росія не втручається і ніколи не втручалася у внутрішні справи інших держав – Захарова

У четвер 21 липня російські політики зосередились на перманентному вибудовуванні багаторівневої пропаганди. Сергій Лавров заявив, що Європою по суті керує США та звинуватив ЄС у потуранні саботажу Мінських домовленостей з боку Києва. Вячеслав Володін взагалі повідомив, що Україна втратила суверенітет та знаходиться на стадії розпаду, а війна потрібна Байдену для перемоги на осінніх виборах. Речниця МЗС в черговий раз заявила про контрабанду західного озброєння в Україні та поповнення ними «чорного ринку». Крім цього, Захарова наполегливо заперечує ізоляцію росії та заявляє, що Москва з партнерами об’єднання БРІКС уособлює привабливу альтернативу горезвісному західному «світопорядку». Речник Кремля вважає, що новоприйняті санкції ЄС шкодять їх власному населенню, а США цим користується. Своєю чергою, Дмитро Медведєв розразився пропагандистською заявою з 11 пунктів щодо подій навколо України, зокрема повідомив, що Україна перейшла під пряме управління колективного Заходу.

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров

Глава МЗС росії Сергій Лавров за підсумками зустрічі з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто заявив, що ніхто не зацікавлений у тому, щоб у Європі були кризи. «Ніхто не зацікавлений у тому, щоб у Європі були кризи. Є країни, які підкреслено наполягають на тому, що їхня політика визначатиметься власними національними інтересами. Вони не хочуть втрачати свою національну ідентичність, культуру, релігію, традиції, зокрема, як виховувати дітей у сім’ях. Сподіваюся, що це справедливе, природне бажання візьме гору і поважатиметься. Ось що зараз найголовніше», – заявив Лавров.

Водночас, глава МЗС в черговий раз заявив, що Європою по суті керує США та формує їй порядок денний: «Сумно бачити, як Євросоюз слідує за вказаним США шляхом: «колективний Захід» має бути єдиним, ні кроку назад, ліворуч чи праворуч, тільки вперед, куди скаже старший товариш. Можу лише побажати ЄС подолати нинішні труднощі», – сказав він.

Також Лавров звинуватив Європейський союз у нібито мовчазному потуранні саботажу Мінських домовленостей з боку Києва, а Україну у вбивстві мирних мешканців. «Люди гинуть, але треба подивитися в очі істині і не відмахуватися від фактів, які говорять, що люди гинуть, насамперед, від абсолютно бездумних обстрілів ЗСУ, національних батальйонів мирних районів Донбасу та інших частин України. По-друге, хотів би попросити журналістів (це нескладно зробити в наш час інформаційних технологій) подивитися за останні вісім років, якою була реакція ЄС, коли тисячі мирних громадян гинули через обстріл української влади в той час, як Мінські домовленості ще зберігали свою силу й досі сподівалися, що колись на Україні настане мир. Жодної реакції не було взагалі. Говорили лише, що це їхня країна і вони мають право відмовлятися від діалогу з Донецьком та Луганськом. Жодного засудження того, що творила українська воєнщина, ніхто з нас не почув», – сказав Лавров.  

Крім цього, Лавров намагається схилити європейських лідерів до відмови від поставок зброї Україні та створити втому в Європі від війни. «На якомусь етапі наші західні сусіди таки зрозуміють абсолютну контпродуктивність та небезпеку накачування України сучасними видами озброєнь, заохочення українського режиму до продовження божевільних дій, збройних нападів на цивільних осіб та на своїх власних громадян. Бачимо, що зараз домінує упередженість у позиції Брюсселя, Вашингтона та більшості європейських столиць. Сподіваюся, що життя змусить подивитися на факти об’єктивно, відмовитися від штучно вигаданих конфронтаційних тактик і стратегій і зайнятися, перш за все, своїми європейськими проблемами», – заявив глава МЗС.

Речниця міністерства закордонних справ росії Марія Захарова

Марія Захарова на брифінгу заявила, що в Україні зростає контрабанда західного озброєння, а ситуація на фронті для українських захисників погіршується з кожним днем. «З початку спеціальної військової операції Вашингтон уже витратив на військові потреби українських формувань 7,3 млрд дол. і не збирається на цьому зупинятися. Від заокеанських союзників не відстає від ЄС. Днями Брюссель вирішив виділити Києву нову військову допомогу на суму 500 млн. євро. Все це відбувається на тлі повідомлень української та західної преси про контрабанду озброєнь, що надходять на Україну через канали DarkNet та інші схеми. Це поповнює «чорні ринки», якими активно користуються екстремістські та терористичні угруповання всього світу. НАТО і ЄС знають про це, це підтверджують їхні спроби створити якісь контрольні механізми і добитися від Києва звіту про цільове використання зброї, що поставляється», – заявила Захарова.

«Незважаючи на допомогу Заходу, становище українських збройних формувань у зоні бойових дій погіршується з кожним днем. У Києві посилюється внутрішньополітична турбулентність, влада активізувала боротьбу з інакодумством, посилила цензуру і вже остаточно ліквідувала опозицію», – додала речниця МЗС.

Крім цього, Захарова заявила, що росія не знаходиться в ізоляції від світу, а скоріш Вашингтон, Брюссель та Лондон в самоізоляції. «Сателіти США готові підтримати будь-яку авантюру Вашингтона Але якщо дивитися на речі тверезо, більшість держав світу не підтримує антиросійські санкції і прагне зберегти нормальні відносини з Росією. Реальність сьогодення – багатополярність. Москва разом із партнерами БРІКС уособлює привабливу альтернативу горезвісному західному «світопорядку, заснованому на правилах». Так що зі «скасуванням Росії» у Білого дому нічого не вийшло і не вийде. Завдати нам «ураження», «розірвати на шматки економіку», «поставити на коліна» Америці не по зубах», – заявила Захарова.

Також, коментуючи внутрішньополітичні перестановки в Італії, Захарова заперечила причетність до цього росії і заявила: «росія не втручається і ніколи не втручалася у внутрішні справи інших держав».

Заступник голови Ради Безпеки російської федерації Дмитро Медведєв

Дмитро Медведєв видав низку заяв щодо свого бачення того, що відбувається навколо України:

 • європейських дурнів цинічно розвели американці, змусивши прийняти на себе найболючіші наслідки санкційного удару по населенню країн ЄС;
 • звичайні європейці будуть люто мерзнуть у своїх будинках цієї зими;
 • у Європі та США найвища продуктова інфляція за останні десятиліття;
 • компанії з країн ЄС та США втратили свої багатомільярдні вкладення в економіку росії;
 • американці обрали своїм президентом дивного дідуся з деменцією, який, забувши про свої обов’язки, любить іншу країну набагато більше за свою;
 • міські божевільні, які назвали себе керівництвом ЄС, остаточно втратили зв’язок із реальністю та змушують нещасних українців жертвувати своїм життям для вступу до Євросоюзу;
 • численні політичні пройдисвіти маніпулюють темою відновлення державності України в колишніх межах у розрахунку на нові військові замовлення та розпилення грошових потоків, що виділяються київському режиму;
 • НАТО продовжує всупереч логіці та здоровому глузду наближатися до кордонів росії, створюючи реальну загрозу світовому конфлікту та загибелі значної частини людства;
 • після перевороту 2014 року Україна втратила державну незалежність і перейшла під пряме управління колективного Заходу, а також повірила в те, що НАТО забезпечуватиме її безпеку;
 • в результаті всього, що відбувається, Україна може втратити залишки державного суверенітету і зникнути з карти світу;
 • українських злочинців обов’язково судитимуть за злочини, скоєні проти народу України та росії;

Голова Держдуми Росії Вячеслав Володін

Вячеслав Володін заявив, що війна в Україні потрібна Джо Байдену для перемоги на осінніх виборах в США. «Через три з половиною місяці у США відбудуться проміжні вибори до Конгресу. У цих виборах важливу роль відіграє Україна. Ще віце-президентом Байден був учасником її політичного життя та активним прихильником Майдану. Зайнявши Овальний кабінет Білого дому, він став ідеологом ведення війни до останнього українця і зробив усе, щоб не допустити мирного врегулювання на Донбасі. Байдену необхідне продовження воєнних дій в Україні, щоб утримати владу. Іншого виходу він не має», – заявив Володін.

Крім цього, Володіну здалось, що Байден підтримав «держпереворот» 2014 року, а Україна скоро розпадеться. «Свого часу Байден підтримав держпереворот у Києві, нацистський режим. І сьогодні, чіпляючись за свою владу, вкидає весь світ у збройний конфлікт та економічну кризу. Інфляція в США б’є рекорди за останні 40 років, у ЄС зростання цін – максимальне за всю історію підрахунків. А Україна тим часом втратила суверенітет і перебуває на межі саморозпаду. Чи вартує таких жертв президентське крісло Байдена?», – пропагує Володін.

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

Речник Кремля прокоментував нові санкції ЄС. «Ми бачимо, що Європейський Союз вважає за краще, навіть маніакально, дотримуватися тих санкцій, які завдають шкоди їхнім власним інтересам, а головне, не стільки їхнім інтересам, скільки шкоди їхньому населенню, яке починає очевидно мучитися від цих санкцій і від наслідків, які викликають ці рішення Євросоюзу, – зазначив Пєсков. — Американці дуже оперативно, використовуючи їхню гнучку систему, вводять ліцензії, які передбачають вилучення санкцій там, де це вигідно самим Сполученим Штатам».Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі негативно оцінюють наслідки для відносин із США у разі визнання Росії країною — «спонсором тероризму». «Дуже негативно ми оцінюємо наслідки такого кроку», – сказав він. При цьому, Пєсков додав, що відносини між країнами вже важко зіпсувати, оскільки вони й так перебувають у незавидному становищі.