Путін погрожує західним країнам націоналізувати їхню власність у відповідь на санкції

Путін погрожує західним країнам націоналізувати їхню власність у відповідь на санкції. Пєсков зазначив, що путін не проти зустрітися з Зеленським, але попередньо має бути підготовлений конкретний письмовий документ. Лавров стурбований, що Україна може вийти з переговорного процесу після виявлених у Бучі, Ірпені та Гостомелі військових злочинів російської армії.

Президент росії володимир путін

Механізм націоналізації активів доступний не лише європейським політикам, нагадав президент росії путін, коментуючи плани недружніх кроків щодо російських активів.

“Ми спостерігаємо чергову спробу наших партнерів перекласти свої власні помилки у сфері економіки та енергетики на Росію. І вирішувати питання і проблеми, що виникають у зв’язку з цим знову за наш рахунок. Більше того, чуємо вже й заяви офіційних осіб про можливу націоналізацію наших деяких активів. Ну так ми далеко зайдемо. Нехай ніхто не забуває, що двостороння зброя”, – заявив російський президент.

Маркер заяви: Внутрішньоросійський дискурс

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

Дмитро Пєсков зазначив, що президент росії путін ніколи не відмовлявся від зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, але її черга настане, коли буде підготовлено конкретний письмовий документ. Таку заяву політик зробив на фоні інформації про те, що така зустріч може не відбутися з ініціативи української сторони.

Крім цього, Дмитро Песков назвав вислання російських дипломатів європейськими країнами, яка відбулася на фоні відкриття звірств російської армії в Бучі, Гостомелі та Ірпені після того як вони були звільнені українською армією, недалекоглядним кроком. 

Маркер заяви: Зовнішньополітичні вимоги держави-окупанта

Міністр закордонних справ рф Сергій Лавров

Сергій Лавров зазначив, що Україна після інциденту в Бучі спробувала зупинити перемовини з росією. 

“Саме в той момент, коли, відповідно до домовленостей у Стамбулі, російська сторона як жест доброї волі вирішила провести деескалацію ситуації на землі, насамперед у Київській та Чернігівській області, – саме в цей момент, через три дні після того, як наші військові вийшли з міста Бучі, там було організовано провокацію, про яку ми сьогодні говоримо”, – сказав він у вівторок журналістам, передає російський “Інтерфакс”.

Коментар ОПОРИ: заяви Лаврова цинічні, бо саме російські війська здійснювали військові злочини в Бучі, що вже було доведене не лише українською владою, але і західними та навіть російськими незалежними ЗМІ. Що стосується тези про виведення російських військ з під Києва та Чернігівської області, то їх вивенення повязане з двома факторами: значні втрати та необхідність їх перекидання на східний фронт, де росія хоче здійснити спробу наступу, щоб окупувати Донецьку та Луганські області. 

Маркер заяви: Зовнішньополітичні вимоги держави-окупанта