Справжня загроза світовому порядку та ситуації у світі – переворот, який стався в Україні у 2014 році – Пєсков

Найбільша загрозою світовому порядку був «переворот» 2014 року у Києві – так вважає Дмитро Пєсков. Він також наголосив, що турбіна передана з Канади для прокачки газу не може бути використана без отримання «юридичних документів». Речниця МЗС Захарова підтримала звіт Amnesty International, де йдеться про створення небезпеки цивільним українськими військовими. Російське представництво в ООН заперечують недопуск представників МАГАТЕ до Запорізької АЕС та розміщення там військових. Міністерство оборони росії наводять «докази» про реалізацію американської військово-біологічної програми на території України та звинувачують США у створенні коронавірусу.   

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

Речник кремля прокоментував причини неможливості використання турбіни для «Північного потоку». «Газпром» дуже хотів би отримати цю турбіну. Але ж не «Газпром» вводив санкції… У цьому випадку для «Газпрому» важливо отримати юридичні документи, в яких йдеться про те, що ця турбіна не санкціонована. Просто слів у цьому випадку абсолютно недостатньо», – сказав він. «ЄС може говорити одне, але є Великобританія, а сервісне технічне обслуговування на постійній основі здійснює британська донька компанії Siemens з британського права, британської юрисдикції. Тому, звичайно, в даному випадку на тлі тих санкцій, які запроваджено щодо «Газпрому», щодо нашої країни, «Газпром» просто має себе застрахувати, повинен застрахувати свою власність, турбіна є власністю «Газпрому», — додав він.

Крім цього, прес – секретар назвав «переворот» в Україні 2014 року як найбільшу загрозу світовому порядку. «Справжня загроза світовому порядку та ситуації у світі та на нашому континенті, тобто в Європі, мабуть, переворот, який стався в Україні у 2014 році і ретельно зрежисований, у тому числі країнами-членами НАТО. Незважаючи на гарантії, які міністри закордонних справ низки країн давали. Звідси виникає загроза та небезпека для світопорядку», – заявив Пєсков.

Він також додав, що постійне наближення НАТО до кордонів росії і змусило від неї вжиття заходів. «І багато в чому її (напружену ситуацію) провокувала агресивна політика, яку проводив Північноатлантичний альянс щодо нашої країни, постійно хвилями наближаючи свою військову інфраструктуру до кордонів російської федерації. Це створило додаткові небезпеки для нас, і це вимагало від росії вжиття заходів», – наголосив він.

Речниця МЗС Марія Захарова

Марія Захарова прокоментувала заяву організації Amnesty International, в якій зазначено, що українські військові наражають на небезпеку цивільне населення. «Ми про це говоримо постійно, називаючи дії ЗСУ тактикою використання цивільного населення як живого щита», – зазначила Захарова.   

Також речниця прокоментувала інформацію, що нібито було заборонено в’їзд до України телеведучому Савіку Шустеру. «Маячки» на неугодних журналістів, сайт «Миротворець» із персональними даними громадських діячів, які відхилилися від «курсу майданної влади», ліквідація всіх телевізійних каналів на користь єдиного мовлення – ліберальна диктатура Заходу з київським оскалом», – заявила вона.  

Міністерство оборони рф

У міністерстві оборони росії заявили, що після того, як військові Азову почали давати покази щодо злочинів – Україна вдарила ракетою по СІЗО в Оленівці. «Керівництво України віддало наказ про завдання ракетного удару, оскільки полонені бойовики полку «Азов» почали давати свідчення, що викривають їхні злочини, у тому числі й проти мирних громадян», – зазначено в міністерстві.

У ході брифінгу начальника військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту зс рф генерал-лейтенанта Ігоря Кириллова було завлено:

  • Продовжується робота з вивчення біологічних проб від військовослужбовців, що добровільно склали зброю;
  • Особливої ​​уваги вимагають факти виявлення на залишених українськими військовослужбовцями позиціях медичних препаратів наркотичної дії;
  • Побічним ефектом подібних препаратів, що викликають наркотичну залежність, є насамперед надмірна агресивність, що пояснює прояв деякими українськими військовослужбовцями крайньої жорстокості по відношенню до мирного населення, а також обстріли міст Донбасу;
  • З урахуванням наявної інформації про застосування військовослужбовцями ЗСУ сильнодіючих стимуляторів, нами проводиться вивчення проб на наявність даного класу з’єднань;

Крім цього, міністерство оборони заявило, що у «звільненому» Рубіжному Луганської області було виявлено лабораторію, де на місцевих жителях здійснювалися клінічні випробування незареєстрованих препаратів, які потенційно мають серйозні побічні ефекти. «З цією метою використовувалися військовослужбовці, малозабезпечені громадяни, і навіть одне з найбільш незахищених категорій громадян – це пацієнти психіатричних лікарень», – заявили в міністерстві.

Також міністерство звинуватило США у виникненні коронавірусу та реалізації американської військово-біологічної програми на території України. «Складається враження, що незважаючи на зусилля з локалізації та ізоляції хворих, пандемія штучно підживлюється за допомогою «вкидання» нових варіантів вірусу в тому чи іншому регіоні. Ми розглядаємо можливість того, що до виникнення нового коронавірусу причетне Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)», – сказано в заяві.

Представництво росії в ООН

Російське представництво ООН заперечує розміщення військових на Запорізькій АЕС. «Ми відкидаємо безпідставні звинувачення в тому, що росія перешкоджає інспекторам МАГАТЕ відвідати Запорізьку АЕС і, особливо, абсолютно абсурдні припущення про те, що там нібито розміщується військова база», – заявило представництво.Представництво також привело у приклад охорону Чорнобильської АЕС: «Російські військові з 24 лютого по 31 березня 2022 року забезпечували охорону Чорнобильської АЕС. Вони не втручалися в роботу АЕС. Закладом керував український персонал. Виконавши поставлені завдання, російські підрозділи передали управління заводом українській стороні».