Середа 29 червня відзначилась в офіційних позиціях російських політиків змінами цілей «спецоперації», переживаннями нової концепції НАТО та черговими заявами щодо «ураження по військових об'єктах і лише високоточною зброєю». Володимир Путін журналістам назвав одну з нових цілей «спецоперації», яка полягає у гарантіях безпеки самої росії. Марія Захарова стверджує, що на звільнених територіях відновлюється економіка та промисловість. Не мовчали і представники переговорної групи: Мединський заявляє, що мета Заходу спровокувати розпад росії, а Слуцького непокоїть нова концепція НАТО щодо визнання росії прямою загрозою безпеці Альянсу. В цей же час, Володін заспокоює росіян, що національна валюта зміцнюється, а рубль підкріплений реальними товарами та ресурсами.
Президент росії володимир путін
Володир путін в черговий раз публічно змінив цілі «спеціальної воєнної операції»: «Кінцева мета мною позначена – це звільнення Донбасу, захист цих людей і створення умов, які б гарантували безпеку самої Росії. От і все. І робота йде спокійно, ритмічно. Ну, як ви бачите, війська рухаються і досягають тих рубежів, які ставляться як завдання на певному етапі цієї бойової роботи. Все йде за планом», – сказав путін. Водночас, президент заявив журналістам щодо цілей операції, що нічого не змінилось: «Нічого не змінилося, я б сказав, рано-вранці 24 лютого. Я ж сказав про це прямо, привселюдно, на всю країну, на весь світ. Мені додати до цього нічого. Нічого не змінилось».
Коментар ОПОРИ: цілі так званої операції змінювались протягом війни декілька разів. Денацифікація, демілітаризація, знищення націоналістів, недопущення НАТО до російських кордонів на сході – далеко не повний перелік різноманітних та офіційних цілей росії.
Також путін не вважає терактом вибух у торговому центрі у Кременчуку. «Та немає там жодного теракту. Я знаю, і ми багато разів це говорили, показували це, з безпілотників видно, коли розміщують зброю, комплекси РСЗВ, артилерію, важку техніку загалом у житлових кварталах, ще десь. Просто так «по полям» у нас ніхто не стріляє», – сказав він.
Президент росії висловився з приводу політики Заходу щодо України, за рахунок якої досягається імперські амбіції об’єднаного Заходу. «Заклик до України продовжувати бойові дії та заклик відмовитися від подальших переговорів підтверджує лише наші припущення про те, що Україна – це не мета, благо українського народу – це не мета об’єднаного Заходу та НАТО. Це засіб для захисту своїх власних інтересів. Тобто руками українців, українського народу натовці та провідні країни НАТО просто хочуть самоствердитись додатково, утвердити свою роль у світі, підтвердити не лідерство, а свій гегемонізм у прямому розумінні цього слова, свої імперські амбіції», – сказав він.
Голова Держдуми Росії Вячеслав Володін
Вячеслав Володін стверджує, що національна валюта зміцнюється, а рубль забезпечений реальними товарами та ресурсами. Політик прогнозує послаблення євро та повернення до національних валют країнами ЄС. На його думку заяви західних політиків щодо великого курсу рубля не виправдалися, разом з тим проблеми навпаки розпочались в Європі. «Раніше багаті країни Євросоюзу могли надавати допомогу біднішим євросусідам. Нині у них самі проблеми. Німеччина та інші північноєвропейські держави, які ще сім років тому витягували з дефолту Грецію, сьогодні навряд чи зможуть допомогти. Ситуація за цей час у них стала лише гіршою. США не поспішають на допомогу європейським країнам. Їм ця ситуація вигідна. Слабшає зона євро, що конкурує з доларовою. Європі нав’язуються дорожчі американські ресурси», – заявив Володін.
Коментар ОПОРИ: падіння курсу не пов’язана зі зміцненням валюти та забезпеченням рубля виробництвом товарів. У зв’язку з безпрецедентними західними санкціями зміцнення рубля відбувається тому, що Центральний банк РФ прибрав його конвертованість — немає ринкового формування курсу. Зараз виходить, що ЦБ сам регулює та формує курс валют. Великої необхідності у валюті для росії зараз немає, оскільки імпорт різко впав, купувати за неї просто нічого і виник надлишок валюти в країні. Водночас, за даним курсом вдало вдається платити менше російським військовим. Адже за різними даними військові отримують приблизно по 50 доларів за день, а зарплата в рублях за новим курсом становить 80-90 тисяч рублів, замість обіцяних 200 тисяч.
Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков
Офіційному речнику кремля у середу 29 червня залишилось тільки коментувати висловлювання західних політиків щодо російських колег, які стосувались Захарової та путіна. «На жаль, тут бачимо низький рівень і особистої, і політичної культури. Таке хамство, а інакше це не назвеш, кидає тінь на країну, яку він репрезентує», – заявив Пєсков. «Цей міністр(Бен Уолес), знову ж таки, на жаль, не самотній у своєму агресивному безкультур’ї. Бачимо та інших таких. Вони можуть вирішувати проблеми. Вони їх тільки творять», – констатував представник Кремля.
Коментар ОПОРИ: цивілізований світ перестає серйозно сприймати російських політиків, дозволяє собі відкрито констатувати їх професійні якості та рівень російської дипломатії загалом.
Речниця міністерства закордонних справ росії Марія Захарова
Марія Захарова заявила на брифінгу, що у ході операції збройні сили росії завдають ударів виключно по військових об’єктах і лише високоточною зброєю. «На звільнених від неонацистських формувань територіях налагоджується мирне життя, відновлюється економіка та промисловість, відбудовується інфраструктура, розпочинають роботу підприємства, відкриваються школи, дитячі садки, поліклініки, лікарні. На 1 липня намічено поновлення вантажного та пасажирського залізничного сполучення між Кримом та Мелітополем. З 24 лютого було доставлено близько 37 тис тон продуктів харчування та інших предметів першої потреби», – сказала Захарова.
Також речницю обурив факт виступу Володимира Зеленського по відеозв’язку на Раді Безпеки ООН щодо ракетних ударів по Україні. «Очевидно, що основним завданням Києва було прагнення подолати «втому» від української проблематики та створити сприятливе тло для нарощування масштабів військової підтримки з боку західних держав. Однак Зеленському не вдалося досягти поставленої мети та підняти «градус дискусії» в Раді навіть після презентації чергового продукту української агітпропаганди. Розуміємо, що вся історія навколо Кременчука явно присвячена саміту НАТО в Мадриді», – заявила Захарова.
Керівник делегації рф на переговорах з Україною Володимир Мединський
Захід докладає зусиль для перетворення локальної операції в Україні на повномасштабну Громадянську війну. Про це заявив Володимир Мединський у інтерв’ю російським ЗМІ. «Ми це бачимо і зараз – скільки зусиль докладає Захід, щоб максимально збільшити кількість жертв в Україні, щоб перетворити локальну військову операцію на повномасштабну Громадянську війну», – сказав Мединський. Помічник президента вважає, що Захід намагається домогтися поразки росії на полі бою. Це дозволить послабити країну та спровокувати її розпад. «Мета і не ховається – поразка Росії на полі бою, її ослаблення і, як наслідок, повторення трагедій 1917 і 1991 рр. – розпад єдиної держави», – наголосив він.
Член переговорної групи, депутат Держдуми Леонід Слуцький
Леонід Слуцький відреагував на концепцію саміту НАТО у Мадриді. «Росія передбачувано названа найбільшою загрозою безпеці Північноатлантичного блоку. Знов фактичне протистояння нашій країні офіційно визначено як сенс існування Альянсу і, водночас, виправдання політики «відчинених дверей», яка, власне, і призвела до сьогоднішньої ситуації», – заявив Слуцький.
Політик перекручує заяву Генерального секретаря НАТО Столтенберга: «Столтенберг заявив, що НАТО підтримуватиме Київ стільки, скільки потрібно. Іншими словами, Україну використовуватимуть у спробах послабити нашу країну стільки, скільки буде потрібно Брюсселю та Вашингтону. Нехай і до останнього українця»,- відмітив він. «Стратегічна концепція НАТО – це глухий шлях. Рішення саміту в Мадриді ставлять під загрозу безпеку як на континенті, так і за його межами», – додав Слуцький.