Колективний Захід розв’язав війну в Україні – путін

У четвер 7 липня російські політики публічно раділи новині про відставку Бориса Джонсона та подавали цю подію, як велику перемогу росії. Разом з тим, російські політики публічно не замислювались, що антиросійська позиція Великобританії виникла внаслідок військової агресії рф. Так само не виникло думок щодо звичайних політичних процесів демократичних держав – змінності влади, де, на противагу росії, не сидять півжиття на владних кріслах. В цей час путін погрожує Україні, що росія серйозно ще не починала війну. Володін дякує путіну за «спеціальну воєнну операцію», яка попередила загибель людей та гуманітарну катастрофу. Леонід Слуцький заявив, що переговори з Україною не узгодились на «питанні» про героїв Бандери та Шухевича. А міністерство оборони рф заявило про оперативну паузу у війні з Україною.   

Президент росії володимир путін

Володимир путін у ході зустрічі з керівниками фракцій Держдуми заявив, що росія поки що не робила серйозних дій у ході спецоперації в Україні та не відмовляється від мирних переговорів. «Сьогодні ми чуємо, що нас хочуть перемогти на полі бою. Ну що тут скажеш. Нехай спробують. Ми вже багато разів чули, що Захід хоче воювати до останнього українця. Це є трагедія для українського народу. Схоже, все до цього йде. Але всі повинні знати, що ми то, за великим рахунком, серйозно ще нічого не починали. При цьому ми й не відмовляємось від мирних переговорів. Але ті, хто відмовляється, повинні знати, що чим далі, тим складніше їм домовлятиметься з нами», – сказав він.

«Нам кажуть, що ми розпочали війну на Донбасі, в Україні. Ні, її розв’язав цей самий колективний Захід, організувавши та підтримавши в Україні антиконституційний збройний переворот у 2014 році, а потім заохочуючи та виправдовуючи геноцид щодо людей у Донбасі. Ось цей колективний Захід і є прямий призвідник, винуватець того, що сьогодні відбувається», – додав путін.

«Вони мали б зрозуміти, що вже програли від початку нашої спеціальної військової операції, тому що її початок означає і початок кардинального зламу світопорядку по-американськи. Це початок переходу від ліберально-глобалістського американського егоцентризму до дійсно багатополярного світу – світу, заснованого не на вигаданих кимось для себе егоїстичних правилах, за якими немає нічого, окрім прагнення до гегемонії, не на лицемірних подвійних стандартах, а на міжнародному праві, на справжньому суверенітеті народів та цивілізацій, на їх волі жити своєю історичною долею, своїми цінностями та традиціями та вибудовувати співпрацю на основі демократії, справедливості та рівноправності. І слід розуміти, що цей процес зупинити вже неможливо», – заявив путін.

Також путін заявив, що потрібно прирівняти бойовиків ОРДЛО у статусі до російських військових. «Що стосується прирівнювання військовослужбовців «ЛНР» та «ДНР» до російських військовослужбовців, я повністю це підтримую. Більше того, на практиці це реалізується. Якщо є якісь речі, які ще не доопрацьовані, треба подивитися і обов’язково зробити. Те саме стосується наших прикордонників. Федеральна служба безпеки вийшла з такою пропозицією, я з цим згоден», – сказав він.

Член переговорної групи, депутат Держдуми Леонід Слуцький

Леонід Слуцький на зустрічі президента росії з керівниками фракцій Держдуми заявив, що переговорний процес з Україною складний: «Ми погодили, здавалося б, весь гуманітарний блок, за винятком, щоправда, закону про героїв – Бандеру та Шухевича вони ніяк здавати не хотіли. Але вони відкотили назад, на жаль, на початкові позиції. Я неодноразово говорив про те, що далі буде складніше, значно складніше», – сказав він.

«Світовий порядок повинен залишатися лише багатополярним, як це було визначено за підсумками Другої світової війни, коли було створено Організацію Об’єднаних Націй із її чільною роллю. Водночас Вашингтон не залишає спроб зламати зсередини Раду Безпеки. На превеликий жаль, за досьє це вже вийшло. Впевнений, що ми зуміємо досягти тих колег, які нас підтримують у світі. Це, зокрема, країни БРІКС – близько третини світового валового внутрішнього продукту. Вони проти однополярного світу, де єдиним полюсом сили буде Вашингтон. Хто б і як би відчайдушно не чіплявся з наших, як я їх називаю, стратегічних друзів на Заході, нічого не вийде», – сказав Слуцький.

Голова Держдуми Росії Вячеслав Володін

Голова держдуми росії позитивно відреагував на відставку Бориса Джонсона, попутно звинувативши його в обстрілах російських міст. «Близький друг і покровитель Зеленського, прем’єр Британії Борис Джонсон змушений залишити свою посаду. Зберегтися, незважаючи на всі потуги та зусилля, йому не вдалося. Борис Джонсон стоїть за обстрілами наших мирних міст – Бєлгорода, Курська. Піддані Британії мають це знати. Він один із головних ідеологів війни проти Росії до останнього українця. Правильно лідерам європейських держав замислитись, до чого призводить така політика», – заявив Володін.

Крім цього, Володін на зустрічі з володимиром путіним заявив, що рішення Кремля у лютому 2022 року запобігли гуманітарній катастрофі: «Але почати хочу – гадаю, мене колеги підтримають – з того, що висловлю від усіх депутатів слова подяки за ухвалене рішення про визнання незалежними і Донецьку Республіку, і Луганську Народну Республіку, а також рішення розпочати спеціальну військову операцію. Ми всі вважаємо, що тим самим було попереджена гуманітарна катастрофа, загибель величезної кількості людей, якби тільки не ці рішення, – сказав він.

Речниця міністерства закордонних справ росії Марія Захарова

Марія Захарова також дуже радісно коментує відставку Бориса Джонсона, але виставляє це як наслідок його антиросійської політики. «Мораль – не прагнете зруйнувати Росію. Росію зруйнувати не можна. А зуби обламати про неї можна, ними ж і подавившись», – заявила речниця МЗС росії. «Всім очевидно – ліберальні режими перебувають у глибокій політичній, ідеологічній та економічній кризі. Ситуація напіврозпаду Британії викликає тривогу. Некерованість, хаос, піке – основні характеристики, які дають експерти», – додала вона.

Заступник голови Ради Безпеки російської федерації Дмитро Медведєв

Дмитро Медведєв вслід за російськими колегами лікує відставці Бориса Джонсона: «Найкращі друзі України» йдуть. «Перемога» у небезпеці! Перший пішов…Закономірний результат британської нахабства та бездарної політики. Особливо на міжнародному треку. Чекаємо на новини з Німеччини, Польщі та Прибалтики», – заявив він.

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков

Офіційний речник кремля також прокоментував відставку Бориса Джонсона: «Урядова криза там така широка — це ми бачимо. Що стосується самого пана Джонсона, то він нас дуже не любить, ми його теж», – сказав він. У Великій Британії склалася заплутана політична система, за якої главою уряду може бути людина, яка не має громадської підтримки, упевнений прес-секретар. «Ось до таких людей, судячи з усього, належить і пан Джонсон», — додав Пєсков, висловивши сподівання, що до влади у Великій Британії прийдуть «професійніші люди», які зможуть зрозуміти доцільність вирішення наявних проблем через діалог.

Міністерство оборони рфМіністерство оборони Росії оголосило про паузу у боях в Україні. За словами представника міністерства Ігоря Конашенкова відділи російських військ проводять «заходи для заповнення бойових можливостей». «У підрозділах, які виконували бойові завдання під час спеціальної військової операції, проходять заходи для заповнення бойових можливостей. Військовослужбовцям надано можливість відпочити, отримати листи та посилки з дому», – повідомили в міністерстві.