У п’ятницю 17 червня під час проведення ПМЕФ володимир путін заявив про те, що відбувається у світі - не результат подій останніх місяців, у тому числі спеціальної військової операції, все почалося задовго через безвідповідальну політику G7. Дмитро Медведєв запевняє, що міжнародні компанії втрачають багатомільярдні збитки, Небензя розмірковує про несамостійність ЄС та його залежність від НАТО. Дмитро Пєсков сказав, що росія буде посилено слідкувати за інтеграційними процесами України в ЄС, а Слуцький назвав візовий режим України з росією «провокацією».
Президент росії володимир путін
«Надзвичайно важливої», як її широко анонсували, промови володимира пуіна під час ПМЕФ не вийшло. Путін обмежився усталеними заявами про невдалий блицкриг проти економіки росії, неминуче виконання задач «СВО» в Україні, безвідповідальної політики G7 та «ленінську» Україну.
«Усі завдання спеціальної військової операції, безумовно, будуть вирішені… Сучасний світ проходить епоху кардинальних змін. Ламаються та дають збої міжнародні інституції, гарантії безпеки девальвуються. Захід принципово відмовився виконувати взяті він раніше зобов’язання. Досягти з ним якихось нових домовленостей виявилося просто неможливо.У ситуації, що склалася, на тлі зростаючих для нас ризиків і загроз рішення Росії про проведення “спеціальної військової операції” було вимушеним. Важким, безумовно, але вимушеним та необхідним… Ми крок за кроком нормалізуємо економічну ситуацію. Російські бізнес та влада під час запровадження санкцій проти Росії працювали зібрано та згуртовано. Ми придушили інфляційний сплеск, державні фінанси є стійкими. Росія впорається з будь-якими викликами, про це говорить уся її тисячолітня історія», сказав путін.
Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков
У Кремлі уважно спостерігають за ситуацією з можливим вступом України до ЄС через посилення оборонної складової Євросоюзу, заявив прес-секретар президента рф Дмитро Пєсков. «Це, як і раніше, залишається іншою площиною (не військово-політичною). Хоча, звичайно, це вимагає нашої підвищеної уваги, тому що ми всі знаємо про інтенсифікацію в Європі дискусій щодо посилення оборонної складової Євросоюзу – військова, оборонна та складова в галузі безпеки. Там різні відбуваються трансформації, які ми, звичайно, ретельно спостерігаємо», – сказав Пєсков.
Заступник голови Ради Безпеки російської федерації Дмитро Медведєв
Дмитро Медведєв заявив, що міжнародні компанії втрачають багатомільярдні збитки внаслідок запроваджених санкцій. «Найбільша держава (США) вирішила покарати інших за погану поведінку – Росію, Китай, Іран, КНДР. Звичайно, безуспішно, оскільки політику іноземної (а тим більше – ядерної) держави ніяк не змінити. Ні на йоту. Але головком вирішив і зробив. Внаслідок рішень такого головнокомандувача, але не президента США, велика кількість американських та міжнародних компаній просто втрачають величезні багатомільярдні потужності у нас у країні», – сказав Медведєв. Натомість за його словами це не впливає на росію, в якій все залишиться, але під іншими брендами.
Член переговорної групи, депутат Держдуми Леонід Слуцький
Слуцький не виключає, що переговори з Україною можуть відновитись найближчим часом. «Не виключаю, що продовжимо найближчим часом. Не впевнений, але не виключаю», – сказав Слуцький. «Переговори можуть відновитися лише на основі порядку денного президента РФ», – додав він.
Крім цього, депутат виступає за збереження безвізового режиму з Україною, оскільки в Україні є багато родичів росіян. А на рішення України запровадити візовий режим зазначив, що не потрібно «симетрично реагувати на провокацію».
Постійний представник російської федерації при ООН Василій Небензя
У п’ятницю 17 червня представництво рф при ООН у Twitter опублікувало низку критичних меседжів Василя Небензі у бік Європейського Союзу, НАТО та України. Постпред намагався довести, що ЄС підпорядковується НАТО, завдяки «допомозі» європейських «цивілізованих» держав щотижня гинуть люди на Донбасі, санкції Заходу спровокували продовольчу та енергетичну кризу.
«У світлі явної ворожнечі ЄС до росії у нас немає іншого вибору, крім як переглянути наші фундаментальні підходи до розвитку відносин з цією організацією. За останні роки росія звикла розраховувати тільки на себе. Будучи як європейською, так і азіатською державою, ми будемо будувати відносини з державами, які мають самостійну позицію і не бояться захищати свої інтереси. Європейський Союз більше не входить до числа таких», – написав Небензя