Вирішити всі питання з росією одним “пакетом” домовленостей не вдасться – Зеленський

Зеленський зазначив, що вирішити всі питання з росією одним “пакетом” домовленостей не вдасться. Він озвучив, що перше питання, яке обговорювалося  – гарантії безпеки. Другий пункт, який обговорювався, – це Крим. До Донбасу руки не дійшли, тому що росія має своє бачення Донбасу, а ми маємо своє. 
Кулеба та Подоляк закликали західні країни надати більше озброєння Україні. 
Сергій Кислиця засудив військові злочини виступаючи з трибуни ООН. 
Данілов зазначив, що росія може застосувати хімічну зброю і Україна готова до цього.

Президент України Володимир Зеленський

Україна готова вступити в НАТО попри погрози РФ, але через неготовність держав Альянсу до цього змушена шукати гарантії безпеки. Про це заявив президент в інтерв’ю українським журналістам.

Крім цього, президент Володимир Зеленський вважає, що навіть після розкриття страшних наслідків окупації українських міст російськими військовими потрібно продовжувати переговори з російською стороною – хоча б для вирішення гуманітарних питань. 

“Всі ми навіть можливість перемовин – я не про зміст – будемо сприймати як виклик, перш за все свій внутрішній, людський… Коли ти береш себе в руки, а це просто потрібно робити, я вважаю, що в мене немає просто іншого вибору – то буде інший виклик, всередині держави. Тому що всі розуміють, що те, що вони зробили, – пробачення цьому немає…. Кожна така трагедія буде бити тобі по руках щодо тих чи інших перемовин. Тут треба все одно знаходити можливості щодо таких кроків”, – зазначив Президент.

Президент Володимир Зеленський заявив, що наразі на переговорах про озвучені росією “денацифікацію і демілітаризацію” не йдеться, бо ці питання Україна відкинула на самому початку.

Президент вважає, що на сьогодні перемогою України буде відстояти свої території, які Київ контролював до 24 лютого, а великою перемогою буде забезпечити суверенітет і територіальну цілісність України.

Володимир Зеленський вважає, що вирішити всі питання з росією одним “пакетом” домовленостей не вдасться. За його словами,  пропозиції України щодо гарантій безпеки в силі, але він чекає відповідей від партнерів, які готові надати різні гарантії. 

“Перше питання, яке обговорювалося  – гарантії безпеки. Другий пункт, який обговорювався, – це Крим. До Донбасу руки не дійшли, тому що росія має своє бачення Донбасу, а ми маємо своє. Я вважаю, що ми не зможемо домовитися одразу по всіх пунктах, навіть якщо в нас будуть перемовини. Якщо сторони хочуть закінчити війну, – і це вже не лише ми і російська федерація, а й західні наші партнери – то всі повинні над цим працювати щоденно”, – зазначив президент.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Голова МЗС Дмитро Кулеба закликав Німеччину та інші країни ЄС виправити помилки їхньої колишньої політики щодо рф шляхом негайного надання Україні необхідної зброї та запровадження санкцій проти рф. Про це він написав у Twitter, повідомляє “Європейська правда”.

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця

Під час свого виступу на Раді безпеки ООН український дипломат засудив воєнні злочина російської армії в Бучі, Ірпені та Мотижені, а також звинуватив представника росії в ООН у поширенні брехні про те, що російські військові цього не робили.

Секретар РНБО Олексій Данілов

Секретар РНБО вважає, що росія може використати хімічну зброю в Україні, і наша країна має бути до цього готовою.

“Ви знаєте, що вони, незважаючи на заборону взагалі всіх міжнародних інституцій про використання хімічної зброї, використовували її свого часу в Сирії. У нас є чітке усвідомлення, що вони можуть це зробити на території нашої країни. Ми маємо до цього бути готові” зазначив Данілов

Член переговорної групи України Михайло Подоляк

Політик закликає західні країни надати Україні зброю для протидії російській агресії. Про це він написав у своєму Twitter.“Європі, яка все ще боїться залишитися без газу/нафти, час зрозуміти: Буча – лише початок правди про сучасну РФ. Далі будуть сотні інших українських міст, де побував людожерський “русский мир”. Не хочете страждати від “бучанського синдрому” завтра – дайте важку зброю сьогодні” – написав політик.