Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров публічно поклав відповідальність за можливість глобального конфлікту на Президента США Джо Байдена, зміщуючи акцент із варварської війни проти України на дискусії з питань системи міжнародної безпеки. Лавров також просуває ідею, що санкції Заходу проти російської економіки є підривом його ж цінностей і про незмінність вимог до України щодо “демілітаризації”, “денацифікації”, “визнання Криму, “ЛНР та “ДНР” та “захисту прав народів”. Міноборони вперше озвучили свої втрати на території України, які кардинально відрізняються в меншу сторону від наявних доказів в на території бойових дій. При цьому члени делегації Росії на переговорах з Україною заявляли про можливість домовленостей про припинення вогню, чого так і не було досягнуто пізніше.
Голова делегації РФ на переговорах з Україною Володимир Мединський заявив, що на переговорах буде обговорюватися, серед іншого, питання припинення вогню.
Коментар ОПОРИ: Жодних домовленостей про припинення вогню у найближчі дні так і не було досягнуто.
Маркер заяви: Зовнішньополітичні вимоги держави-окупанта
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу та представники відомства-держави окупанта
Офіційні речники держави-окупанта вперше озвучили втрати російської армії у війні проти України: 498 загиблих, 1957 поранених.
Коментар ОПОРИ: Озвучені цифри не відповідали реальності і є кардинально заниженими, враховуючи повідомлення України, ЗМІ, представників військових відомств західних країн. Після цієї заяви Міноборони РФ цілими тижнями не оновлювала офіційні дані про свої втрати.
Маркер заяви: Внутрішньоросійський дискурс
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
Міністр закордонних справ держави-окупанта в інтерв’ю “Al jazeera” зробив низку пропагандистських заяв, якими вона обгрунтовує війну проти України. Лавров назвав задачами війни проти України “демілітаризацію та денацифікацію” країни, як “це було у Німеччині”. У контексті цієї пропаганди Лавров висловив незадоволення коментарями німецьких політиків щодо поставок озброєнь України, посилаючись на “історичну відповідальність Німеччини”. Лавров також повторив попередні неправдиві заяви про те, що Росія намагається попередити втрати серед мирного населення України.
Лавров висловив ключові вимоги до угоди з Україною: 1) забезпечення “законних прав усіх народів України”: 2) визнання Криму частиною Росії 3) визнання “ДНР” та “ЛНР” у адміністративних межах (напевно, в межах двох областей – ОПОРА). Коментуючи свої вимоги, Лавров заявив, що він не вважає їх вимогою капітуляції України.
Лавров також висловив думку, що перспективи Третьої світової війни залежать від Президента США Джо Байдена, а Захід “підірвав свої цінності” шляхом шляхом арешту активів Центробанку РФ та бізнесу.
Коментар ОПОРИ: Звинувачення в бік України з боку росії у нацизмі та мілітаризації є частиною нацистського дискурсу Росії на внутрішній та зовнішній арені і використовуються для публічного обгрунтування воєнних злочинів та зухвалих порушень міжнародного права.
Маркер заяви: Зовнішньополітичні вимоги держави-окупанта.
Президент РФ Володимир Путин
Президент держави-окупанта Путін обговорив з Президентом Казахстану Касим-Жомарт Токаєвим перебіг війни проти України. Кремль не надав деталей розмови, але у його прес-релізі було підкреслено, що війна (мовою держави-окупанта-спеціальна військова операція) спрямовується “на захист цивільного населення Донбасу”. Варто зазначити, що прес-служба Президента Казахстану Касим-Жомарт Токаєва повідомила про заклик казахського лідера до компромісних рішень.
Маркер заяви: Зовнішньополітичні вимоги держави-окупанта.
Президент держави-окупанта Путін підписав указ про заходи із забезпечення пришвидшеного розвитку інформаційних технологій. Цей указ став відповіддю на зовнішні санкції та інформацію про масштабний відтік IT спеціалістів після початку широкомасштабної війни проти війни. Зокрема, для акредитованих організацій сектору запроваджено податок на прибуток на рівні 0 відсотків, спрощено процедури працевлаштування іноземних громадян, звільнення від призову до армії спеціалістів сектору.
Маркер заяви: Внутрішньоросійський дискурс
Прем’єр-міністр росії Михайло Мішустін зробив низку заяв щодо функціонування економіки держави-окупанта в умовах повномасштабної війни проти України та зовнішніх санкцій. Зокрема, регіони та уряд рф отримали можливість пролонгувати строки сплати податків, було анонсовано новий етап амністії капіталів та заходи із “захисту” російських активів за кордоном.
Маркер заяви: Внутрішньоросійський дискурс