Маю надію що буде прийняте політичне рішення про надання ракет ATACMS – Резніков
Російські окупанти не мають значних просувань на фронті, але на Авдіївському напрямку, Бахмутському, Харківщині та деяких інших напрямках зараз найважчі бойові дії – про це повідомив Володимир Зеленський. Водночас українські політики все активніше заявляють про необхідність знищення Кримського мосту та потребі в далекобійних ракетах ATACMS. Олексій Резніков анонсував більше військової допомоги від США, Данії та Норвегії. Також він спростовує ідею замороження «конфлікту» з росією та заявляє про повне звільнення усіх територій України. А Михайло Подоляк заявляє, що варто очікувати нових інцидентів, подібних до вибухів у Криму.
Андрій Єрмак закликає у відповідь на ядерний шантаж росії застосувати санкції проти «Росатома». Своєю чергою, Президент України наголошує, що російська армія повинна відійти з території АЕС і всіх сусідніх районів. В Україні тим часом, за словами Дениса Шмигаля, стан готовності об’єктів житлового фонду вже становить 72%, теплових мереж — 74%. А освітній процес з 1 вересня буде відбуватись у змішаному форматі. Олена Зеленська підтримала проєкт Superhumans – спеціалізованої клініки з протезування та реконструкції.
Президент України Володимир Зеленський
«Кожна людина має свій домашній простір. І це не лише окрема квартира або будинок. Це частина міста чи села, де людина спілкується, працює, зустрічається з друзями, кохає, виховує дітей. Російські окупанти розстрілюють із танків житлові будинки, накривають міські квартали з артилерії та наводять ракети на цивільні об’єкти саме для того, щоб знищити весь цей простір життя, щоб убити відчуття дому», – написав у Telegram Володимир Зеленський.
Посол Киргизстану Ідрис Кадиркулов, Румунії – Александру Віктор Мікула, Бельгії – Петер Ван де Вельде та Іспанії – Рікардо Лопес-Аранда Хагу розпочали дипломатичну місію в Україні. «Цінуємо, що в цей складний час посольства стратегічних партнерів і дружніх країн продовжують працювати на повну. Це має велике значення для наших двосторонніх відносин і підтримки України», – прокоментував Президент зустріч з послами.
За словами Президента, повноцінна робота посольств у Києві є свідченням міцності держави. «Сьогодні у Софії Київській відбулася церемонія вручення вірчих грамот новими послами іноземних держав, які прибули працювати в нашу столицю. Повноцінна робота посольств, присутність послів у Києві – це одне з важливих підтверджень міцності нашої держави, української здатності боротись і перемагати. Вже 55 дипломатичних представництв відновили роботу. А сьогодні вірчі грамоти вручили нові посли Бельгії, Іспанії, Киргизстану та Румунії», – заявив у вечірньому зверненні Зеленський.
Володимир Зеленський під час спілкування зі студентами Чилі заявив, що неможливо знайти посередника між країною, яка захищає свою землю, та агресором, який вирішив її зруйнувати та скоює нелюдські злочини. «Які можуть бути посередники між людьми і звіром? Ви не знайдете посередників, бо Росія не хоче закінчувати цю війну», – зазначив він.
«Для нас дуже важливо, щоб ви приєдналися до санкційної політики Європейського Союзу, США, Канади, інших. Щоб країни Латинської Америки також не торгували з державою-терористом. Росія повинна знати, що ціна за війну, за всі ці жертви висока, щоб це було прикладом для інших країн», – закликав Президент України.
Він також закликав студентську спільноту в Чилі поширювати тільки правду про війну. «Коли якась держава перетворює енергетичну бідність чи голод на зброю – це удар по кожному у світі. Коли якась держава намагається підкорити іншу, бо хоче бути колонізатором, – це загроза для всіх, хто цінує свою незалежність. І коли людей убивають просто за те, що вони є, за те, що вони – свого народу, за те, що вони не відмовляються від своєї Батьківщини, це загроза людяності як такій», – заявив Зеленський.
Крім цього, Президент заявив, що українські дипломати, українські атомники й МАГАТЕ – у постійному контакті і зараз вони працюють над направленням місії МАГАТЕ на Запорізьку атомну станцію. «Лише абсолютна прозорість і контрольованість ситуації на ЗАЕС і навколо неї для Української держави, для міжнародної спільноти, для МАГАТЕ може гарантувати поступове повернення до нормальної ядерної безпеки. Російська армія повинна відійти з території АЕС і всіх сусідніх районів, забрати свою військову техніку зі станції. Це має відбутися без жодних умов і якнайшвидше. Україна готова забезпечити належний контроль з боку МАГАТЕ, і відповідна місія може бути направлена на Запорізьку станцію в легальний спосіб, дуже швидко й максимально ефективно», – наголосив Глава держави.
Також Володимир Зеленський озвучив поточну ситуацію на фронтах. «Авдіївський напрямок, Бахмутський, Харківщина, деякі інші напрямки – там зараз найважчі бойові дії. Я вдячний кожному й кожній, хто витримує цей тиск, хто боронить позиції та допомагає нашим воїнам. У Запорізькій області, у деяких районах півдня країни окупанти намагаються покращити своє становище, але стратегічно це безнадійно для них. Українські воїни крок за кроком знищуватимуть потенціал окупантів, і настане день, коли ворог згине і на Запоріжжі, і на півдні, і на сході країни, і в Криму. Окупанти згинуть, як роса на сонці, і наша оборона є й буде цим сонцем», – заявив він.
Президент прокоментував терористичний акт окупантів у Харкові, внаслідок якого є загиблі цивільні. «Коли чуєш про харківську Салтівку – це знову біль. Біль за всю Україну. Біль за Харків. Ракетний удар… По гуртожитку… Будівля вщент зруйнована. Точну кількість загиблих і поранених встановлюємо. Підлий і цинічний удар по цивільних, що не має жодного виправдання й демонструє безсилля агресора. Не пробачимо, помстимося», – заявив Зеленський.
Перша Леді України Олена Зеленська
Олена Зеленська приєдналася до команди проєкту Superhumans – спеціалізованої клініки з протезування та реконструкції. «Щодня всі ми бачимо страшні наслідки російської агресії. Росія руйнує не лише міста й будинки, вона калічить наших людей – дітей і дорослих. Вони втрачають руки та ноги, зазнають опіків і поранень, у них розвивається посттравматичний стресовий розлад. Але ми цінуємо кожне життя. Ми боротимемося за кожну людину й за те, щоб вона відновилася після будь-якої травми, щоб мала всі можливості для повноцінного та щасливого життя», – зазначила Олена Зеленська.
«Наші співвітчизники, які зазнали поранень чи ампутацій, – супергерої, вони пережили страшні випробування та вийшли з них іще сильнішими. Вони мають бачити повагу від інших та почуватися впевнено й вільно», – додала вона.
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак
Андрій Єрмак наголосив на різниці між європейським народом та російським. «Різниця між українським європейським народом та представниками російського відсталого середньовіччя в тому, що ми шукаємо мир та красу і перетворюємо руїни на сучасне та розвинене середовище, завжди. Так було після радянської руїни – ми збудували чудову країну, у той час як представники відсталого середньовіччя досі шукають цю руїну у коловороті історії. Але відсталість ніколи не переможе прогрес. Україна переможе. росія буде ізольована», – сказав Єрмак.
Керівник Офісу закликав у відповідь на ядерний шантаж росії застосувати санкції проти «Росатома». «Санкції проти «Росатома» та ядерної галузі рф. Це саме те, що потрібно зробити у відповідь на ядерний шантаж від держави-терориста. Група Макфола-Єрмака наголошувала на цьому у нашому Плані дій», – заявив Єрмак.
Також Андрій Єрмак повідомив про зустріч з журналістом Саймоном Шустером. «Робимо все для того, щоб увага світу до війни в Україні була на топ-рівні. Сьогодні поговорив з журналістом Саймоном Шустером, професіоналізм якого дуже поважаю. Саймон пише книгу про події в Україні. Розмовляли про війну, санкції, ядерну загрозу, гарантії безпеки та відбудову України після перемоги. До речі, тепер маю спеціальний патріотичний світшот від Balenciaga на підтримку платформи United24. 100% прибутку з його продажу буде переказано саме на напрям «Відбудова України». А це школи, лікарні та інша важлива інфраструктура», – наголосив Єрмак.
Андрій Єрмак повідомив про можливе обмеження поїздок росіян до Данії. «Данія також може обмежити в‘їзд туристів з рф», – анонсував Єрмак.
Міністр оборони України Олексій Резніков
Україні варто очікувати додаткову військову допомогу від західних партнерів. Олексій Резніков у Twitter повідомив про результативні бесіди з міністрами міноборони США, Данії та Норвегії.
«Чудово поспілкувався Ллойдом Остіном. Ми обговорили поточну безпекову ситуацію, нові потреби на полі бою та шляхи посилення можливостей української армії. Додаткова американська допомога з безпеки незабаром з’явиться», – заявив Резніков. «Вчора я мав телефонну розмову зі своїм другом і колегою Бьорном Арілдом Грамом. Ми вдячні Уряду Норвегії за рішення надати новий пакет військової допомоги та навчати українських бійців», – прокоментував Резніков розмову із норвезьким колегою. «Дуже продуктивна дискусія сьогодні з моїм колегою та великим другом Мортеном Бодсковим: підсумки Копенгагенської конференції, співпраця Данії та України, зміцнення спроможностей української армії. Я вдячний людям Данії за підтримку. Ми переможемо!», – додав міністр оборони.
Міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю «Голосу Америки» повідомив, що до лав української армії мобілізовано вже досить багато людей, наразі потрібні насамперед певні спеціалісти: оператори БПЛА, айтівці, зв’язківці, артилеристи та ін. «Завдання стосовно мобілізації визначаються Генеральним штабом. Вони оцінюють кількість сил та засобів, які їм потрібні на той чи інший момент ведення бойових дій, оцінюють втрати… Саме Генштаб чітко знає, на якому напрямку, в якому виді сил чи військ потрібне заміщення, або відвести бригаду на відновлення боєздатності й замість неї ввести резерв…Але наскільки я знаю, сьогодні мобілізаційні потреби задовільняються через пошук конкретних фахівців», – зазначив він.
Резніков в інтерв’ю прокоментував імовірність замороження війни. «Я не думаю що можливий варіант замороження, можливий варіант пониження активності в залежності від того, який сезон. Сучасна війна це війна ресурсів. Ресурси вони звісно виснажуються в обох сторонах. І відповідно кожна сторона потребує часу на відновлення. Це і стосується нашого ворога. Сьогодні, за різними даними, вони втратили мінімум третину свого бойового потенціалу, який був застосований в нападі…Охолодження ситуації з точки зору активності бойових зіткнень – можливий. Замороження того, що люди хочуть називати конфліктом я не бачу, тому що це не є конфлікт – це є війна. Це відкрита війна двох регулярних армій. При чому одна армія вторглася на територію свого сусіда, без жодного легітимного пояснення і взагалі права на це. Тому це війна на виживання. Ми будемо захищати себе, щоб вижити», – наголосив міністр.
Також Олексій Резніков прокоментував можливість ударів по Криму американською зброєю та висловив сподівання на поставки ракет ATACMS. «У нас є домовленості зі Сполученими Штатами, що ми не будемо використовувати зброю, надана нам США або партнерами, по території рф. Але якщо ми сьогодні говоримо про деокупацію тимчасово окупованих територій України, де знаходиться ворог, то відповідно у нас таких обмежень немає», – заявив Резніков. «Маю надію що буде прийняте політичне рішення про ракети ATACMS, які ще додатково нададуть дуже багато позитиву на полі бою на користь України та цивілізованого світу», – додав він.
Крім цього, міністр оборони заперечив, що хоча б один HIMARS був знищений. «Абсолютно відповідально можу сказати, жодного HIMARS не втрачено. Тому коли ви читаєте в російських ЗМІ або медіа, або соцмережах, що «солдат Іванов з калашниковим увірвався і побачив вантажівку, в якій він знищив автоматом калашникова одночасно 12 хаймарсів, можете просто посміятися, покрутити (біля скроні) і сказати – ну така у них система пропаганди. Це дурня», – повідомив Резніков.
Член переговорної групи України, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк
Подоляк в інтерв’ю The Guardian зазначив, що Кримський міст треба знищити. «Це незаконне будівництво та основні ворота для постачання російської армії у Криму. Такі об’єкти мають бути знищені», – заявив Подоляк. «Щодо «Керченського мосту». У міжнародному праві зафіксовано: Крим – це Україна. А тому цей міст – банальний об’єкт незаконного будівництва, дозволу на спорудження якого Україна не давала. Він завдає шкоди екології півострова, а тому має бути демонтований. Добровільно чи ні – не суттєво», – додав у Twitter Подоляк.
Крім того, за словами Подоляка, у «найближчі два-три місяці» варто очікувати нових інцидентів, подібних до вибухів у Криму. «Звичайно, я згоден із Міноборони Росії, яке прогнозує більше подібних інцидентів у найближчі два-три місяці. Я вважаю, що ми могли б побачити більше таких випадків», – зазначив він.
Також Подоляк в інтерв’ю розповів, що під час українського контрнаступу не використовується російська тактика. «Росія начебто навчила всіх, що для контрнаступу потрібна величезна кількість живої сили, як гігантський кулак, і треба рухатися лише в одному напрямку. Ми не використовуємо тактику 60-х та 70-х років минулого століття», – наголосив він.
«Росіяни, які півроку вщент руйнують українські міста, всерйоз кажуть, що це… НАТО та США затягують «конфлікт в Україні». Що ж, справді, лише швидка передача нам більших обсягів важкої військової техніки прискорить «урочисту втечу» російського війська за межі України та фінал війни…», – зазначив радник.
Прем’єр – міністр України Денис Шмигаль
Денис Шмигаль розповів поточну ситуацію з опалювальним сезоном. За його словами, стан готовності об’єктів житлового фонду вже становить 72%, теплових мереж — 74%. «Розглянули питання реалізації заходів щодо зменшення споживання енергоресурсів, серед яких переведення теплогенеруючих підприємств на альтернативні види енергії та термомодернізація. Дав доручення обласним адміністраціям спільно з органами місцевого самоврядування забезпечити створення резервних запасів матеріалів, обладнання та палива», – заявив прем’єр.
Також він повідомив, що обговорили під час селекторної наради з керівниками областей підготовку до навчального року. «Готуємося до змішаної форми навчання з 1 вересня. Аби учні й студенти, які хочуть вчитися очно в школах і вишах, отримали таку можливість. І щоби батьки й діти, які переживають за свою безпеку, отримали можливість здобувати якісну освіту онлайн», – заявив Шмигаль.
«Безпека закладів освіти залишається пріоритетом. Спільно з партнерами продовжуємо реалізацію програми «Безпечна школа». ДСНС також розпочала тренінги з підвищення рівня цивільної безпеки, а МВС та МОН запровадили так звані «класи безпеки», спрямовані на вивчення основ цивільного захисту та безпеки життєдіяльності», – додав він.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба«Зброя була в центрі уваги моєї розмови з державним секретарем США Ентоні Блінкеном: ми скоординували її подальше постачання зі США та від партнерів. Військова допомога Україні скорочує війну та залишається найкращою інвестицією в довгострокову безпеку Європи та світу. Вдячний за непохитну підтримку США», – заявив Кулеба за підсумками розмови з держсекретарем США.