Українське керівництво визнає, що об’єкти цивільної та військової інфраструктури України продовжують зазнавати постійних руйнувань від обстрілів РФ, а домовленості про організацію гуманітарних коридорів регулярно порушуються окупантами. В цих умовах влада декларує наміри адаптувати українську економіку до воєнного часу і веде перемовини з міжнародними організаціями про фінансову допомогу Україні.
Президент України Володимир Зеленський
Президент Зеленський повідомив, що Росія не дотримується обіцянок про створення гуманітарних коридорів для мешканців оточених і окупованих російською армією міст.
У своєму відеозверненні Володимир Зеленський закликав громадян РФ вийти з протестами проти війни в Україні. Також він відзначив званням “Місто-герой” Харків, Чернігів, Маріуполь, Херсон, Гостомель і Волноваху, цивільне населення яких було жорстоко атаковане російської армією.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль
Керівник українського уряду закликав владу областей в тилу, які прийняти евакуйованих жителів з районів бойових дій, забезпечити їх роботою шляхом розгортання підприємств та налагодження виробництва. Також прем’єр-міністр звернувся до роботодавців, представників бізнесу та евакуйованих людей із закликом до відновлення роботи за місцем свого перебування. Уряд анонсував оновлену програму Є-підтримка, в рамках якої кожен найманий працівник, кожен ФОП, в якого війна забрала роботу, зможе отримати допомогу в розмірі 6,5 тисяч гривень.
Також в цей день Денис Шмигаль підписав офіційне звернення до США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Франції, Італії, Японії щодо припинення членства Росії та Білорусі в Міжнародному валютному фонді та всіх організаціях Світового банку. Через розв’язану в Україні війну країни-агресори порушили свої зобов’язання перед цими інституціями щодо підтримки економічної стабільності.