Українські посадові особи наполегливо закликали країни НАТО забезпечити захист повітряного простору України від російських атак, звертаючи увагу на їх відповідальність за жертви у разі відмови. Президент України Володимир Зеленський прямо звертався до Володимира Путіна сісти за стіл переговорів, при цьому робив це з натяками на закритість російського лідера у зовнішній комунікації. За результатами переговорів делегацій України та росії на білорусько-українському кордоні було досягнуто порозуміння про необхідність забезпечення гуманітарних коридорів та можливість встановлення режиму тимчасового припинення вогню. Варто зазначити, подальші події засвідчили відсутність реальних доказів стабільного функціонування гуманітарних коридорів, не зважаючи на певні домовленості сторін.
Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський повідомив про втрати армії держави-окупанта (близько 9 тисяч осіб) та закликав керівництво росії забрати своїх солдат з території України. Зеленський пообіцяв українцям відновлення державою усіх будинків та інфраструктури та закликав росіян запам’ятати слова “репарація” та “контрибуція”. Заяви Президента стосувались і внутрішнього аспекту протидії агресії, в яких було анонсовано допомогу громадянам, які втратили роботу.
Володимир Зеленський закликав Володимира Путіна сісти з ним за стіл переговорів. “Але не за 30 метрів, як з Макроном, Шольцем, я ж сусід! Я не кусаюсь”, -заявив Зеленський. Заклик у такому форматі до Путіна був пов’язаний з практикою голови кремля демонструвати на публіці дистанцію з іноземними переговорниками чи навіть найближчим своїм оточенням. При цьому Зеленський заявив, що складність переговорів з росією полягає у тому, що вона вже має відповіді на поставлені питання і переговори можуть бути беззмістовними. Як підреслив Президент, є питання, в яких можливо знайти компроміси, а й є такі, де компроміси неможливі. Окремо звертає на себе увагу заклик Зеленського до НАТО закрити повітряний простір від російської авіації та ракетних обстрілів. “Скільки ще рук, ніг, голів має відірватися, щоб ви закрили небо? Скільки вам ще потрібно?! Скажіть! Ми будемо рахувати і почекаємо цього моменту. Якщо у вас немає сил закрити небо, то дайте мені літаки”, -емоційно звернувся до партнерів Зеленський
Міністр закордонних справ України Олексій Резніков заявив, що ні в Росії, ні на Заході не вірили, що Україна протримається тиждень. Успіх України у протидії агресії було досягнуто, на його думку, завдяки зусиллям ЗСУ, керівників органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій, медиків і залізничників, усіх громадян України. Як підкреслив Резніков, російські окупанти злякалися воєнної поразки і перейшли до терористичної діяльності проти мирних громадян.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що у позиції Німеччини щодо війни проти України відбулись революційні зміни. Ці зміни були пов’язані із здійсненням Німеччиною поставки зброї до України, хоча ця країни раніше навіть оголошувала заборону на такі поставки. Менш оптимістичним був міністр у питаннях закриття неба, до якого він вчергове закликав НАТО. Він підкреслив, що “кров українців буде на їхніх руках”, якщо вони відмовляється закрити повітряний простір України від атак росіян і посилити українські сили ППО.
Давид Арахамія, член делегації України на переговорах з росією
Голова фракції Слуга народу у Верховній Раді України, член делегації України на переговорах з росією Давид Арахамія заявив, що на найближчому раунді він сподівається на прогрес у питаннях забезпечення гуманітарних коридорів в зоні бойових дій. Натомість після початку самих переговорів на білорусько-українському кордоні член делегації України Михайло Подоляк назвав основні теми для переговорів з росіянами. За його словами, порядок денний включав негайне припинення вогню, встановлення перемир’я та функціонування гуманітарних коридорів. Після завершення переговорів член української делегації Михайло Подоляк заявив, що сторони домовились про спільне забезпечення гуманітарних кордонів з можливістю тимчасового припинення вогню. При цьому Подоляк підкреслив тимчасовість можливого запровадження режиму припинення вогню.