путін доручив перевести оплату за експорт російського газу в рублі

Володимир путін доручив перевести оплату за експорт російського газу в рублі. Песков пригрозив країнам НАТО, якщо вони приймуть рішення ввести своїх миротворчі війська в Україну. Лавров звинуватив США у тому, що нови затягують переговори росії та України. Володін без особливого успіху намагається критикувати США щодо запроваджених санкцій.

Президент росії Володимир путін

Оплата постачання російського газу на експорт у недружні країни переводиться в російські рублі, заявив президент росії Володимир путін на нараді з урядом. 

Крім цього, він доручив ЦБ та уряду за тиждень визначити порядок операцій із придбання рублів на внутрішньому ринку рф покупцями російського газу.

Також у путіна відбувся телефонний дзвінок з прем’єр-міністром Ізраїлю Нафтали Бенетом, де вони обговорили хід переговорного процесу між росією та Україною. 

Маркер заяви: Внутрішньоросійський дискурс

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

Дмитро Песков зазначив, що введення миротворців НАТО в Україну буде вкрай небезпечним рішенням. 

За словами представника Кремля, що військове зіткнення російських та натовських військ може призвести до цілком зрозумілим наслідкам, які буде складно виправити. 

Коментар ОПОРИ: заява Пескова спрямована на залякування країн НАТО то введення своїх військ та територію України потенційною ядерною війною, хоча цей термін російська влада прямо і не використовує, але прямо на це натякає. 

Маркер заяви: Зовнішньополітичні вимоги держави-окупанта

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров

Сергій Лавров звинувачує США в тому, що вони залягають переговорний процес між росією та Україною. 

США не зацікавлені у швидкому перебігу переговорів Росії та України, хочуть максимально довго тримати сторони у стані бойових дій”, – заявив у середу глава МЗС Сергій Лавров.

Коментар ОПОРИ: заява Лаврова маніпулятивна, бо якщо росія хоче зупинити військові дії, то вона просто наказати своїм військам припинити вогонь та обстрілювати мирні міста. 

Маркер заяви: Внутрішньоросійський дискурс.

Голова Держдуми Росії Вячеслав Володін 

Спікер Державної думи В’ячеслав Володін вважає, що на тлі протистояння передбачуваним Вашингтона можна говорити про “хаос”, який надійшов до США.

Для обгрунтування своєї думи політик навів слова прес-секретаря Білого дому Джен Псаки, яка зазначила, що США не просила американські компанії йти з російського ринку. 

“Потім буквально за кілька годин Конгрес запропонував заборонити уряду США вести справи з компаніями, які, незважаючи на санкції, продовжили роботу в Росії”, – додав Володін.

Коментар ОПОРИ: рішення щодо повного припинення подальших інвестицій, закриття чи виходу з російського ринку ухвалили американські, європейські та компанії з інших країн, у тому числі, Китаю ухвалювали виходячи з власних міркувань та через потенційні репутаційні ризики. 

Маркер заяви: Внутрішньоросійський дискурс.