Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/speech/www/wp-includes/functions.php on line 6121

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the polylang domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/speech/www/wp-includes/functions.php on line 6121
“Затягування” переговорів призведе до нових вимог до України – Путін – War Speeches

“Затягування” переговорів призведе до нових вимог до України – Путін

Лідер держави-окупанта Володимир Путін у розмові Президентом Франції Емануелем Макроном заявив, що спроби України “виграти час” шляхом переговорів призведе до виникнення нових вимог до неї з боку росії. Путін продовжив практику відтворення під час міжнародних переговорів пропагандистського обґрунтування причин вторгнення в Україну, що свідчить про неготовність росії до реальних переговорів. 
Натомість міністр закордонних справ росії Сергій Лавров та її деякі чиновники намагались применшити значення санкцій проти своєї держави.

Член делегації росії на переговорах з Україною Леонід Слуцький

Член делегації росії на переговорах з Україною Леонід Слуцький у низці заяв висловив позицію про можливість досягнення домовленостей з Україною про вивід цивільних осіб із зони бойових дій. Крім цього, він заявив про те, що угоди між Україною та росією можуть бути досягнуті найближчим часом і вони можуть потребуватимуть ратифікації з боку парламентів.

Маркер заяви: Зовнішньополітичні вимоги держави-окупанта.

Голова делегації росії на переговорах з Україною  Володимир Мединський за результатами раунду переговорів заявив про досягнення порозуміння з українською делегацією з деяких питань. Він підкреслив, що Україна та росія обговорили гуманітарні питання, військові проблеми і проблематику політичного врегулювання. За його словами, найбільшого прогресу було досягнуто у питаннях гуманітарних коридорів.

Коментар ОПОРИ: Подальші події засвідчили відсутність реального забезпечення функціонування гуманітарних коридорів  і масштабні порушення росією норм гуманітарного права. 

Маркер заяви: Зовнішньополітичні вимоги держави-окупанта.

Президент росії Володимир Путін

Президент росії Володимир Путін на нараді постійних членів радбезу держави-окупанта заявив, що війна (прямою мовою окупанта-”спеціальна військова-операція) йде за планом, у відповідності з графіком.  За словами Путіна, поставлені владою держави-окупанта задачі успішно вирішуються.  При цьому публічна частина цієї наради розпочалась з “хвилини мовчання”  з приводу загибелі військовослужбовців РФ.  

Очільник держави-окупанта заявив, що російська армія “намагається” намагається не допустити жертв серед цивільного населення України, “гарантувала” гуманітарні коридори, але “націоналісти”, “нацисти” та “іноземні найманці” “прикриваються” мирними громадянами як живим щитом.  Агресивна риторика лідера держави-окупанта засвідчувала готовність продовжувати наступ на мирні міста України, не зважаючи на їх масштабні руйнування і загибель цивільного населення. Путін також заявив про одноразову допомогу пораненим військовослужбовцям держави-окупанти у разі втрати придатності до служби у розмірі 2,6 млн. грн. Родинам загиблих військовослужбовців Путін обіцяв дещо більше 7 млн. рублів та щомісячну компенсацію кожному члену родини.

Коментар ОПОРИ: Попередні заяви російських політиків та наближених до кремля експертів засвідчували їх впевненість у швидкому досягненні завдань із захоплення України, натомість пізніше вони вже заявляли про прогнозованість нинішніх строків війни. Путін відтворив вже традиційну для росії маніпуляцію про те, що ЗСУ знаходиться в містах, ніби вони мають знаходитись в чистому полі і без бою віддавати окупанту міста. Окремо Путін заявив про те, що Україна нібито тримала більше трьох днів більше 3 тис. громадян Індії на залізничному вокзалі Харкова. 

Маркер заяви: Внутрішньоросійський дискурс/Зовнішньополітичні вимоги держави-окупанта.

За результатами розмови Президента Франції Еммануеля Макрона  та президента росії путіна прес-служба кремля повідомила, що Путін заявив французькому лідеру про те, що задачі війни (мовою оригіналу-”спеціальної військової операції”)  будуть виконані у будь якому випадку. Він сказав, що “спроби” виграти час шляхом затягування переговорів призведуть до нових вимог росії до України. Також путін сказав Макрону, що ключовими вимоги до України є “демілітаризація” та “нейтральний статус”, які мають не допустити “загрозу” для росії. Як і на нараді членів радбезу у той самий день, путін закликав Макрона підключитися до забезпечення евакуації іноземних громадян з території України, безпідставно перекладаючи відповідальність на неї відповідальність за загрози життю цивільним громадянам під час бойових дій. 

Маркер заяви: Зовнішньополітичні вимоги держави-окупанта.

Прес-секретар Путіна Дмитро Песков

Прес-секретар Путіна Дмитро Песков заявив, що Росія не розглядає можливість націоналізації активів іноземних кампаній в Росії.

Маркер заяви: Внутрішньоросійський дискурс

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров зробив низку заяв щодо війни проти України, зокрема щодо загрози застосування ядерної зброї. Він заявив, що про таку загрозу говорить не росії, а країнами НАТО  та України.  При цьому голова відомства держави-окупанта підкреслив, що військова доктрина росії передбачає підстави для застосування ядерної зброї, таким чином залишаючи простір до дискусій про справжні наміри росії в цьому питанні. 

Він висловив думку, що Захід “перебіситься” щодо ситуації в України і росія готова до діалогу на засадах рівноправ’я та врахування інтересів один одного.  Лавров заявив, що вимоги до України “мінімальні” і вирішити “кризу” в Україні можливо.

Маркер заяви: Зовнішньополітичні вимоги держави-окупанта.

У той самий день інформаційні ресурси МЗС росії розмістили коментар про те, що на поточний момент неможливо судити про довгострокові наслідки санкцій проти Росії, оскільки ще все може повернутися у “нормальне русло”.

Маркер заяви: Внутрішньоросійський дискурс