Вашингтон проігнорував усі свої публічно проголошені принципи – Лавров

Якщо ми з вами через пресу обговорюватимемо хоч якісь нюанси, пов'язані з темою обмінів, то ці обміни ніколи не відбудуться – Пєсков

Прессекретар президента російської федерації дмітрій пєсков

Загальні наративи Кремля:

  • Якщо ми з вами через пресу обговорюватимемо хоч якісь нюанси, пов’язані з темою обмінів, то ці обміни ніколи не відбудуться. Таку помилку вже зробили американці. Вони раптом вирішили “мегафонним” способом вирішувати такі проблеми. Вони так не наважуються. Тому жодних коментарів ми давати не будемо.

Міністр закордонних справ російської федерації сєргєй лавров

Загальні наративи Кремля:

  • Вашингтон проігнорував усі свої публічно проголошені принципи, у відданості яким США переконували всіх, у тому числі самих себе. Мабуть, безуспішно. Стосовно ситуації в Україні американці порушили та розтоптали принципи неподільної безпеки, під якими вони підписалися на найвищому рівні.
  • Переконаний, що наше стратегічне партнерство є однією з основ руху за торжество міжнародного права, а жодних «правил», які вигадують США та їхні сателіти. Йдеться саме про міжнародне право, насамперед Статут ООН, який проголосив основний принцип суверенної рівності держав. Сполучені Штати цей принцип порушують повсякденно та повсюдно. Це потребує реакції. Разом із КНР беремо участь у нещодавно створеній Групі друзів на захист Статуту ООН. Вважаю, що це перспективне об’єднання, яке заслуговує на розширення. Впевнені, що до цієї роботи підключатимуться нові учасники.
  • Американці та їхні союзники окрім військово-політичної сфери намагаються винести багато питань регіону за межі відкритих асеаноцентричних форматів. Маю на увазі створення «закритих клубів» для обговорення морської безпеки, хоч ця тема відкрито і давно розглядається у форматі АСЕАН. Паралельно створюються структури «вузького» формату з кібербезпеки, які дублюють переговори на універсальних асеанівських майданчиках.