Захід світ до антиросійського курсу – Лавров

США і Великобританія, а за ними слухняна Європа, без мук совісті вдаються до таких методів, щоб змусити тих, хто не приєднався і всі інші країни світу, змінити свою думку про Росію.

Міністр закордонних справ російської федерації сєргєй лавров

Загальні наративи Кремля:

  • США і Великобританія, а за ними слухняна Європа, без мук совісті вдаються до таких методів, щоб змусити тих, хто не приєднався і всі інші країни світу, змінити свою думку про Росію. Саме змінити, тому що переважна більшість цих держав або вважають виправданим наше ставлення до багаторічного ігнорування Заходом законних інтересів Росії у безпеці, або хочуть займати нейтральну позицію. Їх ламають «через коліно», грубішими методами. Не соромляться навіть публічних висловлювань у тому, що й хтось їх послухається, буде «недобре». Коли подібні неприйнятні, хамські погрози звучать на адресу, наприклад, Індії, це наводить на думку, наскільки адекватні західні оратори і чи розуміють вони національну ідентичність такого народу, як індійський;
  • Серед найяскравіших ініціатив останніх років – резолюція, яку ініціює Рух неприєднання на щорічній основі, щодо неприйнятності односторонніх санкцій у міжнародному житті. Це прямий «камінь на город» Заходу. Він тільки й живе цими санкціями. По суті підмінив ними те, що раніше називалося дипломатією. Є ще резолюція, яка закликає до встановлення справедливого демократичного світопорядку. Вона включає багато ініціатив, що просуваються Росією в контексті переговорів, в т.ч. неприпустимість зміни режимів антиконституційним шляхом. Це положення ми спеціально внесли до резолюції, особливо загостривши його після державного перевороту в Україні у лютому 2014 р. Вона була підтримана. Весь Рух неприєднання виступив її співавтором. Воно було заодно з нами, коли в умовах коронавірусної інфекції (на перших етапах) виступила за неприпустимість обмежень доступу до вакцин і за забезпечення вільного доступу для всіх країн, незалежно від рівня їх розвитку, беручи до уваги низькі фінансові можливості держав, що розвиваються. Росія активно підтримала цю резолюцію. Як ви пам’ятаєте, вустами Президента В.В.Путіна ми висловилися за те, щоб скасувати на період боротьби з коронавірусною інфекцією патентний захист вакцин, але західні держави, озирнувшись на свої фармацевтичні компанії, вирішили не втрачати зиску та робити гроші навіть на стражданнях всього людства. . Це не вперше. Ми до цього звикли;
  • Насамперед, це зовнішній тиск. Зараз Захід розлютився (іншого слова не можу підібрати) змушує всіх і вся «лягати» на антиросійський курс, причому не тільки голосувати за резолюції такої сумнівної значущості, які голослівно звинувачують Росію, всупереч наявним фактам, але й вживати заходів практичного характеру, обмежуючи експорт до Росії , імпорт з нашої країни, припиняючи транспортні зв’язки, розриваючи логістичні ланцюжки та багато іншого. Члени Руху неприєднання до цього шантажу не піддаються. Хоча деякі з них так чи інакше в ході голосування змушені йти на поступки під тиском Заходу, але в практичних діях ніхто з них до санкцій не приєднується. Але тиск на них продовжується. Не можна виключати, що будуть застосовані абсолютно заборонені прийоми, як кажуть, «нижче за пояс». Це залишатиметься на совісті наших західних колег.

Заступник голови Ради безпеки Російської Федерації дмітрій мєдвєдєв

Загальні наративи Кремля:

  • Главам держав та урядів країн Європейського союзу. У зв’язку з підвищенням ціни на газ до 3500 євро за тисячу кубометрів змушений підвищити прогнозну вартість до 5000 євро до кінця 2022 року. With warm regards.