Мирний план можливий після того, як Україна виконає всі вимоги російської сторони – Пєсков

У четвер 23 червня прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков заявив, що росія не крала зерно на окупованих територіях та спростував щодо скасування кордонів між росією та Україною на території Запоріжжя. Міністр оборони Шойгу намірився зміцнити обороноздатність Білорусії. Речниця МІД Захарова застерігла США від вербування американських громадян для участі в бойових діях в Україні. Сергій Лавров звинувачує Україну у зірваному переговорному процесі. А Дмитро Медведєв розмірковує про низький рівень сучасних європейських політиків.  

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров

Сергій Лавром в інтерв’ю білоруській телерадіокомпанії заявив, що Україна зірвала переговори з росією. «Найголовніше, що зустріч у Стамбулі була 29 березня ц.р. Там йшлося про необхідність для України бути нейтральною, без’ядерною, позаблоковою країною за одночасного надання їй гарантій безпеки. Ці гарантії (там було написано українцями) не поширюватимуться на Крим і на Донбас. Ми були готові це обговорювати. Вони зірвали переговори», – сказав Лавров.

«Коли ж вони захотять звернутися до нас із пропозицією відновити дипломатичний процес (про що, як я розумію, європейці їх наполегливо просять, але англосакси не дозволяють цього зробити) будемо дивитися, яка ситуація склалася «на землі». Там звільнені райони. Більшість населення навіть думки немає знову повертатися під контроль неонацистської влади чи влади, всіляко потураючих неонацизму», – додав міністр.

На питання щодо імовірних майбутніх переговорів за участі також і Білорусії, Лавров сказав, що з величезним задоволенням приймемо запрошення Президента Білорусії зібратись на білоруській території. «Але я не став би навіть загадувати. Зараз не бачу можливості для української сторони запропонувати (але ми й самі пропонувати нічого не будемо. Давно вже запропонували. М’яч на їхньому боці). Не бачу можливості, що їм дозволять скористатися поверненням до процедури переговорів», – сказав Лавров.

Заступник голови Ради Безпеки російської федерації Дмитро Медведєв

На фоні очевидної підтримки України західними країнами, Дмитро Медведєв заявив, що рівень європейських політиків сильно впав. «в Європі не залишилося і згадки політичних діячів рівня Гельмута Коля, Жака Ширака або Маргарет Тетчер. Йдеться, звичайно, не про тих, кого іноді називали проросійськими діячами, хоча сильні політики ніколи не були русофобами. Питання зовсім в іншому. На зміну політичному прошарку людей, які уособлювали потужний політичний курс, інколи ж цілу епоху, прийшла чахла поросля осіб, які умовно називають себе технократами», – сказав Медведєв.

Медведєв вважає, що Маріо Драгі – це не Сільвіо Берлусконі, а Олаф Шольц – не Ангела Меркель. За його словами це нові люди і нова, далеко не найкраща епоха державного управління. «Вони не думають про майбутнє. Вони обмежені лише своїми в’ялими електоральними завданнями. Американські лідери нової хвилі теж не блищать свіжими ідеями та ментальною стійкістю. І так продовжуватиметься далі. На жаль, просвітлень поки що не передбачається», – сказав політик.

Міністр оборони рф Сергій Шойгу

Міністр оборони Сергій Щойгу заявив щодо необхідності зміцнення обороноздатності Білорусії. «Обставини диктують необхідність вживання термінових спільних заходів щодо зміцнення обороноздатності Союзної держави, підвищення боєздатності регіонального угруповання військ (сил) та єдиної регіональної системи ППО», – сказав Шойгу на зустрічі з міністром оборони Білорусії.

Шойгу додав, що це питання сьогодні стає все більш актуальним, і Росія готова надавати в цьому «будь-яку підтримку білоруським друзям».

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

Дмитро Пєсков у четвер 23 червня заявив, що росія не крала українське зерно на окупованих територіях. «Росія не крала ніякого зерна», – сказав Пєсков журналістам у четвер. Так він прокоментував повідомлення ЗМІ з посиланням на МЗС Туреччини про те, що Анкара розслідує заяви про крадіжку українського зерна росією та не дозволить ввозити таке зерно до Туреччини.

Крім цього, Пєсков спростовує заяву гауляйтера Запорізької області Володимира Рогова щодо скасування кордонів між Росією та Україною на території Запоріжжя. «Мабуть, це не зовсім коректна постановка питання. Ні, про це не йдеться», — уточнив Пєсков.

Також Пєсков заявив, що мирне врегулювання української кризи можливе лише після того, як Київ ухвалить усі вимоги Москви. «Щодо мирного плану, так, він можливий після того, як Україна виконає всі вимоги російської сторони», – сказав Пєсков.

Речниця міністерства закордонних справ росії Марія Захарова

Марія Захарова офіційно заявила про вербування американських громадян, що відбувається за потурання США, для участі в бойових діях в Україні. За її словами, МІД російської федерації звертає увагу на надходження відомостей про вербування та перекидання громадян США для участі в бойових діях в Україні, а також у так звані ДНР та ЛНР.

«Розцінюємо потурання офіційної влади США подібної діяльності як черговий доказ того, що Вашингтон не зацікавлений у врегулюванні української кризи, а навпаки прагне підживлювати конфлікт, націлюючись на стратегічну поразку росії. Особливо цинічно на цьому тлі виглядають спроби української сторони зобразити найманців в очах американської та європейської громадськості як «іноземні добровольці». У зв’язку з цим рішуче вимагаємо від американської сторони припинити подібну діяльність українського диппредставництва, яка не тільки створює пряму загрозу життю та безпеці громадян США і відкрито суперечить його дипломатичному статусу, а й загрожує обернутися непередбачуваними та важкими міжнародними наслідками», – заявила Захарова.