Лавров називає ініціатором війни Україну, а не Росію

У розмові з своїм іранським колегою Сергій Лавров заначив, що росія хоче зупинити війну в Україні. При цьому, ініціатором цієї війни очільник російського МЗС називає не росію, яка розпочала цю війну, а Україну. Коментуючи переговори Сергій Лавров зазначив, що серед вимог росії до України залишається демілітаризація та денацифікація, які є частиною нацистського дискурсу росії на внутрішній та зовнішній арені і використовуються для публічного обгрунтування  агресії проти України. Прес-секретар путіна Дмитро Пєсков не зміг спрогнозувати, коли росія піде на підписання мирних домовленостей з Україною.

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров

Під час зустрічі з очільником МЗС Ірану Сергій Лавров зазначив, що росія хоче зупинити війну в Україні. При цьому, очільник МЗС росії зазначив, що ця війна вже триває 8 років і цю війну київська влада веде вже 8 років проти жителів Донбасу. 

За його словами, “переговори (…) зараз продовжуються щодо забезпечення нейтрального військового статусу України, у контексті гарантій безпеки для всіх учасників цього процесу, у контексті демілітаризації України, щоб з її території жодних загроз для росії ніколи не виходило, і в контексті , звісно ж, припинення політики нацифікації країни”.

Коментар ОПОРИ: росія заявляє, що хоче зупинити війну, хоча це вона її ініціювала. У 2014 році росія окупувала частину Донбасу та підтримувала створені на окупованих частинах Донецької та Луганської областей теритостичні організації ДНР та ЛНР. 24 лютого 2022 року рф під надуманим приводом розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Звинувачення в бік України з боку рф у нацизмі та мілітаризації є частиною нацистського дискурсу росії на внутрішній та зовнішній арені і використовуються для публічного обгрунтування воєнних злочинів та зухвалих порушень міжнародного права. 

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

У Кремлі відмовляються прогнозувати, коли Росія піде на підписання мирних домовленостей з Україною. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.