктувати» і запропонувати світу кілька варіантів «тимчасового фіналу»: переговори з їхніми ультимативними умовами (періодично з цього приводу висловлюються різні «російські корисні» типу Шредера); або війна на виснаження, але без активного постачання Україні РСЗВ та іншої далекобійної артилерії.

«Відразу скажу, що будь-які «поразницькі версії/сценарії/настрої» взагалі не зіграють у нас. А росіяни продовжують тинятися в темряві власних ілюзій», – заявив Подоляк.

Крім цього, Подоляк заявив наступні тезіси з приводу війни:

  • росіяни намагаються перевести війну у максимально затяжний формат, щоб пограти у виснаження. Не тільки й не стільки виснаження України, а скоріше виснаження політичної волі частини західних політичних еліт. Бо знову ж таки у наших партнерів немає розуміння, як довго триватиме війна, скільки ресурсів потрібно витрачати на неї, як саме вона має закінчитися. Тому, до речі, окремо наголошу, що якщо є бажання прискорити фіналізацію – давайте пришвидшимо формати допомоги. Насамперед, військової;
  • серед частини західних еліт все ще блукає підступна віра в те, що можна повернутися у довоєнний час (бізнес, лобізм, культурні зв’язки з росіянами) і що росія – це непереможний монстр. А тому треба поступитися йому (монстру) у малому, щоб виграти у великому. Втім, це стратегія, що точно не працює, оскільки росія – це завжди тільки про подальшу експансію і подальші обов’язкові «захоплення з убивствами неправильних громадян інших країн». І будь-яка територіальна поступка сьогодні – це безумовне заохочення подальшої агресії. Звідси й абсолютна аксіома: жодні сценарії реального закінчення війни реально не дієві, крім нанесення тактичної військової поразки РФ. Навіть якщо це важко та ресурсно надзвичайно затратно;
  • ми абсолютно чітко розуміємо цілі цієї війни, реальні мотиви росії, виняткове бажання росіян утопити українську державність у крові. І як наслідок цього розуміємо і неможливість закінчити її на будь-яких російських ультимативних умовах. Наївні уявлення про «правильний інший фінал війни», де не виграє Україна, безперечно призведуть нас до трагедії. І до подальших наростаючих кризових явищ, занепаду країни, відтоку звідси грошей і людей і подальших територіальних претензій Росії, яка до того ж різко зміцнить свої політико-дипломатичні позиції у глобальній політиці. Звідси питання: навіщо взагалі слухати «пропозиції росії» і рухатися свідомо програшним шляхом, якщо Україна майже шість місяців веде ефективну оборонну війну, а в деяких напрямках домінує? І чому, країни-партнери не зрозуміють остаточно, що росії – це не монстр, на якого треба дивитися з побоюванням, а ідеальний пацієнт, який вимагає невідкладної світової спеціалізованої терапії?

«Переговори з російською стороною можливі лише за умови кількох важливих тактичних поразок росії», – про це заявив Подоляк в інтерв’ю французькій газеті Le Figaro. За словами Подоляка, рф не має змоги нині захопити більше українських територій, тож паралельно завдає численних ударів по цивільній інфраструктурі нашої країни. «росія використовує стратегію терористичних атак, свідомо завдаючи ударів по місцях, де перебувають лише мирні жителі. Їхня мета – деморалізувати й посіяти паніку серед населення, щоб воно тиснуло на уряд і вимагало негайного укладення мирного договору на будь-яких умовах. Але Україна зараз вкрай мобілізована – і населення розуміє, що ті жертви, на які воно сьогодні йде, необхідні для перемоги над Росією», – наголосив радник.

У Twitter Михайло Подоляк наголосив про ядерний шантаж агресора та закликав відреагувати міжнародні інституції.

«Рф відкрито перейшла до ядерного шантажу на Запорізькій АЕС:

– мінування території АЕС;

– зберігання снарядів у цехах;

– прямі погрози підривом, щоб залишити «випалену землю»

Європа сидить на пороховій діжці. Де заяви від Ради Безпеки ООН, ультиматуми МАГАТЕ, сюжети @CBSNews?».

Також Подоляк прокоментував можливе проведення референдумів на окупованих територіях. «Кожен крок росії у бік псевдореферендумів на окупованих територіях має викликати збільшення постачання зброї з боку Заходу. Кремль перевіряє готовність світу «проковтнути» анексію та не бачить спротиву. Агресор має розуміти ціну кожного кроку. Червоні лінії мають бути окреслені», – заявив Подоляк.

Радник Офісу Президента у Telegram опублікував наступні тези щодо імовірних референдумів:

  • Те, що марилося Москві як наступний етап «маленької, швидкої та переможної війни», стало символом нескінченного приниження росії та головним болем для апаратників Кремля;
  • Ті, хто хотів повторити й масштабувати «Кримську криваву весну» 2014 року, стали заручниками власних фантазій – звідси постійні зміни дат, формату та дедалі більше роздратування російського президента від неспроможності своєї свити;
  • Уроборос пожирає свій хвіст – так буває, коли воєнними діями керують політики, які стали жертвами власної пропаганди, та встановлюють дедлайни військовим, які армія неспроможна виконати;
  • Замість «урочистого референдуму» з концертами Лепса та Валерії у Кремлі готові провести «голосування» в умовах активних бойових дій. Виглядає смішно: «референдум» у Запорізькій області без обласного центру; у Донецьку, де в передмісті стоять Збройні Сили України; на Херсонщині, де російські війська перебувають у настільки хитких умовах, що бояться гучних звуків і спустошують аптеки, скуповуючи ліки проти нічного енурезу;
  • Первинні соціологічні опитування вказують на те, що кількість охочих «приєднатися» до Росії виявилася настільки мізерною, що продати це аудиторії буде просто неможливо. А якщо врахувати кампанію терору та залякування, то й цю цифру можна поділити на три;
  • Не виходить створити картинку й для зовнішнього світу – усі запам’ятали українські мітинги в Херсоні, Бердянську та Мелітополі. Як наслідок, Росія розглядає можливість провести замість «референдуму» «голосування на дому». Тобто просто збрехати;
  • Для України жодні псевдореферендуми не означають нічого, як і для міжнародної спільноти. Донецька, Луганська, Запорізька та Херсонська області – це частина України. Всі удари по російських військових підрозділах там будуть легітимними, адже будуть спрямовані на звільнення територій;
  • Спроби «анексії» чи зміни прапора будуть не більш ніж пропагандистським продуктом для внутрішнього споживання;

Михайло Подоляк обурився, що росія прозвітувала про прийнятих біженців з України. «росія відрапортувала, що прийняла 3,2 млн українських біженців з 24.02. Біженців? Викрадені діти, силоміць вивезені в рабство люди, вилучені документи… Жодна людина точно не буде свідомо шукати «притулок» у росії. Українцям не потрібно було залишати дім, поки туди не прийшов «руський мир», – наголосив радник.

Секретар РНБО України Олексій Данілов

Олексій Данілов прокоментував поточну ситуацію із Запорізькою АЕС. «Після захоплення електростанції така інституція, як МАГАТЕ, нічого не зробила, щоб поставити крапку у цьому питанні… МАГАТЕ мало б збудитися ще 3 березня, більше того, МАГАТЕ після 24 лютого мала робити відповідні заяви, що стосуються ядерних об’єктів, які є на нашій території, і могла б у зовсім інший спосіб взагалі працювати. І на сьогоднішній день, коли вже росіяни відкрито шантажують нашу країну і шантажують Європу, то дії цієї організації мали би бути набагато раніше. Відповідні, які є у них в протоколах», – сказав Данілов.

Прем’єр – міністр України Денис Шмигаль

Денис Шмигаль повідомив про сприяння Німеччини швидкому отриманню Україною наступних 8 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС. «Німеччина надала значну фінансову допомогу нашій державі від початку повномасштабного вторгнення росії. Розраховуємо на тверду підтримку України й у співпраці з міжнародними партнерами. Зокрема, Німеччина підтримує розпочатий Україною процес відтермінування виплати боргів та започаткування нової спеціальної програми з МВФ. Дякуємо за всебічну підтримку та очікуємо на плідну конференцію країн Великої сімки з питань відновлення України, що запланована на жовтень цього року», – заявив Шмигаль.

На зустрічі з послом США в Україні Бріджит Брінк прем’єр наголосив на ядерній небезпеці, спричинена російськими провокаціями. «Мінування Запорізької атомної електростанції та обстріли цього об’єкту окупантами мають всі ознаки ядерного тероризму з боку росії. Весь світ має об’єднатись для того, щоб запобігти катастрофі. Розраховуємо на підтримку партнерів, щоб якнайшвидше зупинити агресора», – зазначив Шмигаль.

Крім цього, Денис Шмигаль повідомив про деталі роботи щодо державного бюджету на 2023 рік:

  • Основні напрямки проєкту держбюджету воєнного часу обговорили під час наради з командою Міністерства фінансів;
  • Проєкт бюджету пишемо з огляду на вимоги воєнного часу: збереження основних воєнних та соціальних видатків, створення Фонду оперативного відновлення, продовження програм стимулювання економіки;
  • Дав завдання Мінфіну дослідити витрати, особливо ті, що стосуються державних органів влади. Усі мають чітко розуміти, що є справжнім пріоритетом під час війни;

Прем’єр – міністр також заявив, що видобуток українського газу є пріоритетним напрямком України. «Розвиток українського видобутку газу — першочергове завдання для всіх відповідальних осіб. Дав завдання Мінфіну опрацювати механізм щодо спрямування коштів, отриманих від ренти, на закупівлю газу українського видобутку», – заявив Шмигаль.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба провів розмову з міністром закордонних справ Індії: «Розмовляв з міністром закордонних справ Індії Субраманьямом Джайшанкаром. Подякував йому за гуманітарну допомогу Індії Україні. Ми обговорили шляхи посилення нашої двосторонньої співпраці та зосередилися на безпеці індійських студентів. Я повторив, що росія має припинити війну проти України», – повідомив міністр.

Кулеба також відреагував на чергову військову допомогу США розміром 1 млрд доларів. «Глибоко вдячні нашому надійному союзнику, Сполученим Штатам і Ентоні Блінкену за цей своєчасний і важливий пакет заходів безпеки, який допоможе нам перемогти триваючу російську агресію. Цей крок свідчить про високий рівень довіри та співпраці між Україною та США», – заявив Кулеба.

«Прибуття першого судна з українським збіжжям до турецького порту є сигналом надії для кожної сім’ї на Близькому Сході, в Африці та Азії: Україна вас не залишить. Ми завжди були, є, і будемо надійним постачальником аграрної продукції. На відміну від росії, ми не граємо у «голодні ігри. Повна відповідальність за подальше функціонування «зернового коридору» лежить на Росії. У разі дотримання нею своїх зобов’язань, український продовольчий експорт і надалі гарантуватиме стабільність для наших близькосхідних, африканських і азійських друзів», — прокоментував  Кулеба перший вдалий рейс з українським зерном.

Також міністр повідомив про хід підготовки другого саміту Міжнародної Кримської платформи 23 серпня. «Зарано розкривати всі карти, ми в процесі. Але можу сказати, що нові підтвердження від країн про те, що вони приєднаються до саміту, надходять щодня. Сигнал, який ми надсилаємо світові проведенням цього саміту, дуже простий: за будь-яких обставин, Україна ніколи, за жодних умов, не забуде про жодну свою окуповану територію, зокрема про Крим», — наголосив він.

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця

Сергій Кислиця деталізував неможливість припинення вогню. «Складна річ у зв’язку з припиненням вогню випливає з простого факту: Україна не може прийняти, що її територія захоплена іншою країною, і росія, схоже, не готова прийняти те, що території, захоплені російськими військами, не будуть анексовані», – заявив Кислиця.