Російські посадові особи, включаючи Путіна, звинувачували України у висуненні нереалістичних вимог на переговорах і затягуванні часу. Володимир Путін під час своїх міжнародних контактів постійно звинувачував України у “воєнних злочинах” на Донбасі. Росіяни у внутрішньому дискурсі активно намагались применшувати значення санкцій проти їх економіки, просуваючи серед росіян думку про можливість ефективної їм протидії. Натомість міністр закордонних справ росії Сергій Лавров пригрозив реакцію західним партнерам України за продовження поставок озброєнь Україні.
Президент росії Володимир Путін
Президент росії Володимир Путін у розмові з французьким лідером Еммануелем Макроном заявив, що російські збройні сили “роблять все для збереження життя мирних мешканців України”. Така повністю неправдива заява виникла як реакція на намагання Президента Франції вмовити Путіна полегшити гуманітарну ситуацію в зоні бойових дій. Російські збройні сили, натомість, здійснюють протягом війни проти України масштабні обстріли міст та районів України. За результатами розмови з Макроном лідер росії також заявив про “масштабні обстріли міст Донбасу” збройними силами України.
У розмові з канцлером Німеччини Шольцем Путін звинуватив України у висуванні все більше “нереалістичних” вимог. Як і випадку із розмовою з Макроном, Путін заявив співрозмовнику про “воєнні злочини ЗСУ” в Донецьку та Макіївці. Такі коментарі з боку Путіна вже стали традиційними спробами уникнення відповідальності за воєнні злочини.
У цей день російська влада організувала мітинг на підтримку війни проти України та річниці захоплення Криму, на якому виступав Володимир Путін. Його виступ був наповнений пропагандистськими штампами, якими росія обґрунтовує агресію проти України. За його словами, метою війни проти України (мовою окупанта-”операції”) є “позбавлення людей від геноциду”. Крім цього, він повторив усі традиційні звинувачення проти України і назвав “героїчними” дії російських військових в Україні. Під час трансляції на деяких російських телеканалах виступ Путіна перервано, що прес-секретарем Кремля було пояснено “технічним збоєм’.
Лідер росії також підписав указ щодо забезпечення фінансової стабільності в країні, реагуючи на застосовані про неї санкції. Зокрема, указ стосувався заборони здійснення до кінця поточного року операцій з вкладів іноземних компаній без дозволу Центрального банку, а сам банк отримав повноваження визначити суми переводів іноземним компаніям. На фоні неперевіреної інформації про подання головою Центробанку росії Набіуліної заяви про звільнення, прес-секретар Кремля повідомив, що Володимир Путін високо оцінює її діяльність. У той же день стало відомо про внесення Путіним кандидатури Набіуліної до держдуми для призначення на новий термін.
В той самий день Володимир Путін провів нараду з постійними членами ради безпеки країни і проінформував їх про свої міжнародні контакти.
Володимир Мединський, голова російської делегації на переговорах з Україною
Голова російської делегації на переговорах з Україною Володимир Мединський заявив про принципову позицію держави-окупанта щодо майбутнього українського Донбасу. За його словами, питання територій Донецької та Луганської областей є принциповим на переговорах делегацій. Мединський підкреслив, що Україна наполягає на “централізованому” вирішенні питання в Києві, а росія наполягає на тому, що майбутнє управління має вирішуватись “народом Донбасу”. Володимир Мединський також заявив, що зустріч президента України та Путіна можлива лише після затвердження тексту договору між країнами. Крім загальних оцінок процесу переговорів, російський чиновник заявив, що росія та України максимально наблизили позиції щодо нейтрального статусу України та її відмови до вступу до НАТО. Мединский повідомив, що делегації ніби “ на півшляху” у питаннях “демілітаризації України”.
прес-секретар кремля Дмитро Песков
Питання зустрічі Президента України Володимира Зеленського та Путіна коментував і прес-секретар кремля Дмитро Песков. Він заявив, що необхідність зустрічі двох лідерів залежить від модальності двох документів, яку ще треба погодити. При цьому Песков підкреслив думку, що Україна демонструє неготовність до “пришвидшення” переговорів з росією.
Голова МЗС Сергій Лавров
Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров пригрозив країнам Заходу, що усі вантажі з озброєнням Україні можуть бути “законною” ціллю для збройних сил росії. Лавров продовжив публічно применшувати негативний ефект санкцій проти російської економіки, заявивши про надання імпульсу для зміни економічного курсу країни. Також у публічному арсеналі Лаврова зберігалась тема “біолабораторій” в Україні, які росія вимагає “розслідувати”.