Захід підштовхував Київ до протистояння з росією і підштовхував до придбання ядерної зброї – Слуцький

У вівторок, 9 серпня, була зайнята пропагандистськими заявами з приводу ядерної провокації нібито українських військових на ЗАЕС. На конференції ДНЯЗ в Нью - Йорку російська делегація називає жалюгідною брехнею звинувачення щодо обстрілів ЗАЕС російськими військовими, а МЗС росії офіційно виявило готовність максимально можливого сприяння у вирішенні всіх організаційних питань місії МАГАТЕ до електростанції. Російські політики досить болісно відреагували на заяви Володмира Зеленського та прем’єр – міністра Естонії Каї Калласи щодо ізоляції росіян від Європи. Марія Захарова назвала заяву прем’єр – міністра Естонії - «махровим націоналізмом».
Леонід Слуцький заявив, що побував в СІЗО Оленівки, де загинули українські військовополонені, із іноземними експертами, щоб вони побачили як Україна стріляла із HIMARS по своїм. Пєсков заявив, що росія демілітаризує турецько – український завод Bayraktar, якщо його побудують. Володін звідкись взяв 77,6% підприємств, які не стали закривати свій бізнес у росії, а Медведєв знов натякає про неонацизм в Україні. Ну і Небензя вважає, що росія знаходиться на передовій лінії боротьби з тероризмом.  

Голова Держдуми Росії Вячеслав Володін

Вячеслав Володін заявив, що більшість іноземних кампаній не стали закривати бізнес в росії, проте він не навів не доказової бази, ані будь – яких змістовних пояснень. «Незважаючи на безпрецедентний тиск, шантаж та санкції, із 1382 іноземних компаній 77,6% підприємств не стали закривати свій бізнес у Росії. Вашингтон і Брюссель самі себе відшмагали. Санкційна політика призвела до зростання цін, інфляції та дефіциту енергоресурсів. У цьому закордонні компанії неохоче йдуть з російського ринку: це несе їм як витрати, а й відсутність перспектив повернутися», – заявив він.

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

Дмитро Пєсков погрожує знищенням українсько – турецького заводу Bayraktar у разі його будівництва. «Факт створення такого об’єкта, який відразу ж, звичайно, підпаде під тему демілітаризації, – це треба розуміти, лише продовжить, мабуть, страждання українців, але не допоможе уникнути того, що є метою спеціальної військової операції», заявив Пєсков.

Крім цього, речник прокоментував слова Зеленського щодо необхідності ізолювати росіян від Європи. «Заява, що досить говорить сама за себе. Швидше за все, ірраціональне у мисленні зашкалює. До цього можна ставитись лише надзвичайно негативно. Будь-які спроби ізоляції росіян чи Російської Федерації немає перспектив. Душок у таких ініціатив поганий. Зеленський має розуміти, що країни Європи, які намагаються покарати росію, як вони кажуть, вони вже платять за це за рахунками. Рано чи пізно ці країни почнуть ставити запитання, чи правильно робить Зеленський. Українська сторона повинна в цьому усвідомлювати», – сказав він.

Заступник голови Ради Безпеки російської федерації Дмитро Медведєв

Медведєв знову перекрутив слова Володимира Зеленського та натякає на неонацизм в Україні. «Головний український клоун запропонував “призвати до відповідальності все населення Росії”. Востаннє такі ідеї щодо цілого народу намагався реалізувати Адольф Гітлер. Чи є ще питання про природу української влади?», – сказав він.

Речниця МЗС росії Марія Захарова

Речниця відповіла на заклик закрити Європу для росіян, назвавши це «махровим націоналізмом». «Пропозиція прем’єра Естонії заборонити російським туристам в’їзд ЄС — це вияв небаченої злості до Росії та «махрового націоналізму, якому багато сотень років…Зараз їм потрібно визначитися, за який світ і яку Європу вони виступають: за Європу єдиних стандартів, прав людини, гуманістичних цінностей, превалювання права і рівності всіх перед правом чи Європу ксенофобії, людиноненависницької ідеології, абсолютно колоніального мислення та сегрегації людей. Але це не наша проблема, а тієї натоцентричної ланки в Європі, яка зараз просто зірвалася з ланцюга», – заявила вона.

Марія Захарова опублікувала офіційне повідомлення МЗС росії щодо організації міжнародної місії на ЗАЕС. «3 червня російською стороною та керівництвом Секретаріату МАГАТЕ було повністю узгоджено маршрут та графік руху міжнародної місії Агентства на Запорізьку АЕС. У найщільнішій взаємодії з Агентством нам вдалося зняти всі непрості питання, пов’язані з організацією та проведенням такого складного в нинішніх умовах заходу. Однак в останній момент «червоне світло» було включене Департаментом безпеки Секретаріату ООН. Поїздка була зірвана. Цим скористалася влада у Києві для посилення своїх провокацій та обстрілів атомної станції. Сподіваємося, що в нинішній ситуації Генсекретар ООН усвідомлює всю повноту своєї відповідальності і не стане через підзвітний йому департамент Секретаріату чи інші ланки ооновського механізму перешкоджати проведенню місії МАГАТЕ. Зі свого боку, готові до надання максимально можливого сприяння у вирішенні всіх організаційних питань», – заявили в міністерстві.

Twitter заблокував на 7 днів офіційний аккаунт МЗС росії англійською мовою. За версією міністерства це було здійснено за публікацію щодо військово – біологічної діяльності США в Україні та звинувачень USAID у виникненні коронавірусу. «З нашими посольствами такий фокус прокручували неодноразово: за публікацію, наприклад, фактів (реальних, а не вигаданих) про провокацію в Бучі припиняли діяльність облікових записів посольств у Лондоні та Берліні. Це все відбувається на тлі русофобської вакханалії з боку західних політиків, експертів і навіть простих користувачів, а також безпрецедентної активності українських тролів та ботів», – заявила Захарова.

Член переговорної групи, депутат Держдуми Леонід Слуцький

Леонід Слуцький заявив, що відвідав СІЗО в Оленівці з міжнародними журналістами та експертами, яке нібито атакували українські сили у зв’язку з початком дачі показів полоненими. «Відвідали разом із іноземними журналістами та міжнародними експертами сумнозвісне СІЗО в Оленівці на півдні ДНР. Те саме СІЗО N120, де зовсім недавно силами ЗСУ за допомогою американських HIMARS було знищено понад 50 українських військовополонених, які почали давати свідчення про військові злочини київського режиму. Міжнародний експертний пул зміг на власні очі побачити всі руйнування і переговорити з очевидцями, у тому числі полоненими, що вижили після ракетної атаки. До складу групи входять журналісти та аналітики із Франції, Італії, Німеччини, Сербії, Нікарагуа, КНДР. Досить представницька місія. І ми сподіваємося, що її об’єктивні висновки допоможуть світові розкрити очі на двуличие, брехню та злочини укрофашистської влади у Києві», – заявив Слуцький.

Депутат також прокоментував заяву прем’єр – мінстра Естонії щодо необхідності заборонити видавати туристичні візи росіянам. «Нинішнє естонське керівництво у своєму русофобському мракобіссі знову скинуло маски уявної «європейськості». Російське МЗС вже нагадало Вільнюсу про основні європейські принципи, цінності, права і свободи. Але чи дійде, якщо урок досі так і не змогли засвоїти?! Можу припустити, що навряд. Пані Кая Каллас домовилася до того, що відвідування Європи — це «привілей (!), а не одне із прав людини». Разом із Зеленським змагаються чи у створенні найкращого ремейку нацистської агітки? Брюсселю можна потурбуватися. Якими б не були зараз відносини з росією (навіть якщо їх і немає), риторика естонського прем’єра не найкраща. І відсутність компетенції тут не є виправданням», – сказав він.

Крім цього, депутат звинуватив Захід у тому, що відбувається в Україні. «Захід несе пряму відповідальність за те, що відбувається, тому що весь цей час підштовхував Київ до протистояння з росією і підштовхував до придбання ядерної зброї, що створювало загрозу національній безпеці росії», – заявив Слуцький.

Заступник голови російської делегації на 10-й Конференції з розгляду дії ДНЯЗ Ігор Вишневецький

Ігор Вишневецький на конференції ДНЯЗ звинуватив Україну в обстрілах ЗАЕС «Вражає цинізм заяв, що звучать з Києва, включаючи з боку президента В.Зеленського, про те, що удар по ЗАЕС нібито завдали російські війська. Складається враження, що здоровий глузд нинішніх українських керівників остаточно залишив. Вони намагаються переконати, що російські військові обстрілюють самі себе, оскільки вони зараз охороняють станцію. При цьому київські пропагандисти ще й стверджують, що представники російської Держкорпорації «Росатом» нібито координують ці артобстріли з метою відсік ЗАЕС від енергосистеми України», – зазначив він.

«Подібну жахливу брехню охоче підхоплюють спонсори київського режиму. Зокрема, як заявив високий представник ЄС із зовнішніх справ та безпекової політики Ж.Боррель, Євросоюз засуджує військову діяльність Росії навколо ЗАЕС, оскільки це, мовляв, черговий приклад ігнорування міжнародних норм. Подібні домисли чути від низки європейських країн, зокрема Польщі, Німеччини, Швеції та інших. Уряди західних країн готові ставити під загрозу безпеку своїх громадян задля заохочення провокацій з української сторони», – додав Вишневецький.

«Міжнародне співтовариство має у цій ситуації говорити єдиною мовою. Не може бути жодних розбіжностей щодо того, що зброю проти великих ядерних об’єктів, якими є АЕС, застосовувати ні в якому разі і за жодних обставин не можна. Це злочин. І його треба запобігти. Хотіли б сподіватися, що розуміння критичності ситуації, почуття реальної небезпеки візьмуть гору над політичними уподобаннями», – підсумував він.

Постійний представник російської федерації при ООН Василій Небензя

«Частина найманців, неонацистів і екстремістів з усього західного світу, що кинулися на #Україну, якщо виживе, отримає бойовий досвід і повернеться до країн походження або третіх країн, так само, як відбувається з терористами-бойовиками, що воювали за ІДІЛ», – заявив Василій Небензя.  

І взагалі Небензя заявив, що росія завжди бореться з тероризмом і буде надалі допомагати світу з протидії цієї загрози. «росія знаходиться на передовій лінії боротьби з тероризмом. Відповідально підходимо до виконання всіх взятих на себе зобов’язань, маємо намір і надалі надавати допомогу державам у протидії міжнародному тероризму», – заявив він. 

Міністерство оборони росії

Міністерство оборони рф заперечує вогневий вплив на аеродромі у Криму. «Близько 15:20 на території аеродрому «Саки» в районі населеного пункту Новофедорівка на обвалованому майданчику зберігання відбулася детонація кількох авіаційних боєприпасів. Вживаються заходи щодо гасіння пожежі та з’ясування причин вибуху. За доповіддю з місця, жодного вогневого впливу на обвалованому майданчику зберігання боєприпасів на аеродромі не було», – заявили в міністерстві.