не росія збирається проводити референдуми, а місцеве населення – Пєсков

Російська сторона прокинулась і почала синхронно звинувачувати українські війська в обстрілах ЗАЕС та закликати міжнародні інстанції до інспекції електростанції. Заяви про нібито ядерні провокації Україною продукували міністерства оборони та закордонних справ, речник кремля Пєсков та Слуцький. Крім цього, Пєсков заявив, що росія не організовує референдуми на «звільнених» територіях – це робить місцеве населення. Леонід Слуцький заявив, що в Запорізькій області підписаний «указ» про проведення референдуму о приєднанні до рф. Ще на минулому тижні Пєсков заявляв про можливість переговорного процесу, а вже сьогодні сказав, що передумов для переговорів немає. Також росія повідомила США, що тимчасово відмовляється від інспекцій своєї ядерної зброї в рамках двостороннього Договору про скорочення стратегічного ядерного озброєння. Ну і Дмитро Медведєв загадав грузинський конфлікт, заявивши, що воєнні дії тоді були здійснені для захисту громадян, а у 2022 році довелося діяти більш жорстко.

Заступник голови Ради Безпеки російської федерації Дмитро Медведєв

Дмитро Медведєв заявив, що військові дії в Грузії 2008 року були здійснені для захисту громадян, а у 2022 році довелося діяти більш жорстко. «Дії з примусу Грузії до миру у серпні 2008 року були вжиті для захисту громадян. Водночас це був сигнал для США та НАТО про необхідність дослухатися до побоювань Росії. Ситуація на Кавказі змінилася. Але США та НАТО не почули та не зрозуміли. Проігнорували. Продовжили свій надзвичайно небезпечний курс. 2022-го нам довелося відповісти набагато жорсткіше. Тепер незворотно змінився весь світ…», – зазначив він.

Міністерство закордонних справ росії

8 серпня 2022 року міністерство закордонних справ росії офіційно заявило, що росія тимчасово виводить з-під інспекційної діяльності за Договором про СНО свої об’єкти, що підлягають інспекціям за цим Договором.

«Наша мета – забезпечити функціонування всіх механізмів ДСНО у суворій відповідності до принципів паритету та рівноправності сторін, як це малося на увазі при його узгодженні та введенні в силу. Нині ці принципи не витримуються. Так, в результаті прийнятих з подачі Вашингтона антиросійських односторонніх обмежувальних заходів між Росією та США перервано нормальне авіаційне сполучення, а повітряний простір держав, які є союзниками та партнерами США, закрито для російських літаків, які доставляють російські інспекційні групи до пунктів в’їзду на американській території», – заявили в міністерстві.

«Вважаємо, що в поточних обставин сторонам слід відмовитися від свідомо контрпродуктивних спроб штучно форсувати поновлення інспекційної діяльності з ДСНО та сфокусувати увагу на ретельному опрацюванні всіх наявних у даній сфері проблем, успішне врегулювання яких дозволило б у можливо стислий термін повернутися до повноформатного застосування. Хотіли б особливо наголосити, що вжиті нами заходи мають тимчасовий характер», – додали вони.

Міністерство оборони рф

Міністерство оборони синхронно підтримало пропагандистські заяви щодо обстрілів ЗАЕС українськими військами. «7 серпня режимом Зеленського вчинено новий акт ядерного тероризму на об’єктах енергетичної інфраструктури Запорізької АЕС для створення гуманітарної катастрофи у Херсонській та Запорізькій областях. Близько 12 години 40 хвилин українськими підрозділами 44-ї артилерійської бригади з району населеного пункту Марганець на протилежному березі Каховського водосховища здійснено обстріл Запорізької АЕС», – заявили в міністерстві.

Речниця МЗС росії Марія Захарова

МЗС росії вирішили дати офіційний коментар з приводу обстрілів Запорізької АЕС. Марія Захарова звинуватила в обстрілах українську сторону та закликала міжнародні інституції до інспекції електростанції, зокрема МАГАТЕ.

«Російська сторона вже давно, по різних лініях і на різних рівнях закликає міжнародне співтовариство рішуче засудити безперервні військові удари, які завзято завдаються київським режимом по ЗАЕС, у тому числі із застосуванням руйнівних систем озброєнь. Ця станція знову опинилася під українським вогнем 5 та 6 серпня. Тільки завдяки вмілим та оперативним діям співробітників АЕС, а також російських сил, які забезпечують всебічний захист даного об’єкта, не сталося великого лиха», – заявила Захарова.

«Розраховуємо, що з боку ООН тепер справді не буде жодних перешкод у організації міжнародної місії Агентства на ЗАЕС, які, на жаль, мали місце у минулому. Про це, зокрема, 6 серпня згадував начальник Національного центру управління обороною Російської Федерації генерал-полковник М. Є. Мізинцев…Фіксуємо націленість Гендиректора МАГАТЕ здійснити раніше заплановане відвідування ЗАЕС. Вважаємо за необхідне знову нагадати, що з російської сторони ще кілька тижнів тому було зроблено все, що було потрібно для успішного візиту. До нас у зв’язку з цим претензій бути не може. Те, що міжнародна місія не відбулася – цілком на совісті Києва. Тільки йому сьогодні вигідно тримати МАГАТЕ подалі від ЗАЕС», – додала вона.

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

Пєсков прокоментував заяву Зеленського щодо неможливості переговорного процесу у разі проведення референдумів. «Справа в тому, що ці плани у мешканців регіону. Це ж ми не проводимо референдум. Тут, мабуть, треба зрозуміти, до кого Зеленський із цією заявою звертається — до громадян України згаданих районів чи до громадян Росії. Якщо до громадян і керівництва Росії, то в даному випадку ми неправильна адреса», — сказав Пєсков.

Як завжди російська сторона звинувачує Україну у зриві переговорів та заявляє про відсутність передумов для зустрічі володимира путіна з Володимиром Зеленським. «Українська делегація переговорників, як то кажуть, пішла з радарів. У цьому плані нині жодного переговорного процесу немає. Спеціальна військова операція триває – триває до виконання ухвалених цілей. Я можу лише констатувати, що зараз [з Україною] немає ні переговорів, ні передумов до них, – зазначив Пєсков.

Пєсков також підтримав легенду про обстріли атомної електростанції українськими військовими. «Обстріли території АЕС з боку українських збройних сил — це потенційно вкрай небезпечна діяльність, яка може призвести до збільшення катастрофічних наслідків для величезної-величезної території, включаючи територію Європи. Тут ми розраховуємо, що ті країни, які мають абсолютний вплив на українське керівництво, використовують цей вплив, щоб унеможливити продовження таких обстрілів», – заявив речник.

Член переговорної групи, депутат Держдуми Леонід Слуцький

Леонід Слуцький повідомив, що в Запорізькій області підписаний «указ» про проведення референдуму о приєднанні до рф. «На Запоріжжі підписано указ про проведення референдуму про входження до складу Росії. До цього ж йдуть інші звільнені території. Зеленський, не маючи жодної можливості вплинути на ці процеси, раптом раптом згадав переговори! Мовляв, Росія у такому разі закриє для себе можливість діалогу з Україною та «вільним світом». Під останнім, мабуть, маються на увазі західні країни, для яких свої проблеми дедалі більше виходять на передній план», – заявив Слуцький.Він вважає, що переговорний процес не має сенсу, бо мешканці «звільнених» територій самі будуть вирішувати з ким їм жити. «Хотілося б, звичайно, нагадати, що переговорний процес було розпочато на неодноразові прохання Києва, але фактично поставлено на паузу також українською стороною. Не обійшлося, очевидно, без вказівного пальця з Вашингтона. Але це вже не має значення. Жителі звільнених територій – і лише вони – вирішуватимуть, як і з ким їм жити. І жодні «лякалки» з боку Зеленського чи спроби торгуватися на це не вплинуть. Українська влада безперервним обстрілом Запорізької АЕС добре продемонструвала своє ставлення до мешканців області і немає нічого дивного в тому, що в такій державі вони залишатися не хочуть. Їм явно не по дорозі з неонацистами і фактично «ядерними терористами», – сказав він.